Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogyan védjem meg...

Mit tegyek, hogyan védjem meg a lányom? Súlyos önértékelési problémái vannak.

Figyelt kérdés

19 éves, egyetemista. Próbálok rövidíteni: hatodik osztályban új iskolába kerültek a gyerekeim, és a lányomat elég csúnyán kikezdték az osztálytársai, amiről mi sokáig nem is tudtunk. Újabb iskolaváltás és pszichológushoz járás, de ezeken a sérelmeken a mai napig nem tudott tovább jutni, és az önértékelése a romokban van. 3-4 évig jól volt, de aztán a folyamatos kudarcok miatt megint rosszban van önmagával (volt 2 fiú, aki játszott az érzésével, hitegette, majd átvágta.


Azóta nem rak ki semmit, minden képet leszedett magáról, a barátai képen lesatírozza magát, vagy hangulatjelet tesz oda. Nyilván az se tesz jót a lelki világának, hogy a barátnőinek, barátainak már mind van párkapcsolata, és többször megkapta már, hogy neki kell változnia: csinosan öltözködés, sminkelés, ami még jobban dühíti. Vékony, szép lány, jó alakja van, és nem a legújabb divat szerint öltözik, bő pólókba, kapucnis pulóverekbe jár, strand és rövid nadrág tavaly nyár óta szóba se jöhet.


Ez is aggasztja, hogy azt mondják stílusilag neki kellene változtatni, de közben meg hallja azt a szöveget, hogy "jön majd egy szőke herceg, aki elfogad úgy, ahogy vagy". 18 éves korában hagyta abba a pszichológushoz jarast, és nem akar többet menni.


2023. máj. 13. 11:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Többször kapott már savat, amit nagyon magára vesz, például hogy beszóltak neki a buszon, vagy amikor az egyik srác videóhivás közben megkérdezte tőle, hogy miért ilyen csúnya (pedig nem az).
2023. máj. 13. 11:48
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Ebben nehéz tanácsot adni. Engem is kikezdtek elsőben a gimiben, ki is irattak onnan. Jól tették, a masik suliban is kikezdtek, de nem durván. Nem jártam pszichológushoz és a családom sem csinált ebből témát. És lehet így volt a legjobb. Mert rájöttem, hogy nekem kell változtatni. Öltözködésben, stílusban és másról kell beszélnem, olyasmiről ami a többieket is érdekli. Második évfolyamon már kedveltek a többiek. Lehet patyolgatni a lanyodat, de valóban nem sok fiúnak jön be ha így öltözik. Ezt ő vagy megérti, vagy nem, de nem neked kell elmagyaráznod. Vagy ha te beszélsz vele, akkor csak egy mondatban mondd el, különben nem fogja érdekelni mit szónokolsz. Nekem a leszbikus ismerősöm öltözött így. Lassan túl van a kamaszkoron a lányod, szerintem nem normális dolog, hogy azon ragodik mi volt hatodikban. De az is lehet, hogy te beszélsz erről vele túl sokat és azért jönnek fel ezek a régi dolgok. Nincs olyan ember szerintem aki nem csalódott volna, akkor fogja megtanulni ezt kezelni ha hagyod neki, nem a szülőnek kell ebbe beleszólni. Nem látom azt se bajnak, hogy nem rak fel képeket a netre, én se teszek fel.
2023. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Sehogy. Elég nagy már,ahhoz,hogy megvédje magát. Neki kell változtatni,mert a világ nem fog változni miatta.
2023. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

A barátok, akik szerint a stílusán kellene változtatni, őket kéne ott hagynia. Mivel még ők sem fogadják el ezek szerint.

Ha a pszichológus nem használt, az valószínűleg azért volt mert nem a megfelelő pszichológus volt. Többen vannak, és ez is olyan hogy ki kell tapasztalni ki passzol hozzá. Vagy ha olyan személyiség aki hisz dolgokban menjen kineziologushoz.

Viszont neki is akarnia kell, nem csak neked. Te csak állj mellette. Dicsérd meg néha, hogy de szép ez a felső, vagy jól áll ez a haj. Ma valahogy jobb a kisugárzása. Stb.

Azt kellett volna megtanítani neki, hogy sok ember van, aki nem épp az empátiáról híres és ez nem az ő hibája. Próbáld vele ezt megértetni. Még vannak kincset érő emberek szerencsére. De vannak selejtek is akármennyire is fáj ezt leírni.

2023. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

kemenyen ir a 3as de igaza van.


kicsit ugy olvasom mint en anno.

en kulfoldon jartam suliba mindig cikiztek en voltam a csunya magyar lany (pedig nem voltam csunya kislany...olyan nincs is...teljesen atlagos aranyos kislany voltam) aztan 12 evesen vissza koltoztunk pestre itt jartam suliba, gimibe.

Az aranylag ok volt de akkoris ezek a cikizesek belem egtek, mindig szegyeltem magam, pedig elegge kedvelt voltam aztan gimiben plane. de mindig megjatszottam. valojaban etkezesi zavarba csusztam, boldogtalan voltam, onbizalom hiany..minden bajom volt.


a mai napig neha kisertenek a dolgok de idovel kinottem.


34 vagyok most. es kicsit vigasztal neha hogy az elet azert jol gondolja a vegen mert en elvegeztem 2 egyetemet mig a regi osztalytarsaim akik cikiztek most pesten vmi kis munkaban güriznek es boldogtalanok

2023. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Csatlakozom 3ashoz. Felnőtt, te sehogy nem tudod "megvedeni". Az ő dolga túllepni a régi serelmeken és nen azokban fetrengeni még minsig. Kemeny szavak? Igen, de ilyenkor a tutujgatás nem segít, csak benne tart ugyanabban a dagonyaban. Hasonló voltam én is, nekem arra volt szükségem, hogy rájöjjek, hogy a sorsomon csakis én változtathatok, es nem szabad mások véleményétől függeni. Rámentek a húszas eveim, de ósszeszedtem magam. Anyám nem tudott (volna) rajtam segíteni, hiába próbalkozott. Ezt nem tudja az ember helyett más megoldani.
2023. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha látszik rajta, hogy szarba sem veszi magát, benne ragad az áldozat szerepben, akkor az aljasabbak boxzsáknak használják majd, mert tűri. Más meg átnéz rajta. Ha pedig úgy öltözik, mint egy lelenc, akkor nem jön a szőke herceg. Amúgy sem jön. Nincs sült galamb, nincs filmes csoda, ezek fszságok. Tenni kell magáért. Én ugyanez voltam 19 évesen. Csak jöttek rá a nárcisztikus pasik is. Aztán elpattant valami és elhatároztam, hogy nem. És bammeg tényleg nem. Szépen, lassan. Most pedig ott vagyok, ahol lennem kell, úgy érzem. Férjem, gyerekem van, remélhetőleg hamarosan kettő lesz, most vettünk házat. Mert azt mondtam, hogy én nem azt akarom az életemtől és tettem érte. Kva nehéz volt. De megérte.
2023. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sok fiúnak nem jön be... nem is mindenkinek kell tetszen. Én se voltam sose szép, pláne amikor a férjem megismert, akkor még nőies se voltam. Mégis tetszettem neki, és nekem is tetszett a hanyagul betűrt ingjével, a keretes szemüvegével és a saras cipőjével.
2023. máj. 13. 20:53
 9/15 A kérdező kommentje:

De amúgy igazatok van, csak nem tudok nem elvonatkoztatni attól, hogy nekem is van ebben felelősségem, hogy így látja magát és rohadtul fáj, amikor úgy beszél magáról, mint egy darab kakiról. Mert értelmes és értékes, rendkívül okos, szerethető, nagyon tud szeretni, és én is nagyon szeretem, a barátai is imádják. Értékes ember, és nem azért mert a lányom, hanem amiket tesz, amiket csinál, amilyen elveket vall, ahogy az életét éli, ahogy a munkához viszonyul, ahogy az emberekkel bánik, ahogy a testvereinek segít...

Borzasztó ezt anyaként látni, hogy így bánik magával, és ennyire tartja magát.

2023. máj. 13. 20:57
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Miért hagytad akkor, ha ilyen borzasztó látni?
2023. máj. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!