Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez így rendben van? Családsegí...

Ez így rendben van? Családsegítőt vontak be

Figyelt kérdés

sziasztok!

Az oszt.főnök jelzett a családsegítőnek h gyermekem (13éves) sokat hiányzik IGAZOLTAN(orvosi) az iskolából és hogy rossz tanuló meg hogy néha a barátnőinél alszik...


A fent említett dolgok miatt lett tartva egy esetkonferencia ahol nekem kuss volt a nevem. Csak az oszt.főnök beszélhetett amikor szerettem volna valaszolni illetve a ragalmazasaira is reagalni felemelték a hangjukat es szinte meg sem szólalhattam. Nem voltam még ilyen helyzetben. A szavaiból azt vettem ki hogy mindennek en vagyok az oka és h a gyerek miattam nem tanul... Megalazva ereztem magam. Azota is az esemenyek hatasa alatt állok. Azt sem tudtam kik vannak ott senki sem mutatkozott be kb 8an voltak. A gyerekre iskolapszichologust állítanak. Nem ertem miert, nem ertem ezt az egészet. Sokat beszelgetek a gyerekkel sajnos tudom h nem szeret tanulni de hiaba minden hegyi beszed ennek ellenere sem tanul. Kb 2havonta ha 1x ott alszik vmeik baratnőjénél de azt is úgy h felhívom az anyukát mehet e a gyerek.


Mit gondoltok erről?

Ezert kellett az esetkonferencia?

Azt hittem súlyosabb esetekben történik ilyen. Hogy lehet ebből kimászni?



2023. jan. 13. 08:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Járjon iskolába,és tanuljon. Csak úgy tudsz kimászni.
2023. jan. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Betegség miatt nem ment.

Mondtam nekik betegen nem küldöm be a gyereket.

Kerdeztem vagyis inkább kertem őket h akkor segítsenek h motivalhatnám a gyereket h tanuljon? Nyilvan szerintük en elbuktam mint anya.. Valasz nem érkezett ra

2023. jan. 13. 08:33
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

Biztos van ott egyéb is. A pedagógusoknak és családsegítőknek is van jobb dolguk, minthogy egy olyan gyerekkel foglalkozzanak, aki hiányzott megfázás miatt két hetet...

Gondolom az iskolaidő felét kihagyta a gyereked, persze hogy lépnek valamit.

2023. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg keresd fel te is a családsegítőt az ofő kikerülésével, és kérdezd meg tőlük, hogy mit gondolnak ezek után, meg hogy tudnak-e valami megoldást a gyereked problémáira
2023. jan. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
És hol volt megrendezve ez az esetkonferencia? Hihetetlennek tűnik. Senkit nem érdekel, hogy hol alszik, de a hiányzás se nagyon. Engem anno két iskolából rúgtak ki. Mindenféle rossz dolgot csináltam, nem részletezem. Semmilyen esetkonferenciat nem tartottak emiatt. És nem is került képbe családsegítő. Kirúgtak ennyi, aztán estin érettségiztem le.
2023. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem
2023. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%

Az én véleményem szerint te többszörösen hibáztál már a saját leírásod alapján is.

1. mivel nem kihallgatáson voltál és felnőtt ember vagy, ezért hiába emelték fel a hangjukat, igenis ki kellett volna állnod magadért és ha kell, visszaordítani, mivel neked is jogod lett volna megszólalni.

2. Annak ellenére, hogy ők folyamatosan beszéltek, te meg hallgattál, nem értesz semmit?

3. Azzal kellett volna kezdened, hogy mikor elkezdik a szónoklatot megkéred őket, hogy legyenek kedvesek bemutatkozni és mondják el, hogy ki milyen minőségben van itt.

4. A gyermeked rossz tanuló és hiába az igazolás, sokat hiányzik. Ebben igenis valahol te is hibás vagy, elvégre az eredményei számodra is elérhetőek, azt meg neked kell tudnod, hogy ezek a betegségek mennyire valósak, ilyenkor tényleg 40 fokos lázzal fekszik az ágyban, vagy egy kis torokkaparással heverészik otthon. Amúgy ha nagyon nincsen a halálán, tud tanulni is, a betegségek zömével nem kimondottan azért marad otthon az ember, mert haldoklik, hanem hogy ne fertőzzön meg másokat, de attól még egy könyvet meg lehet emelni.

5. Neked kell számot vetned azzal, hogy vajon valóban megtettél-e mindent azért, hogy a gyermeked minél többet járjon iskolába és tanuljon is valamit. Hányszor ültél le vele házit csinálni? Amikor jól láttad, hogy valami nagyon nem megy neki, próbáltál neki segíteni, vagy gondolkoztál azon, hogy szakszerű segítséget kérj? Sikerült megértened azt, hogy mi a problémája a tanárnak és a családsegítőnek, vagy csak a támadást látod benne?

2023. jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Higgyétek el ez így történt és a felsoroltak miatt ment "csak" a jelzés.

A családsegítőbe volt megtartva.

Élhetek e panasszal? Azt sem tudom mi tévő legyek. Gyerekre is rá fognak szállni az iskolába.

2023. jan. 13. 09:12
 9/26 A kérdező kommentje:

Kedves 7. Válaszoló!

Igen, úgy kellett volna cselekednem ahogy írtad.


Minnél többet járjon iskolába..

Értem akkor elküldöm betegen. Adok neki gyógyszert legközelebb.

Egyebkent napközis a rossz tanulmányi eredmenyei miatt.


A tőlem telhetőt megtettem.


Támadásnak veszem egyelőre.

2023. jan. 13. 09:17
 10/26 A kérdező kommentje:

Én is hibazok ezt belátom. Nem vagyok én tokeletes anya ha hagytak volna beszélni.... Annyi mindent mondtam volna és meg is is mérhették volna a nevelesi elveimet stb igy utolag persze mar szetintem keso bant.

Mennem kell tobbszor a cdaladsegitobe. Természetesen együttműködő vagyok. Ez a dolog eleg friss, tegnap tortent.

2023. jan. 13. 09:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!