Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan? Mivel? (felvilágosítás)

Hogyan? Mivel? (felvilágosítás)

Figyelt kérdés
13 (lassan 14) éves lányom a menstruációról lett eddig felvilágosítva. Mi a következő lépés? Suliba úgy is lesz jövőre várjam meg vagy felesleges mert bármit megtud az osztálytársaktól/netről úgyis? Tanácstalan vagyok. Az én szüleim annak idején semmiről nem beszéltek pedig nem 50+os vagyok. A családunkba tabu volt.

2023. febr. 28. 19:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%

,, Már rég szexelnek a mai 14 évesek...,,


köszönjük libsik, ezt is megcsináltátok:)

2023. márc. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
6%
Nem értem a válaszokat, miért vagytok benne biztosak, hogy 14 évesen már szexel? Van egyáltalán ennyi éves gyereketek? Ti már tul voltatok 14 évesen ezeken a dolgokon? Miért lenne elkésve a felvilágosítással? Lányom is ennyi éves, olyan gyerek még, még el is babázgat ha unatkozik, azt tudom, hogy már lesik a fiukat, plátoi szerelem már van, egy lánynak van barátja az egész osztálybol.
2023. márc. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem biztos, hogy szexel, sőt, remélhetőleg nem, de attól még mindent tud. Nem is értem, miről akarják a szülők ennyi idősen felvilágosítani. Méhecskékről és virágokról? Vagy hogy mit hova kell dugni? Esetleg a fogamzásgátlási módszerekről lehet vele beszélgetni, de valószínűleg ezeket is tudja.

Ez nem azt jelenti, hogy ne kéne vele beszélgetni a szexről, beleegyezésről, személyes határokról, de ennek hangsúlyosan beszélgetésnek kell lennie, nem "felvilágosításnak". Arról már rég lekéstek.

És ez nem egy új dolog. Én egyetemen veszítettem el a szüzességem, tehát igazán nem siettem el, de legkésőbb 11-12 éves koromra teljesen tisztában voltam az összes technikai tudnivalóval. Nem csak azzal, hogyan készül a gyerek (erről első általános után tájékoztatott egy barátnőm), hanem tudtam minden lényegeset a fogamzásgátlásról meg hasonlókról is.

Ki is röhögtem volna szegény anyukámat, ha 14 évesen leültet, hogy akkor ő most "felvilágosít".

2023. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
85%
21 sajnálom, mi nem értünk egyet a konzervatív értékekkel, hogy beirassuk hittantáborba a gyereket, ahol majd a papbácsi furulyázni tanítja őket 6 7 évesen
2023. ápr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
86%
Mindig is voltak szexuálisan aktív tizenévesek. Ez nem újdonsàg.
2023. ápr. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
35%

Nekem anno anyukám leült velem, hozott egy magazint még az IM magazinnak volt egy ilyen száma ami a szexről szólt. Odaadta és azt mondta hogy beszéljünk róla, én vonakodtam mert hát már tudtam mindent és nagyon cikinek éreztem. Ő ezt látta rajtam, így abban maradtunk ha valami nem világos, vagy bizonytalan vagyok benne és bármi kérdésem van akkor azt jelezzem felé.


Mondjuk ehhez kellett az is hogy az én személyiségem alapból elég felelősségteljes volt mindig is. 13 voltam ekkor.

2023. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
24. Hát figyelj, én hittantábrorba küldöm őt, te meg dugni tanítod 10 évesen, hát kinek mi .
2023. máj. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
5%
Azért komolyan nem értem miért lettem lepontozva...
2023. máj. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
19%
Február óta nem sikerült beszélned vele akkor már sztem feleslegesen írod ki ismét ezt a kérdést
2023. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
29. Nem kell szex 13 évesen. Én is tiltom a gyereket, amíg 18 nem lesz. Ez a normális.
2023. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!