Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok egy felnőttesen...

Mit gondoltok egy felnőttesen viselkedő gyerekről?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy 12 éves lányom, és felnőtteket megszégyenítően viselkedik. Felelősségteljes döntéseket hoz, meg minden, de egyébként jókedvű, mosolygós kislány. Ennek lehet valami oka? Ti mit gondoltok az ilyen gyerekekről?



2022. jún. 23. 22:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%
Én is ilyen voltam + iskola előtt megtanultam olvasni magamtól. Az értelmes felnőttek társaságában sokkal jobban éreztem magam, mint a gyerekekkel. Tanáraim komolynak jellemeztek, aki érettebb a koránál. A munkahelyemen precíznek és lelkiismeretesnek. Tavaly derült ki, hogy Asperger-szindrómám van.
2022. jún. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%

Koravén és idegesítő, amikor valaki nem a korának megfelelően viselkedik.

Plusz valóban milyen döntéseket hozhat egy gyerek? Inkább vicces. Ezt gondolom, jónak semmiképp sem tartom, és a szülőket sem értem.

2022. jún. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
57%
Ez a kérdező, nem ugyanaz, mint aki komoly regényeket olvas, és nem megy ki órai szünetben wc-re? :-D
2022. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
71%
Aggódnék, hogy nem lesznek barátai.
2022. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
30%
#12 Ne élj már ennyire burokban, de komolyan. Mi a baj azzal, hogy egy tini nem megy bele hülyeségekbe? Jó egy 12 évesnél ilyen még nem igen fordul elő, de egy 15 évest pl. simán rávehetnék, hogy drogozzon, na most ha nem megy bele, akkor az nem számít felelősségteljes döntésnek? Egy 12 éves esetében is lehet hasonló, hogy valami hülyeségbe akarják belevinni és nem vevő rá, ez nem azt jelenti, hogy koravén lenne és ettől függetlenül ugyanúgy viselkedhet a korának megfelelően, fagyizhat, játszhat, mosolyoghat egésznap, mitudomén, úgyhogy hagyjuk ezt a hülyeséget, mert az eszem megáll.
2022. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
23%
Ne okoskodj már, köszi.
2022. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jún. 24. 10:45
 18/29 anonim ***** válasza:
10%
Lepontozhattok, mintha ettől kevésbé lenne igazam. Nem csak arról dönthet egy gyerek, hogy chipset vagy csokit akar enni. Örülhettek, hogy a ti lányotok nem volt még nagyon rossz helyzetben és, hogy még mindig veletek van, de nem mindenki volt ilyen szerencsés ám sajnos.
2022. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Adott 2 kislány, mindkettőt arra nevelték, hogy ne nyisson ajtót egy idegennek, az egyik mégis kinyitja, a másik nem... Hát a fene egye meg azt a koravén kislányt, vajon milyen élete lesz így szegénynek, ha már most nem nyitja ki idegeneknek az ajtót!? Még barátai sem lesznek! 🤬


Jó, egy 12 éves még nem biztos, hogy minden helyzetet jól feltud mérni és fog hibázni, lehetetlen elvárni tőle, hogy ne hibázzon, valószínűleg a kérdésben szereplő kislány sem teljesen ártatlan, de ez még mindig nem azt jelenti, hogy bizonyos helyzetekben ne tudna akár jól is dönteni, inkább ez miatt kaptam fel a vizet, nem kéne ennyire alulbecsülni a gyereked és főleg nem abnormálisnak tartani egy gyereket, mert nem hülye. Az meg, hogy nem lesznek barátai... Kész röhej, mintha ezek a dolgok kőbe lennének vésve. Na legyen szép napotok! 😀

2022. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
14%
Ne unatkozz ennyire, szép az idő, irány kapálni!
2022. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!