Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szülő miért féltik túl a...

A szülő miért féltik túl a kamasz gyerekeiket?

Figyelt kérdés

2023. jan. 22. 12:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, az inkább neked kéne xDD


1949-53ig volt Rákosi, aztán 56-ban visszajött, ekkor tört ki a forradalom.


56-89-ig volt Kádár, ebbe született bele a 17-es is.


Az eszme rendszerre értettem a Kádár/Rákosi összehasonlítást. Ugyanaz a kettő, csak a Kádár el is hitette a magyarokkal, hogy jól élnek, Rákosinak meg ez nem sikerült, úgyhogy jöhetett a terror.

2023. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
76%
A mai világban sok minden megtörténik sajnos ezért féltig jogosan a szülők.
2023. jan. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
88%

22. Az egy dolog, de képesek olyan túlzásokba esni, hogy az nem igaz.


Én nyolcadikos koromban járhattam először haza, pedig már negyedikben is bőven tudtam az utat haza, mert kb 15 percre sem volt az otthonom, igaz, tömegközlekedve Pesten, de akkor is megalázó, főleg, hogy a szüleim 4-ig dolgoztak, és csak 5-re jöttek értem.

2023. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
34%

Nem túlféltés, csak a kamaszok "felnőttesdit" akarnak játszani úgy, hogy a legtöbbjük olyan naiv hülye, hogy az fáj.


Én is voltam kamasz, és ha a szülők hagyják olyan marhaságokat csináltam volna, hogy te jó ég.


Bocs, amiért apa pl nem akarta, hogy a fiú, akibe "halálosan szerelmes voltam" megdugjon és eldobjon - például.

Vagy hogy elmenjek egyedül egy koncertre 15 évesen (elkísért, és nem azért, mert túlféltő, hanem mondjuk mert egy kamaszlányt még úgyis megerőszakolhatnak, hogy nem itatják le).

2023. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
20-ra: 17-es vagyok. Közgazdász. Megkérlek, ha már így felajánlottad, egy kis matek és töri korrepet ha kérhetek? Köszönöm előre is a segítséget.
2023. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
69%
25. Azt nem hiszem, hogy megkapod, mert a 20-as megnyilvánulása alapján max egy 7-8.-os gyerek lehet, akit nem engedtek el fagyizni a nyáron xD
2023. jan. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

a mai szülők többsége elzárja a gyerekeit azoktól az élményektől amiket ő gyerekként, kamaszként szerzett.


és tetszik nem tetszik, ez kontrollmánia

a gyereket nem azzal készíted fel az önálló életre hogy nem engeded hibázni. a te szüleid nem aggódtak? de igen. mégsem figyelték minden egyes lépésedet.

2023. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

#23 én ehhez képest 10 évesen egyedül jártam úszni Budapesten úgy, hogy többször át kellett szállnom. mobiltelefon sem volt. mégis túléltem a gyerekkorom. azen korosztályom már nem engedi ezt meg a gyerekeinek, még akkor sem, ha ők önállóan mehettek. szerintük veszélyesebb a világ, pedig nem.

őszintén nem tudom mi változott, a mostani szülőket zavarja ha a gyerekük nincs teljesen rájuk utalva

2023. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Új EU-s adatok szerint hazánkban a számuk 14 ezerre tehető, legalábbis ennyi gyerek eltűnését jelentik be évente. Bár sokan előkerülnek, sajnos sokan soha többé: azoknak a gyerekeknek a száma, akik sohasem kerülnek haza, meghaladja az ezer főt.
2023. márc. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!