Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jogosan félek ettől? Vagy...

Jogosan félek ettől? Vagy csak hülyén látom a dolgokat?

Figyelt kérdés
Válás után nálam helyezték el a közös gyereket, egy 13 éves fiút. A láthatás nincs korlátozva. Most elment nyaralni az apjával, meg az apja új párjával és annak a 2 gyerekével. A fiam kiejt valamit a száján, azt az apja megveszi. Én mondtam a fiamnak, hogy míg nyaralnak, addig nem hívom, ne zavarjam, majd ő hív, és beszélünk. Hétfőn mentek el, akkor hívott, hogy odaértek, tegnap 2 percre, de hallottam, hogy zavarban van és nem igazán szívesen beszél. Ma már nem hívott. Az új párja az exnek a gyerek szemében egy istennő. Jól főz, sokkal jobban süt, mint én, kedves, aranyos. Az apja a párja mellett úgy viselkedik, mintha minta apa lenne, holott nem foglalkozott soha a gyerekével. Én meg most itt ülök és rettegek, hogy a gyereknek jobban fog tetszeni az apja és az új család, mint itt velem és el akar majd költözni. Tudom, hogy szeret a fiam, de mégis tartok ettől. Ha el akar költözni, akkor el kell engednem?
2022. júl. 13. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ezen. Biztos jól érzi magát velük, de azért nem hinném, hogy hozzájuk költözne. Azt meg pláne nem h a volt neked és az új nő akarnàk ezt. Kamaszként én sem szívesen telefonáltam mások előtt. Ebbe ne gondolj bele túl sokat. Ha mégis úgy alakulna, h ilyet vesz a fejébe, hogy átköltözik, és tegyük fel belemennek..majd rajön, hogy a szürke hétköznapok ott sem olyan izgisek.
2022. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, enyém a szar szerep, a napi gondok, a tanulás, a házi munka, vitatkozás. Az apjáé a szórakozás, a jófejség.
2022. júl. 13. 19:43
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Remélem minden jól alakul 😊
2022. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól nevelted, akkor ezek nem számítanak. Persze, kiskamaszként én is tök jól éreztem magam az apámnál nyáron, mert pizzát meg fagyit kaptunk ebédre, azt csináltunk, amit akartunk, de szó szerint, nem kellett házi munkát végezni, stb. Nyilván felnőttként értettem már csak meg, hogy emögött annyi állt, hogy le se sz.rt minket testvéremmel, és csak nyűg volt neki, hogy ott vagyunk. De attól még sose költöztem volna el anyától, csak neki morogtunk. Most kap pár tárgyat, meg finom ebédet, hogy apuka kompenzáljon (és ha tárggyal teszi, akkor ő se foglalkozik vele érdemben, tehát nem aggódnék, hogy el akarja vinni ott lakni), de aztán megy haza hozzád, mert te vagy az anyja. Nem hálás dolog úgy 25 éves koráig, az biztos.
2022. júl. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Végül nem hívott fel a gyerkőc. Holnap tuti hívni fogom.

Viszont az apja megígértem, szerdán legkésőbb szól, hogy holnap érkezik e haza a gyermek, vagy sem. Hát, eltelt a szerda és még mindig nem tudom, hogy jön e vagy sem. Ha pedig szóvá teszem, hogy nem tartotta az ígéretét, akkor én leszek a hülye picsa.

2022. júl. 13. 22:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, ugyanez volt, elmentem az apámhoz én is el voltam engedve mindent megvett, de ennyi, egyébként sosem keresett meg, több mint 16 év telt el. Otthon meg anyu még azt sem engedte hogy nagyon ritkán kólát igyak, és lám mégis anyut tisztelem mert felnevelt és foglalkozott velem. Nagyon hamar kijön, hogy az apa nem foglalkozik vele nem szereti, és ezt a te fiad is fogja előbb-utóbb érzékelni. Tudni fogja ki az aki igazán törődik vele és szereti.
2022. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőméknél ugyanez volt annyi különbséggel, hogy ott apuka egyedülálló maradt, anyukának lett új férj/gyerek. A 13 éves lány úgy érezte, hogy otthon vannak elvárások, apánál meg körülötte forog a világ, ezért kiharcolta, hogy àtköltözhessen, apuka meg persze úgyis ki akart b..szni a volt feleséggel. 3 hónap alatt jött rá a gyerek, hogy apa csak a heti 3 napra volt tündi bündi 9 felelősség mellett, amint övé volt a gyeplő több volt a követelmény, mint otthon. Plusz apa is rájött, hogy bizony a 40e gyerektartás messze nek fedezi egy lovagló kamaszlány havi költségét. Persze akkor már ment a könyörgés, hogy vissza kéne csinálni, de mondta az anyja a gyereknek, hogy neki ez most bármennyire is fáj, de a gyereknek meg muszály megtanulnia, hogy a dolgoknak vannak következményei, plusz az sem hátrány, ha kicsit árnyaltabban képes felismerni az emberi kapcsolatokat.

A te szempontodból ez egy nagyon rossz helyzet, de inkább most, melletted élje meg, hogy a külsőségek csak egy dolog, mint mondjuk felnőttként egy párkapcsolatban. Az a lényeg, hogy te szeresd, és mindig legyél ott neki. Nyilván ez a szeretet részéről is megvan, de bizonyos dolgokat hiába mondanál neki, magának kell megtapasztalnia.

2022. júl. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És szerintetek ma, ha nem jelentkezik, felhívjam? Mert tartok attól, ha nem hívom, akkor azt hiszi, nem is hiányzik. De attól is félek, hogy azt mondtam, hívjon ő és nem tolakodásnak veszi e majd.
2022. júl. 14. 07:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket szerintem ne hívd fel. Biztos minden ok vele.

Viszont apukával ha abban maradtatok, hogy szerdán megmondja, melyik nap hozza haza a gyereket, de nem tette, akkor őt hívd fel, hogy szia, akkor ma hozod Béluskát?

2022. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írj egy SMS-t. "Szia, hogy vagy, jól érzed magad? Ha lesz időd, csörgess meg. Írd meg, hogy mikor jöttök. Itthon minden rendben. Puszi, anya" Ne aggódj, 7/24-ben nem lehet csillogni a gyerek előtt. Az új pár 2 gyereke is lehet, hogy egy idő után zavarni fogja, főleg ha nálad megvan a nyugi, saját szoba. Máskor, ha nyaralni viszi, legyen megbeszélve az indulás és a visszaérkezés, neked is kell tudni tervezni, pl ha te akarsz elutazni, vagy lefoglalni valamit.
2022. júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!