Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennél, ha a kamasz...

Mit tennél, ha a kamasz gyermeked transzneműnek öltözne farsangra, vagy ellentétes neműnek, pl kamaszfiú Hófehérkének? Vagy ha mondocon-on (anime/manga rendezvény) ellentétes nemű karakternek?

Figyelt kérdés

Japánban pl van, hogy viccből fiúk női cselédnek (maid) öltöznek és úgy is viselkednek valamilyen rendezvényen.

Felháborodnál, ha kamasz gyermekednek ilyesféle terve volna farsangra, miközben ő nem transzvesztita, sőt, heteroszexuális életet él?



2023. jan. 13. 03:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha utánaolvasol a magyar néphagyományban szokásos farsangi öltözetnek, teljesen általános volt hogy ilyenkor a nő férfinek a férfi nőnek öltözik be.

De egyébként is, tényleg annak öltözzön aminek csak akar, épp ez a lényege

2023. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
35%

Nem engedném, mert a többiek hülyének néznék.


Mi anno kinéztük azt a fiút, aki csajnak öltözött be. Elég gáznak gondolta mindenki rajta kívül, úgy emlékszem.


Bár elég fura volt a fiú is, így belegondolva.

2023. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
100%
A ruha és a jelmez csak ruha és jelmez, semmi más. Meleg nem a ruhától leszel, amit viselsz. Sok nő ma már úgy öltözik, mint egy férfi, mégsem mondja rájuk senki, hogy leszbikus. Én meg, heteró vagyok és szeretek magassarkút vagy szoknyát viselni, de attól még a nőket szeretem. És?...
2023. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az iskolában és a faluban is általános volt az Farsangkor, hogy a nemek megcserélődnek. Lány a vőlegény, fiú a menyasszony, a fúk a siratóasszonyok, a lányok az elégetett bábú komái, stb.

Egyedül a bábú volt rendes nemű, az mindig alapértelmezetten férfinak volt csinálva.

2023. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
59%
22es vagyok. Attol még, hogy lepontoztok, a tényen nem változtat, hogy nálunk így volt.
2023. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok érdekes választ. :)
2023. febr. 5. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!