Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehet a 16 éves kamasz...

Hogyan lehet a 16 éves kamasz lányomat meggyőzni arról, hogy jöjjön ki velem külföldre?

Figyelt kérdés
Hallani se akar róla, itt vannak a barátai, az iskolája, sír, hisztizik, ha szóba kerül a téma. Átlátja, hogy ott messze idegenben nem ismerünk senkit, plusz az idegen nyelv, mi lenne így velünk. Édesapja egy beszámíthatatlan alkoholista, a viszonyuk nem stabil és nem igazán számíthattunk rá soha (13 éve külön élünk), amit a lányom tud és lát, amióta az eszét tudja. Most mégis azt mondja, hogy inkább itthon maradna vele. Ennek nem lenne jó vége, hiszen az apa kicsapongó életet él kétes barátokkkal, akik által átjáró ház az otthona és ott az alkohol minden nap, minden mennyiségben. Szorult anyagi helyzetben vagyok, van hitelem, ott a megélhetés és a drágulasok is, ezt havi 200 ezer forintból nem tudom tovább finanszírozni. Muszáj kimennem, lennének lehetősegeim is ott, nyelvet beszélek, de a gyerekem hallani se akar róla :( Ötletek?

2022. szept. 7. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Nagyszülei nincsenek? Nem lehetne valahova kollégiumba adni?
2022. szept. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nagyon nehéz korban van. Én bevonnám a kinti élet tervezésébe: válasszatok neki együtt iskolát, nézzetek együtt kiadó lakásokat (online), a környéket, ahol lakni fogtok, hogy ő is a magáénak érezze. Persze nem tudom, mennyire lenne vevő rá :(

Ha egyáltalán nem partner: arra esetleg nincs mód, hogy csak arra a két évre, amíg nagykorú lesz / leérettségizik, valahogy egyedül otthon maradjon? Kollégium, ahogy az első írja?

2022. szept. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nagyszülők, rokonok, megbízható barátok akiknél eltölthetné a gimi hátralévő részét? Akár úgy, hogy hétköznap kolis? A lehető legrosszabb korban van, amikor kimozdítanád a megszokott környezetéből. Ő beszéli egyáltalán a nyelvet? Nem csak társalgási szinten, hanem folyékonyan? Tudna azon a nyelven tanulni, le tudna érettségizni? Volt 2 évfolyamtársam is, akik hasonló korban költöztek külföldre, érettségi előtt 1-2 évvel. Mindkettőjük visszajött és végül magyarországon fejezte be a sulit, mert kint csak kínlódtak. Hirtelen egy új iskolarendszerben egy idegen nyelven tanulni borzasztóan nehéz.
2022. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát engem vitt anyum ennyi idősen, ha tetszett, ha nem bár nem külföldre csak az ország másik végébe.. de előtte szépen levezette nekem mennyibe kerül a megélhetésünk, mennyit keres, mi fog változni.. hisztiztem picit kamasz módjára, de azért elfogadtam mert jól esett, hogy partnerkènt kezel. Együtt néztünk házakat..stb.. ez esetleg nálatok is működhet..ő nem beszéli a nyelvet? Mert akkor érthető ha pánikol. Pláne hogy most kezdődött a tanév…stb
2022. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

16 évest nem viszel ki külföldi iskolában. Az fix.

Alapból egy év plusz iskola neki, mert a más országba költözött gyerekeket általában ugyanabba az osztályba iratják be, amit otthon legutobb kijártak, hogy tanulják a nyelvet. De egy 16 éves már nem fog nyelvet tanulni csak úgy, s főleg nem fog egy idegen nyelven olyanokat tanulni, mint a biosz, matek vagy történelem. Arról nem is beszélve, hogy 3 év alatt kellene feltornázni a tudását az ottani viszonyokhoz igazodva, (az eddig tanultakat kukázva) hogy nyögvenyelősen érettségizhessen.


Az szép és jó, hogy te felnőtt vagy és a nyelvet már beszéled, de ő nem.

És nem tudod, milyen rosz egy olyan környezetben élni, ahol fingod sincs, hogy mit mondanak körülötted, vagy az olyan egyszerű dolgok nem mennek, mint a boltban megkérdezni, hogy ebből a cipőből van-e kisebb méret...

2022. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ő beszéli a nyelvet?
2022. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem beszéli nagyon jól az adott nyelvet akkor sehogy. Többet árt mint használ. Mi egy 14 évessel költöztünk és az is piszok nehéz volt, pedig ő jól beszélte az adott nyelvet
2022. szept. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ha nem beszéli az adott ország nyelvét legalább középszinten, akkor teljesen érthető hogy nem akarja most a te elcseszett életed miatt a sajátját is elcseszni.

meg esetleg amúgy se bízik meg benned meg a "kimegyünk külföldre mert ott annyival jobb" tervedben nagyon. de tényleg, terv van, vagy csak ki akarod rángatni magaddal valahova, hogy félbeszakadjanak a tanulmányai, magányos legyen és nyomorogjon? mert tudod a kimegyünk külföldre és ott majd jó lesz, az nem terv. van végzettséged (a célországban elfogadva vagy akkreditálva) beszéled az ország nyelvét (nem az angolt spanyolországban...) legalább középszinten, van országtól függően egy-két millió tartalékotok az új élet kezdésére és október elsejétől van aláírt munkaszerződésed? ha ez nincs meg, kár a gyereket stresszelned ezzel a témával, mert úgysem viszed sehova. mert talán egyszercsak kijózanodsz és belátod hogy egy kétágyat szobában nyomorogni veled miközben takarítói állást keresel nem opció.

2022. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha olyan jol beszelnel angolul nem havi 200at keresnel
2022. szept. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

9-es, nem biztos, hogy angolt beszél olyan jól. más országok/nyelvek is vannak, amikre lehet, hogy Mo.-n nincs kereslet, azért nem tudja érvényesíteni a kérdező magát. nem kell nekiesni rögtön.

viszont a 8-asnak nagyon igaza van. NAGYON felkészültnek kell lenni, sok tartalékkal.

2022. szept. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!