Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szülő miért féltik túl a...

A szülő miért féltik túl a kamasz gyerekeiket?

Figyelt kérdés

2023. jan. 22. 12:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
79%

Múlt héten fiam osztálytársa alkohol mérgezést kapott, mikor vkinél csak xboxozni átmentek szombat este dolog volt.

Azon az estén a gyerekem eltörte két újját műteni kellett + alkoholt ivott abból még lesz baj, mert a kórház jelentette.


Ezek után jó ideig a szobájából sem jöhet ki

2023. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
73%

Én nem érzem, hogy ez baj lenne.

Én mindig oda mentem ahova akartam, tudod mit gondoltam anyámról? Nem azt, hogy de jó fej, hanem, hogy kicsit sem érdekli, hogy mi van velem. Jó, nekem elváltak a szüleim, anyám másodszor is férjhez ment, lett gyerek is. Számtalanszor mondta, hogy én már nem tartozom az ő családjához, örüljek, hogy megtűr. Kollégiumban is laktam. Soha nem érdekelte, hogy hol vagyok, kivel, mit csinálok.

Az én lányomnak a telefonján is van kid control. Nem azért, mert nem mehet oda, ahova akar. Nem nagyon megy sehova, de akkor előtte szól, hogy elmegy a barátnőjéhez, és eszemben sem lenne megtiltani. Ellenben busszal jár haza, és sajnos néha eltéved. (Kicsit adhd-s a lelkem). Számtalanszor kellett mennem utána kocsival, mert nem talált haza. Ő nem bánja, hogy van nyomkövető a telefonján egyáltalán.

2023. jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Amúgy ezek az appok lópikulát se érnek mert repülőüzemmód be és nem tudja h hol vagy.
2023. jan. 22. 19:41
 14/29 anonim ***** válasza:
90%
Pont emiatt nem baj, ha fent van a telefonon. Nem az a cél, hogy ellenőrizzem, hogy hol van a gyerek, hanem az, hogyha bajban van, tudjak segíteni.
2023. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%

Az egy speciális eset, amikor valaki ADHD-s és hajlamos eltévedni. Ilyen esetben oké, logikus. Veszélyes környéken, ahol kirabolhatnak, ott is logikus, ha van ilyen app. Sok eset van, amikor logikus, jó ha van.

Az meg egészen más, amikor valakinek ilyen nyomkövetős app van a telefonján, amin a szülő még a mikrofont is bekapcsolhatja, hogy hallgatózzon (láttam hirdetést ilyenről.), és akkor hallgatja a 16 éves kamasz matekóráját az anyuka.

Igazából az a baj ezekkel a nyyomkövetőkkel, hogy többnyire nem azoknak a szülőknek jut eszébe telepíteni, akik normálisan akarják használni, hanem a túlkontrolálóknak.

2023. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
79%
Én még nem tartok ott (kisebbek a gyerekeim) de már most tudom, hogy belefogok őrülni abba, hogy vajon merre jár, mit csinál, nem-e drogozik, nem-e verik meg egy buli utáni hajnalon stb... Azért mert emlékszem, hogy mi mennyi hülyeséget megcsináltunk tizenévesen, sokszor marha mákom volt, hogy nem lett bajom és félek, hogy az én gyerekeim is ugyan ezt fogják majd csinálni.
2023. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
89%

Persze, 14 éves gyerekek szülei, akik mondjuk 40 évesek, Rákosi alatt nőttek fel.

46 vagyok és a Kádár-korszak is igen kisgyerek koromban volt. Rákosiról a történelemórákon hallottam csak.

2023. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
20%
Mert a gyerekek érzik, hogy már nem gyerekek. És felnőttnek képzelik magukat. Én meg tapasztalom, hogy kicsit túlzásba viszik a szabadságot. Hogy nekik kinyílt a világ... és a lehetőségek korlátlanok. De a nagy kontroll nélküli szárnyalások utáni pofára-esések fájdalmasak nekik.
2023. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
45%

Azért féltik kérdező mert ők is voltak azok és tudják mennyi hülyeséget csináltak ők is kamaszként.

30 évesen így visszaemlékezve

2023. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

17 es


Ismered a számológépet ha másképp nem megy a matek.


Vagy nem megy a töri

Segítesek??

2023. jan. 24. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!