Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyünk, ha a lányunk...

Mit tegyünk, ha a lányunk mindenen kiborul?

Figyelt kérdés
A férjem egy ismert zenész (tv-ben szerepel, fellépésekre jár), 20 éve a pályán van. Nem írom le ki a férjem, csak azért részleteztem, hogy érzékelhető legyen, hogy nem a levegőbe beszél. Szerette volna ha a gyerekeket is érdekli a zene, de eddig nem. A lányunk (16 éves) kedvet kapott nyár elején a barátai miatt, hogy elkezd gitározni. Vettünk neki gitárt. Tanárhoz nem akar járni, de szeretne egy zenekarban érvényesülni. Tanul amúgy mellette szakmát. A férjem mindig elmondja mi az amiben jobb lett a gyakorlás miatt, de szépen elmondja neki azt is, ha valamit még kell gyakorolni. Na pont ilyen miatt borult ki a lányom. Ő nem olyan, mint az apja, nem gyakorol eleget és csak a könnyű zenéket gyakorolja. Semmit nem lehet neki mondani, mert ő jobban tudja. Mindig és mindenben ilyen nehéz eset volt. Konkrétan sírni és kiabálni kezdett, mert az apja azt mondta neki, hogy "a nehezebb számok is menni fognak, de többet kell gyakorolni. Sok gyakorlás után már vakon tudod melyik hangot hogy fogd le". A férjem sose beszél vele csúnyán, de a lányunk sajnos mindenkivel. Érzékelte gyerekkora óta, hogy az átlagnál jobban élünk és elvárná, hogy mindig mindent megkapjon, de sose neveltük így. A gyerekek közül csak ő ilyen. Én is dolgozom, ezzel is példát akarok mutatni, hogy nem függhetünk mástól, mert bármikor bármi történhet. Köszönöm, ha írtok!
2022. aug. 28. 14:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell ráerőltetni a zenélést, miért ne maradhatna meg hobbi szinten?

Ha ő szórakozásból gitározik, akkor nem kell elrontani a túl sok gyakorlással, hiszen nem biztos hogy zenei pályára lép.

A tinédzserek oedig lázadnak, ehhez hozzá kell szokni. Ki mennyire.

2022. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Ez van, ő ilyen. Ha nem akar gitárművész lenni akkor nem lesz. Valakinek az Egyszerű dal is elég (vagy a playback) 🙂
2022. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Pont az, hogy profi akar lenni. Mondta segítsen neki apa. De a segítséget viszont sose fogadja el és csak vitázik.
2022. aug. 28. 14:54
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Nekem úgy tűnik, a lányotok csak az apai elvárás miatt "akar" "profi" lenni, hogy az apja büszke legyen rá. Ha igazán, magától érdekelné ennyire, akkor nem lenne ilyen gond. Nem értem, minek kell(ett) erőltetni, attól, hogy apuka zenész, a gyereke egy tök másik ember, más érdeklődési körrel, stb.
2022. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Ja és a szakmát nem "mellette" tanulja. Hanem szakmát tanul és amellett amúgy hobbiból gitározik. A te szóhasználatodból is az jön le, hogy nagyon központi dolognak tekinted a zenélést, pedig egy 16 évesről beszélünk, aki a jövő héten lehet, hogy tök más hobbit fog űzni... (4-es voltam)
2022. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Mi lányunknál minden hamar változik. Nem erőltetjük a zenélést. Barátival csináltak zenekart és ezért gondolja jelenleg úgy, hogy a szakma másodlagos. Eddig a szakmája volt a minden, már ott se lelkes. Nála ez ilyen. Viszont nem csak a gitározás miatt borul ki. Bármi miatt
2022. aug. 28. 15:13
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet könnyű neki, ha úgy van elkönyvelve, hogy "mindig és mindenben ilyen nehéz eset volt". Gondolom borzasztóan küzd az elismerésetekért :(
2022. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem kell tennetek. 16 éves, ha úgy érzi majd érdemes valamit komolyan vennie meg fogja tenni. El kell neki mondani, hogy ha a gitározásból akar pénzt keresni valaha (ami amúgy nem sok embernek megy megélhetési szinten), akkor még most kell elkezdenie tanárhoz járni és rendesen gyakorolni. Ha nem, akkor a szakmát kellene komolyan venni.. aztán max 2 év múlva elmegy egyetemre tök más területen… nem baj, ha most még próbálgatja a szárnyait, ha nem buta előbb utóbb ráébred hogy ha valamit komolyan gondol akkor azért tényleg tenni is kell.. addig viszont próbálkozzon ahogy akar.. amit művel sima tini hiszti..
2022. aug. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Hú én már tudom kik vagytok. 🙄 De... Türelem. Majd az idő megoldja.
2022. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Pápai Joci?
2022. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!