Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányomat folyamatosan...

A lányomat folyamatosan szekálja és pofozgatja egy fiú osztálytársa. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

5-es gyerekek. Év eleje óta legalább háromsuor pofon vágta a lányomat viccből,meg egyszer kihúzta alóla a széket akkor,mikor készült leülni. Ezért osztályfőnökit kapott. Reméltem lecsihodik a dolog,erre ma mondja a lányom,hogy megint kapott egy pofont napköziben.

Írtam anyukának,hogy beszéljen vele erre olyan valszt kaptam,hogy leesett az állam. Azt mondja,hogy gyerekek és majd elintézik egymás közt,ő ebbe nem szól bele.

Manapság elfogadott dolog,ha egy fiú üt egy lányt? Ennyire liberálisnak kell lenni manapság? Eszem megáll.

Mit csináljak ezzel a kerge családdal?

A lányom meg olyan jámbor, hogy fát hasogathatnak a hátán. Semmi erőszak nincs benne.


2018. okt. 16. 22:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem menj be a suliba és vágd jól pofán azt a fiút - lehetőleg úgy, hogy ne legyen szemtanú.


Sajnos az ilyen degeneráltak és szüleik ellen az intelligens, szép beszéd xart sem ér. :)


Viszont ha a kölyök nem kap semmiféle komolyabb retorziót egy kis oszifői ejnye-bejnye beírtalak az ellenőrzőbe szövegen kívül, akkor később már nem fogja beérni ilyen "diákcsínyekkel" és majd egyre súlyosabb ötletei fognak támadni, hiszen látja, hogy következmények nélkül megúszhatja és még a saját anyja sem neveli meg....

2018. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Emlékszem kicsik voltunk tesómat is bántották a fiúk. Lány a tesóm. Ugyanígy volt anyu is hiába fordult a szülőhöz vagy tanárhoz semmi így bejött egy nap végére és nem finoman elbeszélgetett a fiúkkal kicsit felhergeli még magát talán fel is pofozta volna őket. Utána megszűnt a szeka de attól függetlenül tesóm nem szeretett már abba a suliba járni így át lett itatva másikba.


Ha se szülő se tanár akkor neked kellene elbeszélgetni vele.

2018. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Iratva, bocsi kijavít
2018. okt. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Vágd jól pofán, mert nem fogja Abba hagyni, hidd el. Ha anyuka reklamal, tedd. Jól helyre, hogy nevelje meg a kölkét.
2018. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez testi bántalmazás!

Jobb ha elmondod az iskolának és az anyucinak is, hogy ügyet lehet belöle faragni.

Sajnálom a kislányodat, sajnos sok az ilyen barom gyerek.

Az én fiamat 3.as korában terrorizálta 2 felsös fiú, akkor lett elegem mikor úgy megverték, hogy a gyerek hányt. Felkerestük az igazgatót aki nem tett semmit. Ennyit az iskolai emberekröl. Még azon a héten váltottunk sulit.

Nincs hosszú ‘ö’ -m. :)

2018. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az igazgatóhoz az ofővel és anyuka válaszával. Megkéred hogy hívják be egy kis szembesítésre őt is egy alkalmas időpontban mert ez testi bántalmazás és ne akarjanak benne bűnrészesek lenni. Hidd el, lépni fog az igazgató!
2018. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem kislánykent sokat bántottak a fiúk, mert szemüveges magamnak való voltam. Vertek is. Tanárok leszrták. Bezzeg amikor egyszer a padra rajzoltam bevittek az igazgatóhoz. Persze, megérdemeltem, de akkor a verést miért nézték el? Mindenképpen beszélj az igazgatóval, ne hagyd magad lerázni. Sajnálom amúgy.
2018. okt. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
3. Vagyok azért se hagyd rá semmiképpen tesóm sokáig dadogott utána és járni kellett vele utána pszichológushoz is logopédiara mert traumakent élte meg
2018. okt. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%
Igazgatónak panadzlevél. Amibe azt is megírod, hogyha mégegyszer előfordul rendőrségi feljelentést fogdz tenni.
2018. okt. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az lenne a leghatékonyabb, ha legközelebb, a lányod lendületből olyan csattanósan visszaadná, hogy a másik képén ott maradjon a keze nyoma. Lehetőleg váratlanul, hogy a másiknak rákészülni se legyen ideje.

Én megmondanám a lányomnak - jámbor vagy nem jámbor - hogy tegye ezt. A következményekkel, meg azzal, hogy ki látja pedig ne törődjön. Ha a tanár pampogna, mondjon csak annyit, hogy "ha a Pityunak szabad következmény nélkül pofozkodni, akkor nekem is! Tessék nyugodtan felhívni édesanyámat."

Sőt, én bemennék az iskolába és előre megmondanám az igazgatónak, vagy a felelősnek, hogy ezt tanácsoltam a lányomnak, és vagy tesznek valamit a pofozkodó fiú ellen, vagy ha a lányom megvédi magát, azt tessék ugyanolyan lazán kezelni.

Lehet mondani, hogy a tanárnak, szülőnek kell tenni valamit, az igazság akkor is az, hogy a legnagyobb visszatartó ereje annak van, ha az áldozat nem hagyja magát. A verekedésben is lehet vesztes, de a verekedés a győztesnek is fájdalmas, ellenben a veréssel.

2018. okt. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!