Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy állítod vissza iskolaidőb...

Hogy állítod vissza iskolaidőbe a gyereked alvását?

Figyelt kérdés
13 éves lány, teljesen felborult a téli szünetben a bioritmusa. Mondjuk nem mintha iskolaidőben jobb lett volna, akkor is 1 körül ment legkorábban aludni. Most szünetben minden nap hajnali 4-kor ment aludni és délután 3-kor kelt. Annyira makacs volt hogy egész éjjel veszekedés volt vele, mert nem akarta elfogadni, hogy hétfőn iskola és megint korán kell majd kelni. Végül ma 5-kor ment aludni és szerintem 3 előtt nem fog felkelni. Hiába üvöltünk neki, nem reagál az ágyban semmire, teljesen mélyalvásban van. Hogy a fenébe fogjuk visszaállítani, hogy legalább éjfél körül tessékeljen ma ágyba menni?

2023. jan. 8. 13:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
97%

Szia martin

Miattad sajnalom hogy elkoltoztem ujvarosbol😂

2023. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
91%

"Pedig megvolt a jegy, aztán mégse tudtam a gépre szállni."

Haha, persze... Nem vettél te semmiféle repjegyet, az csak egy kis figyelemfelhívó sztori volt.

A húgoddal meg láthatóan nem tudtok semmit tenni, hisz évek óta ő a főnök, aki üt, ver, terrorizál, ti meg tűritek.

2023. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
100%
Ja majd a hugod meghal a tulsulytol
2023. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
98%

Martin is back!

A Gyakoris Család kalandjai folytatódnak!

Vajon az új évadban is terrorban fogja tartani a 13 éves lány az anyját? Vajon anyuci ennek ellenére is nevelési szakértőnek tartja magát? Vajon a kis csöppség mikor éri el azt a testtömeget, amikor már eseményhorizontja lesz?

Szuper izgalmakkal várja Önöket a Gyakoris Család kvöetkező évadja! Te se maradj le róla!

2023. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim válasza:
97%
Nah kezdodik! Martin , van annak a gyereknek anyja ,apja. Vegezzek a dolgukat, ok a szulei,nem te! Oldjak meg szepen,apuka ne szokdosson, vallalja szepen a felelosseget az elcseszett gyerekeert, ne hagyja anyadat egyedul. Erdekes ,anyad nem tud elmenekulni sehova! Es te se! De o vigan eli vilagat, mert o megteheti, hogy elfut!
2023. jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
100%

Komolyra fordítva a szót: teljesen felesleges volt kiírnod ezt a kérdést, mert párszor ezt már megtárgyaltuk. Ameddig a szülő képtelen őt NEVELNI, addig nem lesz változás. Egyelőre úgy álltok, hogy ő a főnök, az anyja a hisztis hárpia, te meg vagy a lábtörlő, aki retteg mindkettőtől.

Elárulok egy titkot: akkor fog bármi megváltozni, ha bizonyos szabályok le lesznek fektetve, de akkor is csak abban az esetben, ha azokat következetesen betartjátok, és betartatjátok. Egyelőre nálatok ilyen nincs. Az, hogy anyád már rutinból üvölt, az nem fog használni. Mint ahogy az sem, hogy újra, meg újra kiírod ugyanazt a kérdést. Hiába mondjuk meg, hogy mit kellene csinálni, mert húgod a főnök, anyád úgy ugrál, ahogy ő fütyül, te pedig úgy, ahogy anyád fütyül. Annyira meg nem vagy tökös, hogy lelépj, sem annyira, hogy bejelentsd a gyámügynél. Igen, egyszer már megtetted. Csak akkor nem kellett volna utána falazni nekik.

De mindegy is.

Semmi nem fog változni. Ugyanez volt tavaly, ugyanez volt tavalyelőtt, meg ki tudja, még mikor kezdődött ez az egész. És ugyanez lesz jövőre, meg két év múlva is.

2023. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
90%

"teljesen felborult a téli szünetben a bioritmusa"

Ez így helytelen állítás. Már évek óta felborult a bioritmusa.


"Annyira makacs volt hogy egész éjjel veszekedés volt vele"

Nem veszekedni kell vele, hanem ráparancsolni, hogy menjen aludni. Internet ki, villany le (ha felkapcsolja, a biztosíték is mehet le, általában egy lakásban több kismegszakító van, és megvan, hogy melyik hová vezet), aztán ha hisztizik, hisztizzen. A lehető legrosszabb ilyenkor partnernek lenni a játszmáiban. A gyerekhiszti ellen a leghatékonyabb mód az ignorálás. Ha látja, hogy ő ezzel figyelmet érhet el, sőt, bosszanthat másokat, és még meg is ússza a kötelességeit, akkor bizony nem fog leállni vele.


"Hiába üvöltünk neki"

Nem üvölteni kell. Pohár hidegvíz, aztán meglátod, egyből felkel.


"Az a baj, hogy agresszív."

Igen, ez tényleg baj. De talán nem most kellene erre rájönni...


"Ha nem tetszik neki valami, akkor üt. De nagyon durván. Az anyját néha kékesre püföli a 90 kilójával..."

És anyuci erre mit reagál? Hogyan kezeli a helyzetet? Mivel bünteti?

Ja, hogy semmivel? Akkor persze, hogy nem fog változni. Egyelőre engeditek, hogy ő legyen a főnök. Bár ha most 90 kiló, akkor már nem sokáig fog az lenni, még 1-2 év, és mozgásképtelen, utána nem sokkal meg halott lesz.


"lett picit hizlalva az idők során"

Picit?

Mondd, te hülye vagy? 90 kiló az nem "picit" van felhízlalva. Én 30 évesen voltam 85, de éreztem, hogy gáz van, és tennem kell ellene. Csak én mondjuk felnőtt voltam. Egy tizenegykét éves nem fog magától felelősségteljesen dönteni. Ő nem "picit" lett felhízlalva, és erről bizony egyedül anyátok tehet.


"2 napja mérték és iszonyatosan sokkal több, mint 90"

Tehát már mázsa fölött van. 18 éves korára lepipálja Molnár Krisztiánt is.

Mennyi is volt egy év alatt a súlygyarapodása? És mennyi is a magassága? Ha így folytatja, max. 1 év, és cukorbeteg lesz. Már ha egyáltalán még nem az.


"Már 2 éve jár, havi 1 alkalommal"

Havi 1 alkalommal. Az aztán rohadt sok.

Meg tudod, itt nem csak neki kellene pszichológushoz járni. Itt adott egy probléma. Nem kell ismertetnem, hiszen leírtad. És annak van egy kiváltó oka. Ez pedig a szülőnek teljesen alkalmatlan anya, aki képtelen a legkisebb mértékben is nevelni a lányát. Ha a kiváltó ok nem múlik el, akkor havi egy látogatás a pszichológián semmit nem ér. Legalább kéthetente, vagy inkább hetente kellene menni, és anyátoknak is. Ja, hogy az sok pénz? Igen. De hidd el, egy temetés költsége sokkal több.


"Még ősszel voltak inzulinrezisztencia vizsgálaton az anyjával, mert a családsegítők szépen megkértek minket."

És magatoktól eszetekbe nem jutott volna, igaz?

Most kemény lesz, amit mondok. De az ilyen "szülőtől" kellene elvenni a gyerekét. Ő teljesen alkalmatlan szülőnek, olyan szinten, hogy már a gyermeke egészségét, sőt, lassan már az életét is veszélyezteti. A nevelőotthon sem egy álom, de ott még mindig több eséllyel indulhatna az életben, mint nálatok. Vagy minimum egy jókora bírság, vagy egy felfüggesztett böri kijárna anyukának, pont azért, mert egy rá bízott, kiskorú személyt rendszeresen, és komoly mértékben veszélybe sodor.


"Ő csak kólát iszik, napi 2 litert"

Tudod, erre van egy jó ellenszer.

Nem kell kólát venni.

Ehhez azért nem kell atomfizikusi diploma, hogy ezt kitaláljátok.


"Sajnos apuka rég elhagyott minket"

Ő tette jól. Bár gyanítom, anyátok eleve nem volt valami értelmes nő, szóval csak azt nem értem, hogy egyáltalán miért vette el?

De tényleg ő tette jól. Anyátok is csak azzal keménykedik, akivel nem kéne. Akivel meg kéne, azzal szemben meg egy palotapincsi.


"Hogy költözzek el ha nem fogok soha életemben dolgozni?"

Mondjuk úgy, hogy megemberled magad, és elmész dolgozni. Nem olyan lehetetlen dolog ám, képzeld, a felnőtt emberek döntő többsége ezt csinálja.


"A munka rabszolgaság!"

Lófszt.

A rabszolgaság az, ami nálatok van. Anyuci, és a kishúg csicskájának lenni egész nap, egy olyan helyen, amit ha Stephen King meglátna, kasszasikert alkotna belőle.


"Hagyjatok a marhaságokkal légyszi..."

Inkább te hagyj minket a marhságaiddal!


"Októberben felmondtam és soha nem is fogok dolgozni menni többé. Rájöttem, hogy az r/antiwork szemlélet az élet alapeleme."

Azért én megnézném, hogy pár év múlva miből tartjátok el magatokat. Tudod, a pénz nem terem ám a fán. Gyakorlatilag úgy néz ki, hogy az egyébként életképtelen anyátok dolgozik egyedül azért, hogy ti henyéljetek otthon. Aztán mi lesz, ha egyszer a debella debil kishúgod úgy elveri, hogy a csontja törik? Akkor nem fog tudni pár hétig dolgozni. Sőt, ha mondjuk kap egy fekvőgipszet, akkor egy hónapig sem. Akkor miből tartjátok el magatokat? Vagy ha netán lerokkan. Bár talán az még egy kicsit javítana is a helyzeten. Nem lenne több kóla, fel lenne mondva az internet-előfizetés, hidd el, ez sok mindent megoldana.


"Amúgy szörnyű volt a munka amíg tartott, öngyilkos gondolataim voltak."

Létezik ám több munkahely is.

Meg talán neked sem ártana egy pszichológus.

Az a helyzet, hogy pár éve még egész életképesnek tűntél. Még lépéseket is tettél annak érdekében, hogy megmentsd a családot. Azóta viszont egyre lejjebb csúszol. Gyakorlatilag a két nőszemély csicskája lettél, aki még munkakerülő is. Sőt, ami még rosszabb, hogy ideológiát is csinálsz a munkakerülésből.


"eginkább anya, az egyetlen kereső nem tud aludni tőle"

Hát igen, és ha elzáródik a pénzcsap, akkor igen csak keserves világ jön rátok. Talán még dolgozni is el kell majd menned.


"és a szomszédokat is idegesíti."

Majd amikor megkapjátok a bírságot csendháborításért, ne csodálkozzatok. Azt miből fogjátok kifizetni?


Egyszer már leírtam egyik kérdésednél, de újra megteszem. Elgondolkodtál azon, hogy milyen jövő vár így rátok? A családotok nem csak diszfunkcionális, de határozottan káros is. Húgod most száézakárhány kiló. Nem tudom, milyen magas, de mondjuk 170-nel számolva (ami azért egy 14 éves lánynál elég magasnak számít, de csak azért írtam ennyit, hogy nehogy túlbecsüljem a problémát) ez olyan 40 körüli BMI-re jön ki. 20-25 a normális. 30 fölött gáz van. Pont feleennyinek kéne lennie. De ha csak 160 centi, akkor az már 50 körüli BMI. 30 fölött már fokozott a veszélye a cukorbetegségnek, a szív-és érrendszeri, illetve mozgásszervi megbetegedéseknek. Minden bizonnyal Laura már cukorbeteg, vagy ha nem az, jócskán 18 éves kora előtt az lesz. Mivel az életmódján nem fog változtatni, pár éven belül inzulinoznia kell magát. Én ezt kb. 18 éves korára tippelem. Ott pedig nincs ám hanyagság! Túl azon, hogy naponta szúrnia kell magát, ha nem tartja be pontosan az orvos utasításait, komoly szövődményekkel számolhat. Így biztos, hogy nem fogja a 40-et megélni, de lehet, hogy még a 25-öt sem.

Hogy a folyamatos leépülését hogyan fogjátok megélni, illetve hogyan, és miből fogjátok az egészségügyi kezeléseit megoldani, azt még nem tudjuk. De nem csodálkoznék azon, ha kedves édesanyátok előbb-utóbb tönkremenne. Akkor pedig nem lesz kereső személy a családban. Esetleg kaptok némi segélyt, ami arra elég, hogy szűkösen egy kis ételt vegyetek, de innentől már nagyon nehéz lenne a lejtőről visszafordulni. Aztán vagy bekerül valami szeretetotthonba, vagy mindketten mentek az utcára. Szép kilátások.

De természetesen ez nem az én gondom. Nekem nem lesz rosszabb attól az életem, hogy húgod, ameddig még él, agyonveri anyádat. Nem értünk kellene cselekednetek, hanem magatokért.


De úgysem fogtok tenni semmit.

Néha itt kihisztized magad, egyre arrogánsabb, és agymosottabb stílusban, de semmit nem fogtok tenni.

Mi meg jót szórakozunk a vergődéseden.

Bár mélyebben belegondolva ez inkább szomorú. Lehettetek volna egy normális család, ahol felnőve el is értek valamit - mármint a kólásüvegen kívül -, és élhetnétek egy boldog, kiegyensúlyozott életet. Ehelyett mi lett belőletek? Azt látjuk.

2023. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
96%
Martin! Kapjatok már észbe! A hugod súlyosan elhízott és, ha nem tesztek ellene, akkor ez lesz a végzete.
2023. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
96%
#58: Sajnos nem fognak észbe kapni. Csak akkor, amikor már késő lesz. Évek óta követhetjük figyelemnmel a vergődésüket, és semmit nem tettek. Most sem fognak.
2023. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 A kérdező kommentje:
:(
2023. jan. 8. 21:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!