Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 évesen depressziós?

13 évesen depressziós?

Figyelt kérdés

13 éves a lányom, mi alapjában véve vidám család vagyunk, sokat beszélgetünk, nevetünk. Pár hónapja a lányom teljesen megváltozott. Egész nap a szobájában van, alig mozdul ki, ha benyitok hozzá gyakran ki vannak sírva a szemei. Kérdezem tőle mi a baj, általában az a válasz hogy gyűlöli magát,csúnyának tartja magát, hogy neki nincsenek barátai. Ami nem igaz, csak úgy nézem mostanában mindenkit ignorál.Azt mondja a sírás folyton elkapja csak úgy, van hogy pl zuhanyzás közben. Volt már sokszor hogy faggattam, kismama vagyok, volt, hogy már kiakadtam és vitáztam vele emiatt. Ha mondom neki keressen hobbit vagy amivel lefoglalja magát akkor az a válasz hogy őt semmi nem érdekli.

Kikészülök tőle. Annyira aggódom hogy napi szinten sírok miatta én is.

Azt mondta hiába vinném pszichológushoz annak se mondaná el, hogy mi baja.


2022. jún. 10. 13:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Létező dolog a kamaszkori depresszió a hormonháztartás felborulása miatt. Nekem is volt. Okom nem volt rá, mégis volt. Kiderült, hogy akkor éppen 3 boldogsághormonom alultermelt, ez okozta.
2022. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Igen, en 14-15 korul voltam, honapok a pszichiatrian lett belole, de a folyamat joval elobb kezdodott, evekkel. Figyelj oda, addig mig nem keso. A depresszio olhet.
2022. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
13 éves lány már lehet, hogy nagyon szeretne tetszeni valakinek, de nem jön össze. Nagyon jo lenne ha meg tudnátok beszélni mert sulyos eset is lehet.
2022. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

2-es vagyok.

Az irasodbol azlatszik, te sem foglalkozol vele. " keressen hobbit". Ezt igy mondod neki ? Milyen lehetoseget adtal neki erre ? Elmentetek egyutt proba orakra ? Elvitted kajakmeccset, lovaglast, kardozast, akarmit nezni ?


Nekem uj ertelmet adott az eletemnek a tobb honapi korhaz utan, hogy vettem egy kutyat. 15 evesen a zsebpenzembol, eladtam a famerjaimat.

Innentol kezdve kutyaiskola, uj tarsasag, kutyakiallitas, lett ertelme az eletemnek.


Valamit talaljatok ki egyutt, segits neki ! Ne hagy, hogy bezarkozzon egesz delutan a szobajaba, iskola utan lehet menni fagyizni, beszelgetni, plazazni, akarmi.


(hogy terhes vagy az meg ratesz, gondolom uj apatol Addig csinalj valamit mig meg nem szuletik a kicsi mert akkor meg ennyi idod sem lesz ra )

2022. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Kutyát tavaly kapott, a hobbi alatt azt értem, hogy bármiben támogatnám ami érdekli. Iskola után gyakran ment az osztálytársaival fagyizni, este 9ig is beszélgettek az utcán, vagy elmentek együtt fürdőbe, mikor melyik szülő tudta őket vinni. De most azt látom, hogy a barátaitól is kezd elfordulni. Ha nem törődnék vele a kérdést sem írtam volna ki.
2022. jún. 10. 13:46
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Hát igen, csak mellékesen van megemlítve, hogy anyuka kismama, vagyis a 13 éves lány kapni fog egy újszülött kistestvért. És valószínűleg igaza van 4-esnek, hogy ez új apától lesz vagyis válás után vagyunk, nevelőapa került képbe stb. stb.


Mondjuk ezek önmagában eléggé felforgatják a gyerek érzelmeit. Ezt nem lehet lerendezni azzal, hogy "vidám család vagyunk".


Csodálom, hogy eszedbe sem jutottak ezek az okok.

2022. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, h molesztálta vki?
2022. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
A kutyát nem szerette vinni sétálni mert mindig húzta őt, ő pedig inkább a haverokkal akart lenni. Oké, panelból átjöttünk családi házba, a kutya a szobájában is aludhat, kivinnie sem kell már. De a helyzet csak romlik. Terhesen hajolgatok a kutyus után összeszedni a piszkot, bentről végignézi. Eddig mindent megbeszéltünk most meg teljesen bezárkózott. Még az alól is kihúzza magát hogy a nagyszülőkhöz eljöjjön ebédre, tanulásra hivatkozik, hónapok óta nem látta őket. De mikor hazaérek csak azt látom hogy a szobájában zenét hallgat.
2022. jún. 10. 13:53
 9/28 A kérdező kommentje:
Óvodás kora óta neveli a nevelőapja, jobban szereti mint a saját apját. Vele még hamarabb beszélget mint velem. Egy évig ismerkedtek a nevelő apával mire összeköltöztünk. 7 év után most lesz kistestvére. Nem gondolom hogy hirtelen váltások lettek volna
2022. jún. 10. 13:55
 10/28 A kérdező kommentje:

Egyszerűen ezzel a gyűlölöm magam dologgal nem tudok mit kezdeni, főleg hogy minket még úgy neveltek, hogy jódolgodban már nem tudod mi bajod, gyere adok házi munkát majd mindjárt nem lesz semmi bajod.

Azelőtt így viselkedtem volna én kaptam volna két taslit.

Próbálok vele türelmes lenni...de úgy érzem van egy határ amin túl már tényleg vagy szakember segítsége kell. Nem tudom meddig normális a kamaszoknál ez az állapot, azelőtt ilyesmiről nem is hallottam. Gyűlölöm magam, csúnya vagyok stb.

2022. jún. 10. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!