Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi szabadideje van a mai...

Mennyi szabadideje van a mai iskolásoknak?

Figyelt kérdés
Szóval ezzel a kérdéssel véleményekre lennék kíváncsi! Az iskolások (ált.suli felsősök, középsulisok) szerint nincs, vagy nagyon kevés...hivatkozva a rengeteg tananyagra, stb. A felnőttek szerint azonban épp, hogy túl sok idejük van, mert pl. már annyira nincsenek bevonva a házimunkába mint az előttük lévő generáció, stb. Ezeket nem általánosításoknak szántam mert tudom, hogy van ilyen is, olyan is, csak az érdekelne, hogy a nagy többségre mi igaz? Vélemények?
2010. okt. 10. 20:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

7.-es vagyok..semmi időm nincs szinte.

hétfő: 8-3ig suli , aztán korrepetálás. hazajövök , kaja , lecke , fürdés..és ott vagyunk h fél 8-8.

kedd: megintcsak háromig suli..hazarohanok , eszek , összeszedelőcködöm , aztán edzés (versenyszerűen ritmikus gimnasztikázom) onnan hazaesek , ugye letusolok , hulla fáradtan lecézek , vacsi , aztán bedőlök az ágyba .

szerda : nagyjából ugyan ez.

csütörtök: 2is suli ,hazamek , korepetálás l ebéd, aztán megintcsak egy kemény 2 órás edzés..onnon haza , fürdéss , tanulás , kaja.

péntek : 2ig suli , aztán haza , ebéd , és akkor délután kicsit pihenhetek.

szombat : bevásárlás apámmal , hazajövünk , segitek neki kaját csinálni , aztán délután takaritás , tanulás.

vasárnap : az egyetlen pihenős nap , hacsak nincs vmi családi "program".

2010. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, biztos van olyan, aki elfoglaltabb mint én, de szerintem nekem nem sok időm van.

Heti 4x van 7órám, heti 1x pedig 6 [ált.isk. 7.-es vagyok]


Minden nap kell valami különórára mennem [hétfőn hittan és rsg, kedden 0.kórus [suliban] meg zongora meg szolfézs és kickbox, szerdán informatika és rsg, csütörtökön kickbox, pénteken zongora és szolfézs, szombaton zeneiskolai kórus meg kickbox, vasárnap kickbox]

+tanulnom is kell. Na, azért annyira nem tanulok sokat. Van, mikor még házi sincs, de van, mikor kb 6-7 óra hosszán keresztül csak tanulok... Úgy átlagban mondjuk naponta fél-1 órát, vasárnap átlagban 3at, meg szerdán átlagban 2t.

Na és ilyenkor még házimunkázzak is? huhh...pihenni is alig van időm, egész délután elfoglalt vagyok. Most is hittanon kéne lennem, csak anyám rábeszélt, hogy ne menjek el, mert fél3kor értem haza, és a hittan 3ra van...


13,5/L

2010. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

egyébként mindenből 5ösöm van [tehát kitűnő/színkitűnő tanuló vagyok], ha ez számít valamit


13,5/L [utolsó]

2010. okt. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekm ebe az évbe baromi sok időm van :D

Heti 3x van 5 órám (12:30kor végzek), és 2x van 7 órám (14:30kor végzek) - fél óra míg hazaérek.

Max 1 órát tanulok, de nem nagyon szoktam, csak törire, azt pedig csak hétfőn kell tanulni.


15/L 10.es

2010. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%
Kevés.
2010. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem ha 6 órám van 13-kor végzek és 14:30-kor vagyok otthot ja és 5-kor kelek,általában 2órát szoktam tanulmi és van időm még egyéb dolgokra is...14/F
2010. okt. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hááát. Bejáró vagyok, és ötre érek haza >.< Van kb 3 órám a tanulásra. Nem szoktam házimunkát végezni, ha igen, azt néha élvezem is pl.: vécépucolás, mosogatóból kirámolás. 4-5-ös tanuló vagyok. ja és minden nap kábé 5 óra van a suliban. VAn olyan, hogy 3 óra!!! Most jutott eszembe, hogy akkor szerdán mehetnék a fél tizenkettes busszal. Köszi a kérdést :3
2010. okt. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Néha sok, néha kevés. Egy nap 6 vagy 7 órám van, ált. 3-ra vagy 4-re érek haza, ha nincs semmi elintéznivalóm ill. nem maradok a barátaimmal beszélgetni. A péntek délutánom elmegy táncórával, de utána ott a hétvége, szóval ez nem zavar, meg van egy szakköröm, és lesz majd még nyelvórám, de az még nem indult el.

Szóval általában sok a szabadidőm, mert gyorsan megírom, meg tanulom a leckét, de van, mikor mikor minden összejön, és az egész estém elmegy vele.

Házimunkát nem nagyon végzek sajnos, nem várták /várják el a szüleim, magamtól pedig lusta vagyok megcsinálni. :(

2010. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 5kor kelek.6:15kor megy a buszom,kb,fél 8ra vagyok bent a suliban.Minden nap 6órám van.4re érek haza,aztán 5kor kezdek "tanulni" 7ig kb. utána fürcsi tv és alvás (21:30-22:00 között)

Most vagyok 9.es a gimiben ..

2010. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Több,mint tavaly.

Nekem az a gondom,hogy elég összevissza van az órarendem.Tavaly 5-6 órám volt,kéthetente 1x 7.Ha öt órám volt 12:15-kor végeztem,ha hat akkor 13:10 kor,ha hét akkor pedig 14:00-kor.Fél óra míg hazaérek.Így az az 1 óra +/- nem volt vészes.Hazaértem ebédeltem,pihentem egy kicsit.Megtanultam,rendet raktam a szobámban utána segítettem egy kicsit.Hétköznap leginkább elpakolok a csurgatóból és elmosogatok meg elteszem a tiszta ruhákat.Ha úgy volt kiporszívóztam,vagy másban segítettem.Utána azt csináltam amit akartam.


Idén hetente 2x van hét órám,1x hat és 2x négy (egyik héten 1x negyedikben, 2x ötödikben végzek [tehát nincs első órám],a másik héten pedig 1x negyedikben és 1x hatodikban végzek [nincs első két órám]).

Ezért 11:20 és 14:00 között végzek.

Amikor hét órám van kevesebb segítek itthon,mert mire hazaérek és megebédelek 3 óra,pihenek egy fél órát és tanulok kb. 2-2,5 órát.Viszont amikor kevesebb órám van többet tanulok.

Bár ez is változó,mert van amikor később jövök,mert barátokkal kint maradunk még.

Keddenként pedig edzésem van 4-ig,és fél 5-re érek haza.Akkor ebédelek és ülök le tanulni.


Összességében idén sem panaszkodhatok,mert van időm,néha több,néha kevesebb.

15/L

2010. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!