Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kicsit elbizonytalanodtam és...

Kicsit elbizonytalanodtam és összezavarodtam. Tényleg rosszul döntöttem, vagy természetes ez a bizonytalanság? :S (Ezt a kategóriát láttam a legjobbnak. )

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy jelen pillanatban egy távolkeleti országban vagyok már két hónapja, mint cserediák, és még 9 hónapig itt is maradok. Nyelvet tanulok, világot látok...

A középsuli 3. osztályát végeztem el otthon, szóval mikor hazamegyek, kezdem a negyediket és leérettségizek. Aztán úgy tervezem egyetemre megyek, fel Pestre először koliba, nyáron dolgozni akarok, és pénzt gyűjteni az albérletre. Kicsi korom óta ezt terveztem, ez volt az álmom, és elértem. Viszont...

most leszek majdnem egy éve halálosan szerelmes...és bár igen otthon hagytam, mikor eldöntöttem és el kellett dönteni hogy kijövök, még nem is ismertem. A barátaimat, mindet otthon hagytam. És a legjobb barátnőm sem viseli túl jól az egészet...

Folyamatosan az jár a fejemben, hogy elrontottam valamit. Mikor alakult kifele hogy jövök, majdnem mindenki támogatott...de most úgy érzem hogy annyira a szemem előtt lebegett hogy kijussak ide, hogy észre sem vettem a körülöttem élőket. És bár elértem hogy itt legyek, viszont, most nem tudok mit kezdeni magammal. Hazudnék ha azt mondanám nem vagyok boldog, mégis úgy érzem hiányzik valami. És folyamatosan itt van ez a szorító érzés, mintha lemaradnék valamiről...és nem tehetnék ellene semmit...

17/L


2010. szept. 23. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most elbizonytalanodtál, de jól döntöttél, hogy kimentél. Nem mindenkinek adatik meg az életben. Ha a barátaid igaz barátok, akkor azok is maradnak 9 hónap múlva is. Addig is lehet tartani a kapcsolatot, nem úgy van, mint régen, hogy ritkán jött-ment pár levél.

A szerelmed meg szintén megvár, ha komolyan gondolja. Ha meg nem, akkor meg miatta kár lett volna máshogy döntened!

Élvezd, hogy kint lehetsz, gazdagodj sok-sok élménnyel!

2010. szept. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt hívják honvágynak. Hiányoznak a megszokott helyek, emberek, barátok, az ismerős kultúra, szokások, társaság. Majd enyhül, mire visszafelé tartasz, addigra meg kicsit sajnálni is fogod talán, hogy máris haza kell menned. Mindenképp jól döntöttél, őszintén szólva kicsit irigyellek, nekem régi vágyam huzamosabb időt külföldön tölteni, de valahogy sosem jött össze...


f/21

2010. szept. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
persze jól döntöttél és mekkora lehetőség már :) és bocsi h ezt írom nem bunkóságból de ne nyafizz :) örülj hogy ott lehetsz,mert ez nem mindenkinek sikerül :) ha a barátok szeretnek akkor sztem úgy se fognak majd úgy reagálni ha haza mész, hogy bevágják a durcit ha meg igen akkor még gyerekek....
2010. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hazajössz, leérettségizel, visszamész mert ott könnyebben is belehet illeszkedni... Főleg ha az a távolkeleti ország Kína, ők gazdasági nagyhatalmak, ott a legutsó kukás is annyit keres mint itthon egy ügyvéd
2010. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!