Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves gyermeketeknek milyen...

13 éves gyermeketeknek milyen feladatai vannak otthon, esetleg a testvérek körül?

Figyelt kérdés
Tesókkal kapcsolatos feladatba az még belefér, hogy egy szendvicset csináljon nekik, esetleg segítsen a háziban amíg nem érek rá vagy ez is túl sok?

2023. ápr. 6. 06:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint a kicsik olyan korúak, hogy már ők is csinálnak szendvicset? Mert akkor igen, jó megoldás az, hogy mindenki a maga szendvicsét készítse el. Ez valójában nem is otthoni feladat kategória, hanem a tesók közti adok-kapok szabályozása.

Nálunk is a kicsik odaadóbbak a naggyal szemben, mint fordítva. Hát ez van. Én nem erőltetem nagyon a dolgokat (pl. leckében segítség), csak elmondom, hogy kedves lenne tőle, ha megtenné, de ha nem hát nem. Nekem nem éri meg egymásnak feszülni ilyesmiért. Ráadásul a nővérem a mai napig emlegeti, hogy milyen szörnyű volt, hogy vigyáznia kellett rám, és tök rossz érzés ezt hallgatni, úgyhogy én ezt igyekszem elkerülni a saját gyerekeimnél, mert a kicsinek is rossz, hogy nyűg valaki számára.

2023. ápr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy úgy látom a nagy minden feladatot, munkát, kérést hatalmas önfeláldozásnak érez a maga részéről, de ha másnak kellene felé ezeket megtenni, akkor alap elvárásnak. Nyilván érzésekkel nem lehet vitatkozni, csak nem tudom, hogyan alakíthatnánk ezen.

Igen, a tesók is csinálnak neki szendvicset, de az számára teljesen elfogadott.

2023. ápr. 6. 08:08
 13/15 anonim ***** válasza:
95%
12. Épp csak azzal felejtesz el számolni, hogy a "nagynál" épp most ütött be a kamaszkor, amikor a puszta létezését is hatalmas önfeláldozásnak érzi, Nem emlékszel már a kamaszkorodra? :) Ültesd le, beszéld meg ezt vele mint felnőtt a "felnőttel" - mert ő már ahhoz érzi közelebb magát. Szeretetteljes, de szilárd, konkrét feladatokat és határokat kell kijelölnötök. Legyen tisztában vele, hogy mi az elvárás vele szemben, és hogy a feladatai elmulasztása milyen következményekkel jár.
2023. ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%
A te egyedi esetedben, mivel kölcsönösségről van szó, jogos elvárás, hogy vagy felosztják a feladatokat, pl minden nap más készítse a szendvicset, vagy mindenki magának, az a hozzáállás, hogy ő nem akar semmit csinálni, de jár a kiszolgálás, nem helyes, ezt jól látod, hiába kamasz. Egyszer üljetek le megbeszélni, hogy vagy minden nap más készít szendvicset, vagy mindenki magának. A tanulásban segítés más, mert vagy tud vagy nem tud. A saját táska bepakolása, saját környezet rendben tartása alap. Az nem lenne helyes, ha rendszeres kötelességként mindig a nagyra lennének bízva a kicsik, de nálatok nem ez van.
2023. ápr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy úgy látom a nagy minden feladatot, munkát, kérést hatalmas önfeláldozásnak érez a maga részéről, de ha másnak kellene felé ezeket megtenni, akkor alap elvárásnak

Üdv a klubban (kamaszgyerk szülei)

2023. ápr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!