Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednéd a majdnem 18 éves...

Elengednéd a majdnem 18 éves fiadat az USA-ba?

Figyelt kérdés
Nyelvtanulási célból, nem egyedül menne, hanem egy 18 éves barátjával. Két hétről lenne szó, és az egész utat a pénzükből fedeznék.

2023. máj. 22. 18:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Szervezetten, középiskolai tanévre is.

Két hét haverral viszont nem jó ötlet. Amerikába nem éri meg 2 hétre menni.

2023. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
44%

Igen. Az ilyen kérdéseknél mindig arra gondolok, hogy nekem miket engedtek meg és mikor.

Bár más helyzet, de nekem a családom nagy része kanadában él, ezért már 10 éves koromtól kezdve minden nyáron ott töltöttem egy pár hetet, sokszor egyedül is utaztam (volt olyan szolgáltatása a légitársaságnak, hogy a kiskorúakat egy csoportba összehozták, és együtt utaztatták, mintha egy tábor lenne). De nyilván miután megérkeztem már nem egyedül voltam, mindig volt velem felnőtt. 18, vagy majdnem 18 évesen még sokan éretlenek, tehát itt azt is mérlegelni kell, hogy az én gyerekem mennyire felelősségteljes, önálló. Illetve hogy a barátja, akivel megy, szintén mennyire talpraesett.

Biztos paráznék az egész idő alatt, de mivel ráadásul a saját pénzéből fedezné, ezért engedném.

2023. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom te vagy a majdnem 18 eves. Mivel a szuleid felelnek erted, nem. Ha bajod lesz, ok mennek bortonbe.

2 het alatt nem lehet nyelvet tanulni (mondom ezt ugy, hogy 20 eve elek kulfoldon).

A hataron meg eleve nem engednek be gyereket szulo, vagy kinti meghivolevel nelkul.

2023. máj. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
62%

#8

Nem csak az idióta szüleidről, de rólad is sokat elárul, hogy 25 évesen hagytad, hogy gyerekként kezeljenek. Más már családot alapít annyi idősen.

2023. máj. 23. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Derjaderja ***** válasza:
30%

Egyetemre jártam, nagyrészt az ő pénzekből éltem. Milyen alapon csináltam volna valamit, amit nem engednek?

Amúgy engedtek mindent, de az volt a normális útja, hogy megbeszéltük.

2023. máj. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%
Az USA-ban 21 év a nagykorusag hatara, ergo a 18 éves meg a majdnem 18 éves kiskorúnak számít. Nem, nem menne. Menjen Angliába, Írországba, ott is angolul beszélnek
2023. máj. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Derjaderja ***** válasza:
0%
Másik, hogy ha baj lesz ott, akár egy vétlen baleset, akkor ki tudnám-e fizetni, hogy élmények a kiskorú gyerekhez, mi lesz a többiekkel. Nyilván muszáj lenne, akár kölcsön kérni, de azért ez is fontos szempont egy adott családnál.
2023. máj. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
66%
Nem, fiatalkorú még. Két hét alatt nem lehet nyelvet tanulni.
2023. máj. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
84%
2 hétre haverrel nem, rendes tanévre, vagy ilyen szervezett 3-6-10 hónapos nyelvtaulós útra igen.
2023. máj. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
89%

2 hét NEM nyelvtanulási cél, hanem hogy bulizzanak, meg stb, de mivel NINCS 18 éves, természetesen nem, mert ha ott éri valami szrság, mit csinálok?


Veszek egy repjegyet, és... oh, wait, ESTA nélkül nem is képviselhetem őt, teljesen mindegy hogy baleset érte, vagy rendőrségen van.

2023. máj. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!