Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ellentétes nemű ikreket mikor...

Ellentétes nemű ikreket mikor tettetek külön szobába?

Figyelt kérdés
Ellentétes nemű ikreim vannak, születésük óta egy szobában voltak, egymás legjobb barátai, aminek nagyon-nagyon örülünk. Viszont ahogy növekednek (7 évesek) felmerült bennünk, hogy meddig maradjanak / maradhatnak egy szobában? Az élet természetes része, hogy egy fiú és egy lány saját privát szférát akar majd. Szerintetek meddig normális / egészséges / elfogadható / stb hogy egy szobában vannak?
2022. nov. 1. 09:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Ameddig ők együtt akarnak maradni. Tini korig semmi gond nincs szerintem a közös szobából. 7 évesen még bőven lehetnek egy szobában.
2022. nov. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk az ellentétes nemű testvérek is egy szobában vannak 3 és 7 évesen (lány a nagyobb). Semmi ingerenciájuk még külön lenni még percekre sem. A legnehezebb szétválasztani őket. Szerintemm addig ez így is lesz, amíg a nagy nem kezd serdülni.
2022. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is a kamasz kor lesz az, amikor már ők is igényelni fogják a külön szobát.
2022. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd szólnak, ha kezdi öket zavarni a helyzet.
2022. nov. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd szólnak. Nálunk az ellentétes nemű gyerekeink 10 és 12 évesek voltak, amikor külön szobát kaptak, addigra mondjuk már nagyon kellett, de 7 évesen még bőven nem igényelték.
2022. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nem saját, de ismertem egy ikerpárt, 13-14 évesek voltak akkor. Volt már külön szobájuk, de a lány nem volt hajlandó használni, arról meg hallani se akart, hogy külön aludjon a testvérétől. A fiú tűrte, mert szerette, de folyton mondogatta, hogy neki ez kellemetlen, szeretné, ha hagyna neki teret. Pályaválasztás előtt álltak, a lány suliba is csak oda akart menni, ahová a fiú. Azonos nemű ikerpárból is találkoztam ilyennel. Ez alapján én hamar kialakítanék külön szobát, ha van rá lehetőség, akkor, amikor még egyiküknek sincs szüksége rá. Szokják, hogyha akarnak el tudnak vonulni, magukra csukják az ajtót, hogy kamasz korra már a ragaszkodóbb félnek is természetes legyen, hogy nem lóghat mindig a testvérén.
2022. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Amíg nekik jó és nem zavarják egymást addig maradhatnak.

Nálunk a kisebb 5 éves kora óta saját szobát szeretne, de egyelőre nem tudtuk megoldani

2022. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Kérdezd meg tőlük, vagy mondd nekik, hogy ez egy lehetőség nem kötelező, ha szeretnétek külön szobát megoldható. Ha még most nem érzik ennek szükségességét semmi baj, jelezzék ha az igény előkerül. A magánszféra elég fontos ügy egy tininél, ezért fontos, hogy már most nyíltan kezeljétek. A másik, lehet csak az egyiknél fog előbb felmerülni ez az igény, viszont az egészséges testvérviszony fenntartása végét tisztázni kell a másikkal is, hogy a szétválasztás (majd akkor) nem ellene van. A testvére ugyanúgy szereti, csak a magánszféra fontos.
2022. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Első naptól 🤷‍♀️
2022. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Eszembe se jutott volna egy szobába tenni 2 embert, ha van más lehetőség. Túl sokat voltam ahhoz kolis.
2022. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!