Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennél, ha kiderülne...

Mit tennél, ha kiderülne számodra, hogy folyamatosan hazudik a gyereked?

Figyelt kérdés

Mit tennél, ha rájönnél, hogy folyamatosan hazudik a középiskolás gyereked?


Velem mindent meg lehet beszélni, megértő vagyok. A lányommal igazi apaként bánok. Most szembesültem azzal, hogy folyamatosan hazudik nekem. Elengedtem koncertre, szilveszterezni és a barátnőivel különböző programokra. Annyit kértem mindig, hogy tudjam hol és kivel van. Kiderült soha nem ott és azokkal volt, akiket mondott. Szilveszterkor egy barátnőjéhez engedtem el, de nem ott volt. Elmentek az éjszakába egy másik városba. Még telefonon is lejelentkezett. Kiderült folyamatosam piálnak, cigiznek. Sok más dolog van, ez csak egy a sok közül. Igazából mindenben hazudott eddig. Az is szarul esik, hogy a barátainak úgy állít be engem, aminek köze nincs a valósághoz. Mindent megteszek érte, ő meg ezt teszi velem. Úgy érzem, hogy mindent elrontottam szülőként. Nem tudja, hogy tudok mindent. Nem tudom hallgassak vagy szembesítsem a tényekkel. Hol rontottam el? Nem kellett volna engednem, hogy élményekkel gazdagodjon? Középiskolában engedtem csak koncertre, de ott is kértem szülői elérhetőséget meg mindent. Erre nem is volt velük felnőtt, ezt is csak bekamuzta. Tényleg azt gondoltam, ha megbeszéljük és elengedem programokra, akkor nem él ezzel vissza. Soha nem csináltam ezt a szüleimmel és a családban se látott ilyen viselkedést az én oldalamról. Az anyukája ilyen (vele nagyon ritkán találkozik) és az ő családja. Egyedül nevelem, mert a lányom velem akart élni (anyukája nem foglalkozott/foglalkozik vele). Örökölhető ez a viselkedés? A természetét se tőlem örökölte sajnos, de ezt próbáltam türelmesen kezelni. Félek, mert egyre jobban az anyukájat fedezem fel benne. Tudok tenni szerintetek valamit, hogy változzon a lányom?


2023. febr. 10. 00:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Sok gyerek ezt csinalja csak nem derul ki. De lehet tul engedekeny voltal vele.. nem tartott valszeg a lehetseges buntetestol.. En biztos elmondanam es nem menne egy darabig sehova.. Hany eves?
2023. febr. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Szomorúan olvasom az esetedet. Az én családomban is hasonló van, ugyan úgy egy tini lányról van szó, csak én éppenséggel a bátyja vagyok. Az öröklésről tudnék egy-két dolgot mondani, mivel apám nővére is hasonló természettel rendelkezett, mint a lányod, mint a tesóm. Nagyjából ugyan azt vesszük észre nála, gondolkodásmód is hasonlóan fura. Szilvesztert egy barátnőjénél akarta tölteni, felnőtt felügyelet nélkül. A barátnőjének az anyukája is hasonlóan vélekedett az ügyről... Mint utólag kiderült, fiúkat is hívtak volna, ami valljuk be, nem túl bizakodó 15 éves lányok esetében. Nem gondolom, hogy bármit is elrontottál, azonban a mi esetünkből az viszonylag megoldás volt, hogy korlátozva lett, de részben. Próbálj meg leülni vele és beszélgetni ezzel kapcsolatban, értesd meg veled a te nézeted is, hátha akkor átértékeli. Legalábbis egy, ha nem többpróbát megér.
2023. febr. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Altalaba a tarsasag befolyasolja oket. Foleg ha hosszu a poraz is. Szilveszterkor velunk is jott bulizni egy 16 eves csaj aki vegul nalam aludt mert mikor indultunk vna haza mondta h o nem tud hazamenni.. videken lakik, nem jar semmi es am is azt kamuzta h a bnojenel van. Szoval ez eleg gyakori amugy. Ha nem engedtek anno akkor enis kamuztam.. persze majd kimaradok "tortenelmi" pillanatokbol mert anyukam nem enged 😅
2023. febr. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem annyira ne vedd magadra ezt. "Tipikus" tini viselkedés. Én is hazudtam mindenfélét otthon, persze utólag már úgy gondolom, hogy nagyon felelőtlen voltam és nagyon nagy bajba kerülhettem volna... Előre félek, hogy a lányom is ezt fogja csinálni 😭 nem tudom egyelőre, hogyan lehetne megakadályozni, én úgy tervezem, hogy engedem bulizni, de ha haza akar jönni, akkor hívjon fel akár az éjszaka közepén, és elmegyek érte autóval. Így talán úgy fogja érezni, hogy tényleg megbízhat bennem. Nem tudom. 🤷🏼‍♀️ Még csak 3 éves szerencsére 🤭
2023. febr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Én egy hazudós embert ismerek aki tiniként is fűt fád hazudozott, de őt a szülei kényszerítették erre azzal hogy kontrollálták minden lépését. Biztos hogy mindent meglehet beszélni veled, és mehet, csak mondja meg hova és kikkel? Akkor miért akkora tragédia a cigi meg az ital? Csak mert nekem úgy tűnik mégis vannak tilos dolgok. Ne érsd félre, én se engedném, de én nem is akarnék a jófej szülő szerepében tetszelegni.


Legyen következménye a hazudozásnak, pl nem mehet x ideig bulizni.

2023. febr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mindig annyit kértem, hogy legyen őszinte. A cigivel már lebukott és nem szidtam le érte, de mondtam azt ne várja hogy pénzt fogok rá adni. Itt csak pár dolgot írtam le. Folyamatosan pénzzel is becsap. Nem értem miért, mert ha nem valami óriási hülyeségre akar költeni, akkor adok rá. Mindent leírni nehéz, de nem ok nélküli a félelmem, hogy ő hazugság nélkül nem érzi jól magát. Ha ismernétek az anyukáját, akkor értenétek. Az a baj, hogy jelentéktelen dolgokban se mond igazat. Sokszor hozott tanárok vagy a barátnői előtt olyan helyzetben, hogy nekik is hazudott és apaként nem akartam lebuktatni. Sokat beszélgetek vele és nem ez a fő téma, mindig kérdezem ő hogy van. Az anyukájával se tudtam semmit kezdeni és ő felnőtt. A legnagyobb félelmem mindig az volt, hogy az anyukájára fog hasonlítani. Köszönöm az eddigi válaszokat! Próbálok én is pozitívabb lenni.
2023. febr. 10. 08:40
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Vannak kóros hazudozók sajnos.


Én nem adnék neki bizalmat amíg nem tudja bizonyítani hogy megérdemli.


Az én szüleim is mindent megengedtek és sajnos a bátyám is olyan személyiség volt, amelyiket jobban kellett volna fogni mert hajlamos volt hazudozni, meg rossz döntéseket hozni. Míg én meg a másik tesóm rendelkezett valamiféle morális iránytűvel, nálunk nem volt gond, hogy mindent megengedtek, addig a bátyámból ez hiányzott.

Én nem lennék engedékeny szülő ha hazudós lenne a gyerekem. Lehet rosszul gondolom.

2023. febr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Engem is engedtek a szüleim a barátokkal. Kisebb füllentés előfordult, de nem ilyen szinten, mint a lányomnál. Hárman vagyunk testvérek és a nővérem volt a legnehezebb eset, de ő is csak elfogadható szinten kamuzott anyuéknak. Tisztában vagyok vele, hogy a tinik nem mondanak mindig igazat. Picit sem aggódnék, ha a lányomnál is ez csak bizonyos szintig fordulna elő.
2023. febr. 10. 09:03
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Persze, én se mondom, hogy soha nem füllentettem, de vannak sajnos olyan gyerekek/tinik akiknek sajnos kell a szigurúbb rendszer, mert elkallódnak.


Ha úgy érzed hogy amit a lányod csinál nem fér neked bele, akkor minden jogod megvan ahhoz hogy egészséges korlátokat felállíts, és szabályokat bevezess. És ne érdekeljenek a kritikák tőle, bár hallgasd meg mit akar mondani de a te döntésed legyen végül.


Azért írtam hogy "egészséges korlát" mert ilyenkor szoktak a szülők mérgükben átesni a ló túloldalára.

2023. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem tudok rá haragudni, mert ő mindig a lányom marad, bármilyen is. Nyugodtan kezelem a helyzetet, de nagyon szomorú vagyok, hogy itt tartunk. Azt hittem, ha én nevelhetem, akkor ezeket elkerüljük. El kell fogadnom, hogy az ő személyisége ilyen, sokat nem tudok tenni. Próbálok vele újra és újra beszélni, mert nem csak velem ilyen és féltem. Sok csalódás fogja érni, ha így áll az emberekhez.
2023. febr. 10. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!