Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehet a 16 éves kamasz...

Hogyan lehet a 16 éves kamasz lányomat meggyőzni arról, hogy jöjjön ki velem külföldre?

Figyelt kérdés
Hallani se akar róla, itt vannak a barátai, az iskolája, sír, hisztizik, ha szóba kerül a téma. Átlátja, hogy ott messze idegenben nem ismerünk senkit, plusz az idegen nyelv, mi lenne így velünk. Édesapja egy beszámíthatatlan alkoholista, a viszonyuk nem stabil és nem igazán számíthattunk rá soha (13 éve külön élünk), amit a lányom tud és lát, amióta az eszét tudja. Most mégis azt mondja, hogy inkább itthon maradna vele. Ennek nem lenne jó vége, hiszen az apa kicsapongó életet él kétes barátokkkal, akik által átjáró ház az otthona és ott az alkohol minden nap, minden mennyiségben. Szorult anyagi helyzetben vagyok, van hitelem, ott a megélhetés és a drágulasok is, ezt havi 200 ezer forintból nem tudom tovább finanszírozni. Muszáj kimennem, lennének lehetősegeim is ott, nyelvet beszélek, de a gyerekem hallani se akar róla :( Ötletek?

2022. szept. 7. 15:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
16%
Én 16 évesen mentem ki először külföldre, ráadásul nem rokonokkal laktam hanem tök idegenekkel. Először nagyon paráztam hogy mi lesz kint velem, nem ismerek senkit és a nyelvet sem beszélem csak félig meddig. De mikor kint voltam nem volt honvágyam, sokkal felszabadultabb voltam és szereztem pár új ismerőst. Próbáld meg neki elmagyarázni hogy sokkal jobb körülmények közt tudnátok élni, és lennének új barátai is. Nem tudom milyen országba akartok menni, de ha pl csak Ausztriába vagy Németországba onnan haza járni sem vészes pár havonta. Ha sikerül rávenni hogy kimenjen veled szerintem egy darabig nem lesz honvágya ha el tudja magát foglalni, ha beszéli a nyelvet valamennyire akkor főleg nem. Viszont szerintem a lehető legmakacsabb korba van. Minden 16 éves azthiszi hogy ő már tudja milyen az élet és neki ne mondjon meg senki semmit. Szóval lehet nagyon nehéz lesz rávenni, viszont a te helyzeted nagyon is érthető.
2022. szept. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
26%
Beszélj neki a Magyarországon zajló folyamatokról: vízművek, telekommunikációs cégek, stb államosítása. Lehet, hogy két év múlva már le lesznek tiltva külföldi weboldalak, mint Kínában.
2022. szept. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!