Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti megengednetek a 13...

Szülők! Ti megengednetek a 13 éves lányotoknak hogy 16 éves barátjánál aludjon?

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 07:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem a baráttal van a baj, bár nekem nem volt ennyi idősen, de nem értem miért lenne attól kevésbé korai 13 évesen a szexuális élet, mert sokan akkor kezdik teljesen feleslegesen, ezzel az önértékelésüket is rombolva akár. Petting még oké talán, de 16-17 év alatt annál több még sok és nem azért, mert traumaként élné meg a behatolást(Bár ez is megeshet), hanem az esetleges terhesség miatt, egy 13 éves kislány még garantáltan nem úgy fog ehhez hozzáállni lelkileg, mint egy 16 éves lány. Lehet barátja, de nem aludhatnak együtt és félteném nagyon a korai szextől, persze ezt inkább kommunikációval szabályoznám, mint sem tiltással, de azért nem lennék naiv és adnék neki egy csomag óvszert a biztonság kedvéért.
2022. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
13%
Nem kell félteni a 13 évest a szextől, annak hogy teherbe essen valójában vajnyi kicsi az esélye védekezés mellett, ennek nem kéne, hogy akadája legyen, de persze rá kell teljesen feleslegesen ijeszteni a lányokra, hogy a szex fáj, teherbe esik és az lelkileg blablabla, csak hogy elvedd ezt a csodás örömöt tőlük és, hogy 20 évesen se merjenek kapcsolatba kerülni. Mai 13 évesek annyi ingert kapnak már ezekre a dolgokra, hogy ők maguk másznának rá az akár idősebb pasikra is sokszor, ugyan mit bánnának meg? Persze van, amelyik nem akar szexelni, de ezzel sincs gond. Mai világban egyáltalán nem baj, ha korán kezdi az ember és tapasztalatokat szerez, mindent kipróbál, amit csak tud, mert így lesz belőle boldog felnőtt, így találja meg ömmagát, az önértékelésnek meg nem tudom mit árt az, ha 18 éves korára már együtt volt mondjuk 10 pasival, ezek csak számok, valakinek kellenek az ilyen kis kalandok, akár idősebbekkel is, sőt, annál jobb nincs.
2022. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
76%
#22, erkölcsről hallottál már? 🤦🏼‍♀️
2022. aug. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
25%
#23 Kit érdekel az erkölcs? Az nem létezik, felejtsük már el ezt a vallási f@szságot. Erkölcs, mi az egyáltalán? Ki mondja meg mi a normális és mi nem? 13 éves oké szexszeljen csak egy 16-17 éves fiúval, annál ne menjen feljebb, elismerem, ezzel semmi gond nincs. Olyan nagyjából 16 éves kortól viszont már eltudja dönteni az ember kivel fekszik le kortól függetlenül, nehogy azt higyjük már, hogy minden ilyen korú lányt az idősebb férfiak cserkészik be.
2022. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
88%
#22 és #24 Neeem, nem azért lesz boldog, mert ettől lesz boldog az ember, hanem azért, mert a világ azt akarja elhitetni, hogy ettől lesz boldog az ember. A kettő nem ugyanaz. Haladj a korral, haladj a korral, de aki egy picit jobban bele lát a világ dolgaiba, az nem fog tudni haladni a korral és mindig látni fogja hol a probléma, márpedig a mai kislányok és kisfiúk nevelésével nagyon nagy problémák vannak, sok az elhanyagolt, magányos gyerek, aki persze, hogy valamibe bele fog menekülni szeretethiányában, legyen az túl korai szex, drog, vagy akár öngyilkosság. Egy normális családban, ott ahol a gyerekkel törődve van, ez a kapcsolat max. kézenfogást, ölelkezést és csókolózást jelent, esetleg petting, de azt is inkább 14-15 éves kortól. 16 és 20 év körülre teszik az egészséges szexuális élet elkezdését és ez szerintem teljesen rendben is van, el sem tudnád képzelni mennyire tud számítani 3, de akár 1 év is ebben a témában tinikorban. Nekem szerencsém volt, hogy olyan családban nevelkedtem, ahol voltak persze elvárások, feladatok, de inkább kommunikációval oldották meg a szüleim az ilyen erkölcsi, norma kérdéseket gyerekkoromtól kezdve, nem tiltottak semmit, semmitől, hanem beszéltek róla, tanítottak, a bátyám pl. az érzelmileg manipuláló felnőttekről is beszélt, hogy ne engedjek nekik, emiatt sem tudtam soha sem értékelni egy nálam jóval idősebb férfi közeledését, kéretlen megjegyzéseit, "bókolgatásait" tinikorban, mert tudtam, hogy miért mondják, miért kellek nekik és zavart, hogy egy szexuális játékszernek néznek, pedig csak épp, hogy elkezdtem nőiesedni. De közben sajnos 2 osztálytársamon is tapasztaltam, hogy milyen könnyen az ujjuk köré csavarta és csalta ágyba őket 14 évesen egy azthiszem 29 éves csávó, rávette őket a hármas szexre és igen, itt az osztálytársaim kezdtek el nyomulni, aminek a pasi engedett, de ettől ez még udorító. Nagyon taszító volt ezt végig nézni, de most még idősebb fejjel még rosszabb, hogy látom, hogy ez nem is olyan nagyon ritka jelenség és, hogy egyre elfogadottabbnak látom ezt az emberek részéről. Egy 16 éves meg igen, eltudja dönteni kivel akar lefeküdni ugyan, de még mindig nem olyan biztos, hogy megvan az ítélőképessége eldönteni, hogy normális-e, ha egy mondjuk 30 éves közeledik felé, vagy nem utasítja vissza a lány közeledését. 20-25 éves korra nagyjából, ha minden stimmelt a nevelésében, akkor beérik az ember, tisztább képe lesz a világról, nagyobb tapasztalata lesz, stb.
2022. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
70%
Jézus! Azt hogy engedhetted meg, hogy már barátja legyen??? Miért nem olvas, tanul az a gyerek? Jó nevelést kapott, mondhatom.
2022. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!