Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Aggódnom kell a fiamért?

Aggódnom kell a fiamért?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem nem viselkedik úgy mint a többi korabeli, barátai sincsenek. Legalábbis egész nyáron eddig itthon ült és maximum kisboltba ment el.

A fejhallgató folyton rajta van amin hangos metál zenét hallgat, és a haját is növeszteni akarja (amit nem engedek neki) 13 éves kora óta akar hosszú vállig érő hajat, jelenleg 16 éves. Egyszer váratlanul megkérdezte érdekl-e engem a politika mert, hogy ő teljesen elítéli és utálja a politikát és a háborút mert szerinte ezek miatt halnak meg több milliárdan. Ebben egyetértek vele. Viszont én 16 évesen nem ilyenekkel foglalkoztam, én ebben a korban csajokkal foglalkoztam, buliztam söröztem titokban. Ő elítéli az alkoholt és az ilyesfajta szórakozást, és egyáltalán nem vágyik kapcsolatra, egy csaj látszólagosan összeakart vele jönni és már-már nekem volt sértő ahogy lerázta. Szinte semmit se tudok róla csak annyit, hogy 1 amerikai banda a kedvence (amit nem tudom, hogy kell helyesen leírni de valami sistem dovn.) Elnézést ha összevisszának tűnik ez az egész. De a viselkedése úgy rendben van? Aggódnom kéne? hónapok óta nem alszom rendesen mert aggódom érte. De sose láttam hogy félne vagy pánikolna, belép 1 "vészhelyzet" amin mások idegeskednek ő meg letojja és "majd megoldom" hozzáállással békésen cselekszik.



2022. júl. 2. 18:44
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
90%

#9! "Ha meleg lenne, se zavarna." De zavarna, hisz ez volt a magyarázatod a hosszú hajra. Mint valami bünti. Ha nem mondod meg, hogy meleg vagy, akkor hosszú hajad se lesz. Arra gondoltál már, mi van, ha tök hetero, csak simán hosszabb hajat szeretne? Akkor mit csináljon? Inkább hazudja melegnek magát, hogy 16 évesen olyan hajat hordhasson, amilyet akar? Ehhez mennyire betegnek kell már lenned?

#8

2022. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne azért tiltsd meg a hajnövesztést, mert esetleg nem nyílik meg. Mit érsz el vele, ha ilyen okkal úgymond bünteted? Egy kamasznál ez inkább dacot válthat ki. Ha arról lenne szó, hogy meleg, akkor sem kényszerítheted ki belőle azt, hogy elmondja. Ha úgy van, elmondja, amikor készen áll rá. De ha egy ilyen jelentéktelen dologban, mint hajhossz kérdése nem támogatod, miért gondolná, hogy az esetleges melegségét elfogadnád?

Én is rocker, metálos voltam, egy nagyon rövid ideig öltözködtem úgy, de már az a része nem érdekel. Ma is fővonalban metálos vagyok, de mindent hallgatok a zongoradaraboktól a disco zenéig a magyar népdalokon át. Egészséges fejlődésű embert nem tesz agresszívvá a metál zene (sem). Bizalomépítésnek viszont ki lehet használni, ha esetleg megkéred, hogy meséljen az együttesről, miről szól egy-egy daluk stb. És ha nem hordod le azt, ami neki fontos, hanem kapcsolódsz hozzá legalább olyan szinten, hogy érdeklődsz a dolgai iránt, talán, ha esetleg tényleg meleg lenne, azt is elmondaná egyszer.

2022. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

#10 teljesen ugyanazt gondolom, csak lassan írok, most olvastam, hogy kb ugyanazt írtuk :)

Kérdező, egyébként metálosoknál megszokott a hosszú haj, és nem tudom, mennyire vagy ott a mai trendekben, de egy jó ideje heteróknál is divat. Szóval ennyiből nem kell következtetni erre. Az meg lehet, hogy azért utasította el azt a lányt, mert nem az esete, vagy egyszerűen nem tudott mit kezdeni a helyzettel. Neten ezer ilyen beszámolót lehet olvasni hasonló esetekről.

2022. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

félreértitek, a hosszú hajt azért nem engedem neki mert félek, hogy majd b*sztatják őt, nem akarom hogy fájdalmat okozzanak neki.

Szimplán azért gondolom hogy meleg, mert talán ez a magyarázat arra miért öltözködik úgy ahogy, és miért akar hosszú hajat.

Folyton fekete ruhát hord, 40 fokban hosszú ujjú pulcsi-nadrág.

Erre is annyit mond hogy "Szőrős a keze és a lába, de borotválni gáz, mutatni a szőrt pedig szintén gáz" nem mondja el miért látja gáznak, van e más szándéka vele. Tényleg nem szeretnék mást, csak hogy néha legyen őszintébb és mondja el mit gondol és mi bántja. Hetente max ha 1-2 szót mond kb

2022. júl. 2. 20:24
 15/34 anonim ***** válasza:
96%
Először is, tini. Azok furák. Másodszor pedig tök normális, hogy ő ilyen. Csak más, mint te és azért gondolod, hogy baj van vele. Ő így lázad. És ahhoz meg aztán főleg joga van, hogy ne akarjon olyannal lenni, akit nem kedvel úgy, legalább nem egy aljas kis görcs, aki a lyukra megy, hanem van egy erős morális iránytűje, ami tök jól működik. Igen, lehet, hogy lesznek ennek a jellemek hátulütői, mint mindnek. De összességében legyél rá kva büszke szerintem. 32 éves óvónéni vagyok, családdal meg minden ilyennel, de a systemet én is szeretem. Semmi baja a fiúnak.
2022. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
83%
A leírás alapján értelmes, szimpatikus fiú. De szerintem érdemes lenne azért támogatni valahogy hogy többet kimozduljon, barátokat szerezzen, mert belül biztos neki is rossz érzés, hogy nem igazán van korabeli társasága.
2022. júl. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
95%

Hagyd békén a gyerekedet. Hadd legyen hosszú a haja, ha ő úgy akarja. Hadd járjon feketében, ha ő úgy akarja. Ha szőrtelenít, abba se szólj bele.

A leírás alapján nagyon kontrolláló szülő lehetsz, és ez pl. ellene hat a baráti vagy párkapcsolatok kialakításának. Még akkor is, ha azt konkrétan nem tiltod neki.

2022. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
96%

Te jó ég.... túlságosan körözöl a gyerek felett, naná hogy nem beszélget veled, 16 éves, lázadó kamasz, te meg "boomer" felnőtt vagy. A gyerek nem hülye, érzi hogy nem felel meg neked így, ahogy van, hiába állítod az ellenkezőjét.

Ilyen korban rendszerint mindenkinél előjön így vagy úgy a lázadás, a te fiad épp feketét hord nyáron és hosszabb hajat szeretne. Én engedném neki, a helyedben. Semmi baja nem lesz tőle, a kutyát nem fogja érdekelni hogy milyen hosszú a haja.

Ha állandóan otthon ül (ahogy írod), alighanem erősen introvertált a fiú, ne maceráld, ha találkozik olyan emberekkel, akik szimpatikusak neki és közös témát is talál velük, akkor ki fog jönni a csigaházából. Előbb-utóbb úgyis lesz ilyen, suliban, sport közben, akárhol.

2022. júl. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
77%
Ó legtöbb kamasz barátom(közte én is) okosnak hittük magunkat és nincs felnőttesebb téma mint a politika. Az más hogy a mai generáció viszont túlságosan pc felfogású és háború ellenes, meg juj rasszizmus, meg jaj gender ideológia bla bla. Viszont kamasz korban minden kamasz veszett okosnak hiszi magát, beleolvastam egy régi naplómba és nevetek azon milyen hülyeségeket írtam mindezt úgy hogy bezzeg én más vagyok mint a felnőttek vagy az osztálytársaim🤣🤦‍♀️
2022. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Metálosoknál a fekete ruhák, nyáron is bakancs meg hosszú ujjú is teljesen rendben van, szokás.
2022. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!