Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy átlagos kamasz tényleg...

Egy átlagos kamasz tényleg ennyire lusta?

Figyelt kérdés
Két kisgyerekem van, szóval nem aktuális még, viszont azt látom, hogy a barátnőim kamasz gyerekei, illetve a rokonaim között is a kamaszok egész nap szinte fekszenek és telefonoznak. Nagyon sokáig alszanak mindig és imádnak fetrengeni. Ez valóban ennyire általános?
2023. jan. 2. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Eléggé általános.
2023. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eléggé jellemző. 15 éves lány totál ilyen. Fiam 14, ő emellett még haverokkal imád csavarogni, ő nem heverészik nonstop. Csak ha otthon van:)
2023. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kori sajátosság, igen.
2023. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam ennyi idősen, csak akkor még nem voltak okostelefonok és kénytelen voltam számítógéphez ülni :D
2023. jan. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én is ilyen voltam.

Fiam is hasonló, bár ő jár edzésre heti 2szer. És majdnem minden nap csinál vmi házi munkát kérésre 🙂

Amúgy ha nincs dolga fekszik ő is...

2023. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Most jelenleg hiperaktívak a gyerekeim. 😉
2023. jan. 2. 13:26
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Mert a felnőtt társadalom olyan rendkívül aktív, hogy felkel reggel 5kor, elmegy futni, meditál még munka előtt, amiben ha szünetet tart, akkor is nagyokat sétál az udvaron, majd biciklivel hazamegy , ahol letol egy erősítő edzést, és este levezetésképp önfejlesztő könyveket olvas.


Nem mondom, biztos van ilyen, de szerintem az átlag akkor kel, amikor muszáj, kocsival/busszal bemegy a munkahelyére, ahol egész nap ül az irodában, ha szünetet tart, akkor is csak eszik, majd hazamegy és tv-t néz vagy gépezik hajnalig.

Úgyhogy lehet szidni, hogy a kamaszok miért ilyenek, de gondolom tök ugyanazért, amiért a felnőttek is.


Tisztelet a mindenkori kivételnek (kamaszok között is!)

2023. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
13-14 éves korában az enyém is ilyen volt. Most 16, normális időben kel, sportol, szombatonként reggel 8-kor már önszántából lovakat, istállót takarít. Én is emlékszem erre az időszakra, alig vártam, hogy hazaérjek az iskolából és lefeküdhessek kicsit. Szombat délutánonkét meg aludtam is. Életkori sajátosság. A 2 éves gyereket sem cseszteti senki, hogy ne aludjon délután, ha igényli, meg a 80 éves nagymamát sem.
2023. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Hát én kamaszként is ugyanilyen voltam, mint most felnőttként. Attól, hogy a társadalom azt akarja nyomatni, hogy egy nap mennyi mindent lehetne csinálni, meg mennyi hasznos dolgot, attól nekem nem kell azt csinálnom, ha én szeretek lusta lenni és csak dögleni akarok. Csinálják, engem aztán nem érdekel, csak amikor tőlem kérdezik és te mit csináltál, majd mondom semmit csak ágyban henyéltem, akkor meg jönnek azzal hogy te mekkora lusta dög vagy, vagy hogy bárcsak én is tudnám azt. Képmutatás az van.
2023. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Életkori sajátosság. Ez nem lustaság. Egy újszülöttre sem mondom hogy lusta, csak mert 20 órát alszik egy nap.
2023. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!