Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom (15) azon a becenevén...

A lányom (15) azon a becenevén hivatja magát, amit utálok! Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Teodórának hívják, Tea volt a beceneve egész gyerekkorában, erre mióta gimis lett, elkezdte Dóriztatni magát. Nem is hallgat már a régi becenevére, közösségi médiában is átírta. Tudja, hogy engem ez zavar, tucatnév, férjem egyik exét is így hívták. Mégis, már a nagyszülei is átvették ezt a becézést. Ez is egy olyan lázadás, mint az, hogy befestette a haját és elkezdett sötétebb színvilágú ruhákat hordani? Kinövi majd, vagy csak egyre több hasonló dolga lesz? Engem akar idegesíteni?

2023. aug. 10. 14:16
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Mi eredetileg nem becéztük volna sehogy, a Tea nevet az óvónénitől kapta. A férjem Dórijáról pedig csak azután szereztem tudomást, hogy a lányunk már megvolt, gimiben voltak együtt. De nem ez zavar annyira, hanem hogy kb minden 2. kortársa Dóra, Dorottya, Dorka, Dorina, Dorisz, be kellett állnia a sorba neki is.
2023. aug. 10. 14:42
 12/38 anonim ***** válasza:
98%

Nem akarlak elkeseríteni,de nem hinném,hogy a te idegesítésed miatt. Ez az ő neve,hadd döntse el ő. A Tea becenév borzasztó amúgy,igaza van...Dóri sokkal jobb,szép név.

Nálunk egy adott becenéven hívtak egész gyerekkoromba,amit utáltam,de letojták. Én is gimi kezdésekor a nevemből jövő sokkal elfogadottabb becenevet használtam,mindenki úgy hívott a suliba,stb. attól kezdve. A szüleim nem pörögtek ezen,ők attól hívtak ugyanúgy a becenéven,amit annyira utálok. 30+ vagyok,munkahelyen és mindenki azóta is az általam választott beceneven hív. Szerencsére! Ne rontsd el az életét.

2023. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
97%

"kb minden 2. kortársa Dóra, Dorottya, Dorka, Dorina, Dorisz, be kellett állnia a sorba neki is."


Hát ki adta neki a TeoDóra nevet? Választhattál volna valami egészen különleges, ritka nevet is neki (Psziché, Dzsámília, Sugárka, Afrodité...) és máris kitűnik a sorból. 😄

2023. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Tesómnak gimis osztálytársai kitaláltak egy becenevet, amit a vezetéknevéből alkottak. Mára az egész család így hívja.

A fiamnak is volt egy ilyen beceneve , ráadásul az öccse is örökölte, mint "kis N".

Mára róluk lekopott.

2023. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
98%

Én annyira bírom, hogy egyes szülők mindenre ráaggatják a "lázadás" jelszót, amiben megnyilvánul, hogy a gyerekük egy önálló ízléssel, gondolatokkal, stb. rendelkező autonóm ember. Akinek, meglepő módon, de változik az ízlése (vagy a tied 30/40/50 éve pont ugyanolyan?). A Teodórának (amit ti adtatok neki amúgy, ha annyira tucat a Dóri, választhattatok volna mást is, amiben az nincs benne...) nincs annyira sok becézése, ha már nem tetszik neki a Tea (amit nem csodálok), esetleg lehetne Teó (de azt is megértem, hogy nem akarja, meg talán inkább fiús), akkor marad a Dóri és annak változatai.


Amúgy pedig, ha tetszik, ha nem, ez az a korszak, amikor elsősorban a kortársak számítanak, a közéjük való beilleszkedés, a helyük megtalálása a társadalomban, a szülőkről való leválás. A legtöbb dolgot, ami neked, meg más szülőknek nem tetszik, marhára nem azért csinálják, hogy titeket idegesítsenek, bármennyire szeretnétek ezt hinni, hanem hogy beilleszkedjenek abba a közösségbe, ahova tartozni szeretnének, és/vagy megtalálják saját magukat és a saját identitásukat. Ami igen, sokszor azzal jár, hogy a szülőknek nem tetsző dolgokat csinálnak, nekik nem tetsző dolgokkal próbálnak azonosulni. Ez a saját identitás keresésének a része.

Ne szoktasd le róla, hagyd, hogy az legyen, ami szeretne lenni. Végül is nem drogos/dohányos/alkoholista/állatkínzó/stb., amiről annyira le kéne szoktatni.

2023. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Huh, ez fájdalmas. Kérdező, amint látod, szép, értelmes válaszokat kaptál, és senki nem ért veled egyet. Elgondolkodtató kellene hogy legyen számodra.
2023. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem csodálon. A Teaodóra is borzasztó név, de a tea végképp nevetséges.
2023. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
96%

Kamasz korban gyakori az identitás keresés miatt hogy új becenevet választanak maguknak vagy akinek 2 neve van a másikat kezdi használni. Ez független a névtől magától, lehetne akármilyen gyakori név is.

Ez aztán vagy marad vagy nem, ez utólag fog kiderülni. Nem a lázadás hanem az önmagához vezető út része.

2023. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Az még van, hogy a gyereked nem tulajdon , saját akarattal bíró egyén?

Ez nem rólad kell, hogy szóljon!

2023. aug. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Örülj, hogy csak becenevet változtat.

Én ismerek olyat, aki amint betöltötte a 18-at felvette hivatalosan a kedvenc színésznője nevét..

Ha nem hagyod békén lehet pár év múlva már a személyijén se Teodóra fog szerepelni.

2023. aug. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!