Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mik egy átlagos kamasz köteles...

Mik egy átlagos kamasz kötelességei?

Figyelt kérdés
Többször is láttam már azt a mondatot - feltehetőleg felnőttkorú, konzervatív emberektől -, hogy "A mai fiataloknak manapság már csak jogaik vannak, kötelességeik nem." De sosem definiálják, hogy mit takar számukra a "kötelesség" szó. Házimunkában segítést, jó bizonyítványt?
2019. márc. 21. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem az, hogy tanuljon, és a szobájában mindig tegyen rendet, emellett, ha a szülők megkérik valamire, hogy segítsen azt csinálja meg szó nélkül.
2019. márc. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
A szobája szerint pont h magánszféra és felesleges csesztetni miatta. De a lakás többi részének tisztán tartásából vegye ki a részét, a konyhában pakoljon el maga után, ami üres dobja ki, vigye ki a mosogatóba. Vigyázzon azokra a holmikra akiket a szülei vettek neki (ruha, elektronika stb) és vegye tudomásul, hogy ha önhibájából tönkremennek/elvesznek akkor neki kell megkeresni a pótlásravalót. Az felesleges felvágós tini hülyeségeket (legújabb iphone és hasonlók) legalább részben maga fizesse diákmunkával megkeresett pénzből. Ezen kívül tegyen meg minden tőle telhetőt a saját élete haladásáért, mert neki az iskola a munkahely. Direkt nem azt írtam, hogy “tanuljon jól” mert például ha építész akar lenni felőlem lehet 3as irodalomból, de amire szüksége lesz a céljaihoz azért igenis hajtson keményen!
2019. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Ja és szófogadás... hülye az a szülő aki nem engedi a gyerekét érvelni azok mellett a dolgok mellett amiket szeretne megvalósítani, de ha azt a szülő nem engedi meg, akkor a kamasz fogadja el, hogy ott vannak a határok és pont.
2019. márc. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk : tartson rendet a szobájában, gondoskodjon az állatokról amiket ő akart...sokat nem kérek, ezek ilyen kimondatlan "kötelességek" mert nem kell mondani, magától csinalja, jól tanul.

Most rászokott h magának főz mert spec kosztot eszik és azt belátta hogy este 18 után ha hazaérek nem fogok kétfélét csinalni. Igy ő is konyházik délután ha hazaér :-)

2019. márc. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ez a rendszer volt otthon:

-rendet teszek magam után, a szobám mindig tiszta. Az nem számít ha mondjuk egy kicsit kupis de legalább tiszta legyen.

-a szobában nem eszünk mert szar kikaparni a szonyegből a beletaposott csokit, ez saját tapasztalat volt :D - suli után első az éves utána a lecke mert éhesen nem lehet figyelni.

- lecke után a rend meg a hasonlók ha szükség volt rá.

- utána ugye volt hétfőn úszás kedden szabad szerdán kosár csütörtök szabad péntek meg amit csak akartam. Szombaton is bármi lehetett de a vasárnapot együtt töltöttük :) és nem volt megterhelő szerettem :)

2019. márc. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!