Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiamra rossz hatással van a...

Fiamra rossz hatással van a barátnője?

Figyelt kérdés

A fiam 15 éves. Első barátnő, első szerelem. Ezzel nem is lenne probléma.

A gond ott kezdődik, hogy nagyon jó bizalmi kapcsolatunk volt, leszámítva, hogy trehány és kamasz, de egy lelkis, jóindulatú gyerek. Eddig minden fontosabb dolgot el is mondott nekem. Összejött egy lánnyal, aki 13. A probléma eleve azzal kezdődött, hogy a csajnak 21(!) éves barátja volt, aki velük lakott (!). Az anyja szerint megsajnálta, mert a srácot kidobták a szülei - szerintem nem normális, hogy egy 13 éves lánynak kb. élettársa van. Ebből aztán hatalmas kavarások is lettek, a kislány hazudozott a gyerekemnek, hogy már szakított a sráccal, stb. 1 hétig ignorálta a gyerekem, most ugy néz ki tényleg dobta a srácot. Titokban elkezdett találkozni a fiam megint a lánnyal. Megbeszéltük a dolgot, adtam én is egy új esélyt a lánynak. Viszont nem tehetek róla marhára irritál a kiscsaj. A saját anyja szerint is manipulatív és kóros hazudozó. Az a baj, hogy engem is kijátszva többször hazudtak, holott okuk nem lett volna rá. A fiam is olyan embereknek okozott csalódást a stiklijeivel, akik mindig mellette álltak. Ezeket megbeszéljük, bánják, aztán megint történik valami.

Megbeszéltük, hogy a lány is ittaludhat, de 2 hétben max 1x. Ha találkoznak, átjön, az oké. De az, hogy napi szinten egymásnál aludnának az szerintem sok. A másik anyuka meg kb adja alá a lovat, mert a kisebb gyereke problémás és kb már napi szinten megy ez "menjen már át a fiam segíteni, hagy aludjon ott, vagy hagy aludjon nálunk a kislány, mert pl.most az ő kisfia beteg.

Ez nekem kezd sok lenni, úgy érzem nem tudok semmilyen korlátot szabni a gyerekemnek emiatt, ezt a kislányt meg látni se bírom lassan. Nem tudom mitévő legyek, tiltani nyilván nem tudom, nem is akarom - de már idegbeteggé tesz ez a helyzet. Hogy álljak hozzá?



2022. aug. 11. 07:50
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Mindegyikőtöknek igaza van.

9-es: én sem szerettem volna. Nagyon beválasztott a gyerekem így elsőre.

Most anyukának leírtam a véleményem és a hozzáállásom is. Illetve, hogy redukáljuk le ezt az ottalvós dolgokat is. Nem bántóan, de őszintén. Igazából már az se érdekel, ha megsértődik. Én így gondolom és szeretném ehhez is tartani magam, mert így úgy érzem, kicsúszik a kezem közül a gyeplő.

Gyerekkel próbálok dumálni, ahogy eddig is, nem a kislány ellen hangolva. Remélem egyszer tényleg leesik neki, hogy nem normális az egész.

Valahol én is sajnálom a kislányt, tényleg lelkisérült lehet, de nem szívesen látom a gyerekem barátnőjeként. Teszem azt a legutóbbi nagyotmondó hazugsága a család egy tagjának mesélve, hogy ő bikinimodell és külföldre fog most utazni... Ez pl.épp egy ártalmatlan hazugság, de szerintem nem normális.

2022. aug. 11. 09:02
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ott durranna el az agyam, hogy a 13 éves lánynak lehet 21 éves pasija az anyja szerint, de nem lehet éjszakára egyedül otthon hagyni, ha az autista kistestvérével ügyeletes orvoshoz mennek éjjel.

Na, itt közölném a történet összes szereplőjével, hogy azért hülyének ne nézzenek már!

Minden előző válaszolóval egyetértek, különösen 8-assal, hogy a kislány érzelmileg el van hanyagolva az autista testvére mellett, és mindenkibe kapaszkodik. Az anyja meg örül is, ha másba kapaszkodik, és neki nem kell vele foglalkoznia.

2022. aug. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
94%
Azt még hozzátenném, hogy szintén jófej dolog, ha szeretnél valamit megbeszélni a kislány anyjával, de szerintem szükségtelen. Ez a kapcsolat sehol nem lesz tíz év múlva. Ha egyeztetni próbálsz, az olyan hatást kelt, mintha elismernéd, hogy ez komoly dolog. A fiadnak te parancsolsz. Hogy a nő mit kezd a lányával, meg hogy fogadják a szabályaidat (amit a fiad úgyis elmond, vagy el tudod mondani a lánynak is tájékoztató jelleggel), az már az ő dolguk.
2022. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

12-es: ez tegnap este volt pl, hidd el nekem is ettől rohadt le az agyam, de mivel már épp szálltak a vonatra, nem álltam le izélni. Lehet az én hibám, mondtam oké jöjjenek, de most utoljára ezt megmondtam a fiamnak is. Azt is, hogy miért, ugy tűnik megértette. Remélem, tartja is magát hozzá.

Az anyukának pedig épp a miheztartás végett írtam meg, egyrészt mert ez nem normális, másrészt meg mert ne apelláljon arra, hogy bármi van ittaltathatja a lányát.

2022. aug. 11. 09:17
 15/29 anonim ***** válasza:
10%
(Olyan szó nincs, hogy "hagy" aludjon nálunk....)
2022. aug. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
93%
A lány anyja se normális. Büntetőjogi kategória a 13 évessel szexelni. Szerintem mondd a fiadnak, hogy ott nem alszik nálatok a kiscsaj, menjen ő udvarolni. Mindjárt a lány anyja sem lenne lelkes annyira. Le akarja passzolni a lányát, ez a szitu. Kiscsajnak is mondd meg nyugodtan, hogy menjen haza este vagy hívod a rendőrséget, ne csatangoljon éjjel 14 év alatti.
2022. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
75%
Ott kezdődik a baj, hogy egy 15 éves kamasz egy 13 éves GYEREKKEL kezd. Ebben a korban pár év is rohadt sokat számít.
2022. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
83%
17# hagyjuk már..a 15 éves is gyerek. Mellesleg a kiscsaj exe 21 éves..
2022. aug. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%

#18 Nyilván a 15 éves nem érett felnőtt, de attól még kamasz. Egy 6 és egy 12 éves is gyerek, mégis ég és föld. Egy 15 éves most kezdte a gimit, esetleg kollégista, azaz külön lakik, ilyenkor kezdenek el bulizni stb. Egy 13 éves hetedikes, még általános iskolás. Sokuk csak most kezd el egyáltalán minimálisan nőiesedni testileg, fejben pedig végképp kisgyerek. Azt pedig, hogy egy felnőtt 21 éves férfi visszaélt egy gyerek bizalmával, inkább nem is kommentálom.

Aztán azt a tényt se felejtsük el, hogy 14 év a beleegyezési korhatár (ami így is nagyon alacsony). A fiú épphogy betöltötte, a lány pedig még alatta van. Hidd el kérdező, nem azért akarnak pizsipartizni, hogy Monopoly-zzanak.

2022. aug. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 18-assal.

Azt is mondhatnánk, hogy a fiú 6 évvel fiatalabb, mint a kiscsaj előző pasija. És 6 év rengeteg ebben a korban.

Ami a 14 éves beleegyezési korhatárt illeti, az 18 év feletti partnerre vonatkozik. A 15 éves fiúra a 12 éves partneri korhatár vonatkozik.

Ergo a kiscsaj exe bűncselekményt követett el, ha közösült is a lánnyal, a kérdező fia meg nem.


Amúgy, ha MOST 13 éves a lány, akkor az előző barátja idején hány éves volt? Mondjuk, amikor kezdődött a lamúr. 12? 11? Ha C-típusú népcsoporthoz tartozik a lány, még ott is korai ez a kezdés.


Kérdező, tényleg, a fiaddal volt téma az, hogy konkrétan közösült-e a lánnyal? Ha igen, akkor hogyan védekeztek, védekeztek-e egyáltalán? Nehogy még a végén 15-16 évesen egy ilyen lánytól legyen gyereke a fiadnak - és unokád neked!

2022. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!