Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennél, ha a kamasz...

Mit tennél, ha a kamasz gyermeked transzneműnek öltözne farsangra, vagy ellentétes neműnek, pl kamaszfiú Hófehérkének? Vagy ha mondocon-on (anime/manga rendezvény) ellentétes nemű karakternek?

Figyelt kérdés

Japánban pl van, hogy viccből fiúk női cselédnek (maid) öltöznek és úgy is viselkednek valamilyen rendezvényen.

Felháborodnál, ha kamasz gyermekednek ilyesféle terve volna farsangra, miközben ő nem transzvesztita, sőt, heteroszexuális életet él?



2023. jan. 13. 03:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%

Köztes megoldás a karakter crossplay megalakítása. Amikor a női karaktert elférfiasítják, a férfi karaktert elnőiesítik.

Pl. Lol-ból Jinx:

Eredeti karakter: [link]

Női cosplay: [link]

Eredeti karakter elférfiasított változata: [link]

2023. jan. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk gólyabálon a fiúk lánynak a lányok fiúnak öltöztek. Azt hiszem mindenki heteroszexuális. Egyébként a kisfiam ovijában van egy jelmezes szekrény és egy kisfiú rendszeresen felveszi a rózsaszín tütüt. Jó hogy mindenki elfogadó ott.
2023. jan. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%
Transzneműnek nem engedném, mert ez bántó rájuk nézve, homoszexuálisnak, vagy pl. kínainak sem hagynám beoltozni. Kamaszfiú női mesehosnek oké. Mondoconon ellentétes nemű karakter oké.
2023. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%
Csak nálunk volt szokás altalánosban, hogy a nagyobb fiúk lánynak a lányok meg fiúnak öltöznek?
2023. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%
Mi anno direkt építettünk erre poénokat farsangon meg egyéb rendezvényeken. Egy farsangon az osztály srácai pompom lányok voltak a lányok pedig kosaras csapat és abból csináltunk műsort, egy másikon én öltöztem arab terroristának festett szakállal lányként. Szalagavatón az egyik női tanárt fiú játszotta. Diáknapon egyszer mesefiguráknak öltöztünk, volt egy herceg-hercegnő párosunk felcserélt nemekkel. Sose volt belőle balhé. Mindig jót nevettek az emberek. Néha muszáj komolytalannak lenni.
2023. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
49%
Nem engedném. Szerintem a farsang nem erről szól.
2023. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
87%

Vallásosak vagyunk. Főleg a férjem rokonsága. Sokan vannak testvérek. Legalább 3 fiú nem egyszer nőnek öltözött farsangon. Asszonykórus, stb. Viccből. Egyik sem lett meleg vagy átoperált. Mind családos ember.

Attól senki nem lesz lmbtq kategória, mert poénból annak öltözik. Arra nevelni sem lehet senkit. Erre születni kell. Az állatok között is van meleg, pedig náluk biztos nincs propaganda. Az ókorban is nem egy meleg élt, szóval nem újkeletű a dolog. Pedig akkor tv, internet sem volt.

Sőt, létezett egy indián törzs, ahol minden gyermek semlegesnek lett nevelve, hogy majd később eldöntse milyen neműnek tartsa magának.

Nekem személy szerint nem fáj, ha Józsi Mari helyett Pistivel búj ágyba. Semmi közöm hozzá, ahogy másnak sem. Egyedül Istennek van joga elbírálni az embert

2023. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, mitől olyan vicces nőnek, meg transzvesztitának öltözni. Az Irigy HónaljMirigy korában még vicces volt, de azóta is ez megy, mert semmi új ötlet nincs.


Nálunk is, nyolcadikban bolondballagás: Hát akkor mondjuk... Nőnek öltözzünk, ráadásul még csak nem is egy konkrét női szereplő, hanem a fiúk gyorsan paróka + smink. Gimiben bolondballagás, mi legyen? Jaaaa igeeeen, nőnek öltözzünk.

2023. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Egyébként nagyjából arról írtam utóbbi kommentemben, mint az iménti 23:05-ös.


Az jutott még eszembe, egyszer néptánc szakkörön a csajok legényest tanultak be, majd színpadon adtak elő, marha jól festett. :) Sőt, így lehetőségük volt olyan táncot is tanulniuk, melyet hagyományosan nők nem igazán jártak.

2023. jan. 15. 00:52
 20/26 A kérdező kommentje:
Ja, és a 90-es években a Nirvana zenekar olykor női ruhában lépett fel, rendesen melltartóban, műmellekkel, póló nélkül. Az inkább elgondolkodtató volt számomra, esztétikailag direkt rondán akartak festeni, legalábbis úgy jött le nekem.
2023. jan. 15. 00:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!