Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ki volt esetleg depressziós...

Ki volt esetleg depressziós kamaszkorban? Mi hozhatta ki?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem volt 2 osztálytársam, akinek depressziós és pánikbeteg is volt, és nem tudom mi lehetett az oka, de szerencsére az egyik lánynak sikerül kilábalnia belőle.

Én nem vagyok az :)

Van valaki, akinek volt depressziója?


2023. ápr. 20. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Testképzavar

Osztálytársai szekálják

Szerelmi bánat

Otthon bántalmazzák

Túlzott elvárásokat támasztanak felé a szülei

2023. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a pattanások miatt volt borzasztó. Undorítóan nézett ki a bőröm. Persze a hajam is zsíros volt. A hátam is tele volt pattanással. Mondjuk így utólag már tudom,hogy laktózérzékeny és gluténérzékeny voltam, ennek ellenére reggelire kakaót ittam,kenyeret ettem,majd tízóraira ugyanez..de 20 éve ez még senkit nem érdekelt. Nulla önbizalmam volt,persze,ezért rámszálltak az osztálytársak is,párkapcsolat is felejtős volt. Testképzavar sem kellett,elég volt belenézni a tükörbe, olyan ronda bőrrel élni borzasztó volt. Szerencsére idővel elmúlt.
2023. ápr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem volt. Mentálisan beteg szülő és iskolából kiközösítés, majd másik szülő halála miatt.


Magam sem értem hogy éltem túl azt az időszakot és magamat. De elmúlt és életvidám pörgős csaj lettem.

2023. ápr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nálam nem volt igazán oka, amire ra lehetett volna fogni. Átlag gyerek voltam átlag élettel. Nem is diagnosztizáltak anno, akkoriban még csak hisztinek számított a depresszió- majdnem 50 vagyok. Így aztán én csak szimuláltam és lógtam az orvosok szerint, amikor azt mondtam szédülök, fáj a hasam, halálfélelmem van. Így visszanezve esélyes hogy örököltem. Az anyai oldalról a dednagyanyam öngyilkos lett, a nagynénémet hosszú évek óta kezelik depresszióval, engem úgy 15 éve diagnosztizaltak először....
2023. ápr. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sajnállak titeket, akik benne voltak ebben a betegségben..

Az a jó, hogy elmúlt. :)

2023. ápr. 21. 06:36
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem múlt el. Vannak hosszabb-rövidebb időszakok, amikor tünetmentes vagyok és vannak olyanok, amikor nagyon a padlón vagyok. Most épp az utóbbi áll fenn... 4. voltam.
2023. ápr. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
örökölt hajlam, otthoni környezet... kilábalni nem hiszem hogy lehet belőle, szinten tartani nagyjából igen.
2023. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Én nyolcadik osztályban elveszítettem egy barátomat. Hatalmas sokk-ként ért.
2023. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Nekem depresszióm nem volt, csak szorongásom. Rengeteg kamasz, fiatal felnőtt (és persze idősebb is) küzd ezzel, a mai világban meg ezen pláne nem csodálkozom. Túl nagy nyomás, családi gondok, testképzavar/önbizalomhiány, iskolai bántalmazás/piszkálódás, többek közt ezek is az okok, amiért sokaknál kialakul.
2023. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Nálam 15 évesen kezdődött el igazán a szenvedés, most 22 évesen sem tökéletes minden. 22/f
2023. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!