Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A te családodban érzékeli a...

A te családodban érzékeli a kamasz az anyagi romlást?

Figyelt kérdés

A rezsi a napról napra emelkedő árak... Beszélgettek erről a gyerekekkel?


Az enyém ugyanúgy sorolja a kis igényeit, mint eddig, de ma el kellett beszélgetni vele, hogy nem költunk feleslegesen.... Meg nem tudom azt se, elég lesz e a fizetésunk a hó végéig egyáltalán. (mindketten közepesen keresünk, van megtakarításunk, amihez nem nagyon szeretnenk nyúlni, veszhelyzet esetére van).


2022. szept. 10. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Egyelőre nem, de valószínűleg érezni fogja. A lányom regisztrálva van egy diákszövetkezetnél. Ha kitalál magának valamit amit szeretne megkapni akkor az árától és értelmétől függően vagy mi megvesszük neki vagy elmegy 1-2 napot dolgozni érte. Eddig kb 2-3 havonta 1-2 hétvégét dolgozott, most lehet többet kell majd. Viszont így legalább ő is megérzi hogy sajnos egyre kevesebb dolgot kaphat meg a pénzéért
2022. szept. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ügyesen csináljátok! Ez jó ötlet.
2022. szept. 11. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Nem, és valószínűleg nem is fogja.

Átlag felett élünk, ugyanúgy meg fog kapni mindent, mint eddig. Lányom van, tehát itt leginkább ruhákra, sminkekre, ilyenekre gondolok. És nem, nem a turiból. Attól, hogy egy kicsivel drágábbak a dolgok, még nem fog a lányom használt ruhában és kínais sminkben mászkálni...

2022. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen az értékes hozzászólast. 😀
2022. szept. 11. 22:07
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Attól még, hogy valaki nem csóró, nem kell lepontozni, és haszontalannak titulálni a válaszát, hiszen a kérdésre válaszolt.

És nem, nem a 3-as vagyok, és nem is élünk átlag felett.

2022. szept. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit, általában sose pontozok. De azért nyilván másoknak nem jött be a válasza... De nem is a válasz talán, hanem a stílus. Amint mint tudjuk, a stílus maga az ember.
2022. szept. 11. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

3,5!

A legfontosabb dolgot ne felejtsük el! Ha valaki azt hangoztatja hogy milyen átlag feletti színvonalon él, az általában csak szeretné azt a színvonalat, de valójában a közelében sincs.

A magas egzisztenciájú emberek szépen csendben elvannak a vagyonukkal, és nem az határozza meg őket nem a turiból vagy a kínaiból öltözködnek.

Egyik kedves barátnőm egy magyar nagyváros polgármesterének a felesége, természetesen elég jó színvonalon élnek, de ezt sosem hangoztatja, persze nyilván látszik rajtuk. Imád turizni, élvezi hogy kutatni kell a jó darabokat, illetve fenntarthatósági okokból is sokkal jobb, mint a fasz fashion;)

2022. szept. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
A család egyetlen lányaként a szüleim szerint én vagyok a felelős az anyagi romlásért.
2022. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!