Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Aggódnom kell a fiamért?

Aggódnom kell a fiamért?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem nem viselkedik úgy mint a többi korabeli, barátai sincsenek. Legalábbis egész nyáron eddig itthon ült és maximum kisboltba ment el.

A fejhallgató folyton rajta van amin hangos metál zenét hallgat, és a haját is növeszteni akarja (amit nem engedek neki) 13 éves kora óta akar hosszú vállig érő hajat, jelenleg 16 éves. Egyszer váratlanul megkérdezte érdekl-e engem a politika mert, hogy ő teljesen elítéli és utálja a politikát és a háborút mert szerinte ezek miatt halnak meg több milliárdan. Ebben egyetértek vele. Viszont én 16 évesen nem ilyenekkel foglalkoztam, én ebben a korban csajokkal foglalkoztam, buliztam söröztem titokban. Ő elítéli az alkoholt és az ilyesfajta szórakozást, és egyáltalán nem vágyik kapcsolatra, egy csaj látszólagosan összeakart vele jönni és már-már nekem volt sértő ahogy lerázta. Szinte semmit se tudok róla csak annyit, hogy 1 amerikai banda a kedvence (amit nem tudom, hogy kell helyesen leírni de valami sistem dovn.) Elnézést ha összevisszának tűnik ez az egész. De a viselkedése úgy rendben van? Aggódnom kéne? hónapok óta nem alszom rendesen mert aggódom érte. De sose láttam hogy félne vagy pánikolna, belép 1 "vészhelyzet" amin mások idegeskednek ő meg letojja és "majd megoldom" hozzáállással békésen cselekszik.



2022. júl. 2. 18:44
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Ez alapján most szörnyű szülőnek érzem magam, mit kéne neki engednem és mit nem? hogy tudnék javítani?
2022. júl. 2. 22:13
 22/34 anonim ***** válasza:
80%

Ne foglalkozz a hajviseletével, és ne akard, hogy mindenről beszámoljon neked. Soha ne kérdezgesd párkapcsolati dolgokról.


Te az anyja vagy? Ha igen, az apa veletek él? Ha igen, ő hogyan viszonyul ezekhez?

Ha anya vagy, de nem él veletek az apa, akkor milyen vele a fiad kapcsolata?

2022. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Az apja vagyok de a dolgok úgy alakultak, hogy egyedül nevelem.
2022. júl. 2. 22:30
 24/34 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk az osztályban az egyik srác megnövesztette a haját vállig, senki sem b*zizta le, sőt, odáig voltak érte. (és miután levágatta, egyik barátnőm totál kiakadt, hogy mégis hogy merészelte ezt...) És ha már itt tartunk, lányként engem se tartanak leszbinek, csak mert rövid a hajam. Szerintem kár ezért tiltani, inkább érezze jól magát a bőrében, most keresi önmagát, és a saját stílusát, ennek ez is a része.

17/L

2022. júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy szörnyű szülő, csak kissé kontroll-mániás.

Egy kicsit vedd lazábban a dolgokat (de ne a gyerek kötelességeiből engedj, a tanulás, a házimunka és egyéb dolgok fontosak!). Érezze azt, hogy bízol benne, ott vagy, ha szüksége van rád, de ne mássz bele ennyire a privát szférájába.

Első lépésként engedd neki a hajnövesztést, hagyd rá a fekete cuccokat (előbb-utóbb úgyis rájön, hogy valami világosabb, lengébb holmi praktikusabb nyáron, de ezen túl kell esnie. Én pl. egy nyáron át melegítőt hordtam, mert bebeszéltem magamnak hogy kövér vagyok és mindenki csúfolni fog, ha meglátja hogy vastag a karom meg a vádlim).

Ha kérdez, mint ahogy írtad is, pl a politikáról, beszélgessetek. Hallgasd meg, mint gondol, mondd el te is. Nem kell, hogy egyetértsetek, de tartsd tiszteletben a gondolatait, érezze hogy komolyan veszed. KÉrdezhetsz te is tőle, de a beszélgetések tényleg eszmecserék legyenek, ne menj át kioktatásba ("miért ezzel foglalkozol, fiam, amikor én a te korodban a guruló krumplit is elkaptam..." és hasonlók).

Ismerkedj a fiaddal, könnyen lehet, hogy sokkal jobb fej, mint azt gondolod.

2022. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaj ne már, ne viccelj! Rocker a srác, azért akarja növeszteni a haját. Ezzel semmi probléma, a párom is hosszú hajú és a rockot szeretjük, pedig már 30x évesek vagyunk. A system pedig egy teljesen jó együttes, nem is gondoltam vna hogy ilyen fiatalok is hallgatják. Ne aggódj, inkább örülj, hogy értelmesebb és nem iszik meg a bulizás a minden nála. Valószínűleg introvertáltabb, komolyabb típus, inkább örülj neki.
2022. júl. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
72%
Normálisabb, mint te...
2022. júl. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
11%

Látom jól lepontoztak.

Kérdező, ne hallgasd a válaszolókra, nincs az rendben hogy nincsenek barátai és folyton otthon ül. Ez nem egészséges..

2022. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
89%

#28


Miért kell úgy csinálni, mintha a barátok lennének az élet értelme s egyetlen mozgató rugója?


Ovis koromtól 5.-ig volt egy nagyon közeli barátom s 5 távolabbi. 5.-től 9.-ig konkrétan egy barátom se volt. 10.-12.-ben 2 közelebbi. Most meg (egyetemista vagyok) 1-2 közelebbi s 1-2 távolabbi, ha a pasimat nem számoljuk bele.


Neked ezzel mi a bajod? Szerinted miért nem jó? Csak nem azért, mert TE ilyen barát bųzi vagy, aki nem képes létezni, ha fél percenként nem mondanak neki valami értelmetlen fa$żságot, amin röhögcsélhet nagy NAGY BARÁTI TÁRSASÁGÁVAL valami útszélen vagy kocsmában?

2022. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
89%
28, márpedig vannak emberek, akik jobban szeretnek otthon lenni, mint társaságban. Személy szerint nekem ők szimpibbek is, mert nem tudok mit kezdeni egy hangos, harsány extrovertált emberrel. Engem ők idegesítenek. Nem is értem miért kell mindenkinek szaladgálnia ide-oda, miért kell folyton társaságban lenni. Nem mindenki igényli.
2022. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!