Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom (15) azon a becenevén...

A lányom (15) azon a becenevén hivatja magát, amit utálok! Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Teodórának hívják, Tea volt a beceneve egész gyerekkorában, erre mióta gimis lett, elkezdte Dóriztatni magát. Nem is hallgat már a régi becenevére, közösségi médiában is átírta. Tudja, hogy engem ez zavar, tucatnév, férjem egyik exét is így hívták. Mégis, már a nagyszülei is átvették ezt a becézést. Ez is egy olyan lázadás, mint az, hogy befestette a haját és elkezdett sötétebb színvilágú ruhákat hordani? Kinövi majd, vagy csak egyre több hasonló dolga lesz? Engem akar idegesíteni?

2023. aug. 10. 14:16
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
97%

"tucatnév, férjem egyik exét is így hívták"

Te bolond vagy...

2023. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
97%
Köszönöm ezt a kérdést, eddig az év kérdése! Még mindig nevetek! :D
2023. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen csaj.


Igaza van, én sem tűrném, hogy Teának nevezzenek, csak mert anyám egy féltékeny, hisztis idi.ta.

2023. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Én Teodórát Dorcsinak becéztem és semmi kifogása nem volt ellene. Bár... az anyukáját elfelejtettem róla megkérdezni. :D
2023. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Én sem viselném el a Tea nevet. Van Teodóra nevű ismerősöm. Őt is mindenki Dórinak hívja.
2023. aug. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Hé Tea! Hozz már egy Teát legyszi
2023. aug. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
47%

A Teodóra egy csodás, erős, elegáns, határozott név, a Tea kicsit nevetséges, de bölcsi/oviban oké, itthonra tuti nem venném át. Én gondolkoztam rajta, és Dora(direkt rövid o-val) becézése lenne, bár a Dorka is cuki.


Dóri szerintem elég ostobán hangzik, de biztos visszahúzódó, csendes, szerény gyerek, hogy neki ez jön be.


Az én gyerekem Zoé-tucatnév, mikor adtam nem tudtam, hogy népszerű, örültem, hogy nem lehet becézni. A bölcsiben elkezdték Zozizni, meg Zozózni bennem egyből felment a pumpa, de csak megmondtam a gyereknek, hogy itthon hogy hívom, más meg hívhatja másképp, ha neki nem tetszik, jelezze, de a nevét én adtam és annak fogom hívni, ahogy hívják. Ha attól eltérően hívja valaki, nyugodtan emeljen szót, ha szeretne, az eredetit majd 18 évesen megváltoztathatja.


Szerintem tök oké hogy Dórizzátok, értem, hogy nem tetszik ez a becézés, te nyugodtan hívjad továbbra is úgy, ami a neve, majd megváltoztathatja, ha akarja 18 évesen, de abba is beleszólni, ahogy mások hívják szerintem nevetséges helikopterkedés. Az én nevem is határozott/elegáns/erős név, régen nagyon gagyin becéztek, majd kiálltam magamért és a szerény alakjáért, van egy ri.ancos alakja, mindig pattogtam, hogy azt ne használják, felnőttként meg a teljes nevemet preferálom becézés nélkül.


Változni fog, ne aggódj, te hívd úgy, ami a valódi neve, a becézéseket meg hagyd meg a többieknek. Engem apám a mai napig azon a nevetséges "Kitti" néven hív, utálom mint a bűnt, persze apámmal is rossz a viszonyom.


A gyerekem szereti a normális, teljes nevét, nem szereti a becézéseket és kiáll érte magától, mindjárt gimis lesz, nem hiszem, hogy le akarná cserélni, de ha akarja, majd használhatja a második nevét helyette.

2023. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt Teodóra. Őt Teó-nak becézte mindenki.
2023. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!