Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normál állapot ha egy 14 éves...

Normál állapot ha egy 14 éves kislány egy 18 éves fiúval jár?

Figyelt kérdés
2023. aug. 14. 21:57
1 2 3
 21/27 Fibi_b válasza:
79%
Szerintem ebben az életkorban lehet sok a négy év, de persze ez mindkét féltől függ
2023. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
57%
Nem normális. Egy 14 éves gyerek még ne mászkáljon fiúkkal.
2023. aug. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
49%

14 és 14 éves lány között hatalmas a különbség! Ahogy 18 éves srác és 18 éves férfi között!


Négy gyerekem van két házasságból, fiú-lány, fiú-lány. A legfiatalabb leányzó éppen 14 éves, 176 cm magas, nagy mellekkel, komoly megjelenéssel, kiállással, stílussal, kész nő. Jó ideje hozza a tipikus kamaszkori kilengéseket. Hol felnőttnek érzi magát, hol gyereknek. Általános iskolában a kisebb csoporthoz tartozik, a magas, koraérett típushoz, hiszen a korabeli lányok 50-60 százaléka 150-160 centi és vasággyal együtt 40-50 kiló. Egymás mellett olyanok, mintha nem is egy suliba járnának. Világnézetük sem egyforma. A koraérett lányok egyre inkább nőként gondolkodnak, miközben az apróbb termetűek javarészt gyerekesen. (persze, nem a testalkat határozza meg a személyiséget, de ebben az életkorban nagyban függhet tőle)

Tagadhatatlan, a lányok korábban érnek, mint a fiúk. Régi mondás, népi megfigyelés, de ezer éve igaz. 4 év korkülönbség még nem a világvége! Érthető, ha egy érett, koravén lány nem a kisfiúkra bukik.


Ahogy írtam, nem mindegy milyen stílusú a 14 éves lány és a 18 éves fiú! A világtörténelemben már minden verzió előfordult, nincs új a nap alatt!


Jómagam, erős alkatú, sportos, magas, szellemileg koraérett srác voltam, de 14 évesen még sehol nem voltam férfiként. Akkor sem, ha úgy képzeltem, férfias vagyok. Visszatekintve kis hülye kölyök voltam, távol a férfiasságtól. 18-19 évesen, sorkatonaság alatt sem voltam sokkal érettebb, de akkor már legalább nem kölyök kategóriába estem, inkább fiatal férfinak számítottam. Tinilányokkal is randiztam, de igazából a fiatal/fiatalos nőies nők fogták meg a fantáziámat, libidómat. Ekkortájt 26 éves, kezdő újságíró barátnőm mellett váltam férfivá. Mégis egy 3 évvel fiatalabb lányt vettem feleségül.

30-as éveimben, válás után jöttek, mentek a nők. Elég sokat próbálkoztam, hiszen tartós kapcsolatot keresve is jönnek rövidebb, hosszabb viszonyok is. Akkoriban +- 10 év korkülönbség sem számított, voltak fiatal és idősebb barátnőim.

Úgy gondolom, elsősorban nem az életkor, hanem a személyiség határoz meg egy embert. Fiataloknál a törvényi korlátokat be kell tartani, de azonfelül magánügy, ki kivel érzi összeillőnek magát.

2023. aug. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
49%

Annakidején, nagyapám 24 évesen főbérlője 14 éves lányába lett szerelmes. Illedelmesen, az akkori kornak megfelelő módon visszafogottan udvarolt neki, de még kettesben sem voltak szinte soha. Nagyapám dolgozott, tanult, még többet dolgozott, várt és várt a lányra. 17 éves volt a lány, amikor elvette feleségül, így lett ő a nagymamám. 10 gyermekük született, anyukám az utolsóelőtti volt köztük. Nagymamám korán meghalt, nagyapám egyedül felnevelte a kisebb gyerekeket, a nagyok már önállók voltak. Soha az életben nem volt más szerelme! Se előtte, se utána!

Apukám szintén 10 évvel idősebb anyukámnál. Anyukám 50 éves házassági évfordulójuk előtt halt meg pár éve covidban. :-(

Azokkal kell egyetértenem, akik szerint elsősorban nem az életkor, hanem a szellemi, lelki passzolás határoz meg egy ideális párt.

2023. aug. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

14 éves lányom egyik barátja egy 19 éves fiú (még nem komoly a viszony köztük). Lánybarátból még 25 éves is akad. Látnotok kéne a 19 éves fiút a 16 éves fiam mellett! Tíz emberből tíz, azt mondaná, fiam az idősebb. 🤔

Nézzük más szemszögből ezt az életkor kérdést, mondjuk szexualitás nélkül. A gyerekek az iskolában, főként, ha nem valami nagyon nagy létszámú intézmény, legtöbben ismerik egymást. Első osztályosoknak mindkettőjük sulijában, hiszem más-más iskolába járnak/jártak, a hetedikesek, nyolcadikosok segítenek eligazodni reggelente. Bekísérik őket a kaputól a teremhez, még a nehéz iskolatáskát is viszik helyettük. Talán hihetetlennek tűnik, de már ekkor képesek kialakítani barátságokat, akár 7 év korkülönbség ellenére. Játszótéren, lakótelepen, lakókörnyezetben sincs ez másképp. Az óvodás, a kisiskolás, a kiskamasz és a nagy kamaszok is ugyanott játszanak, sportolnak, mozognak, beszélgetnek. Együtt / egymás mellett nőnek fel. Sokszor testvérek hozzák magukkal a kisebb tesókat. A kicsik, nagyok legkülönbözőbb életkorúak általuk is megismerkednek egymással. Elmondható, természetessé válik, hogy több év korkülönbséggel is barátkoznak.

Miért furcsa egyesek számára, hogy gyermekkori barátságok, akár kamaszkori, fiatalkori szerelemmé alakulnak? Ha barátkozhatnak több év korkülönbséggel, miért ne lehetnének később szerelmesek? 🤔

14 éves a lány, 18 éves a fiú? De esélyes, hogy amikor megismerték egymást mondjuk 8 éves volt a lány 12 a fiú...

Azok, akik ilyen közegben nőttek fel, vagyis kiskoruk óta barátkoztak különböző életkorúakkal, miért szabnának olyan éles határokat, mint hogy egy 14 éves lány nem randizhat 18 éves fiúval? 🤔

2023. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Mellesleg, 13-14 éves fiú is teherbe tudja ejteni a korabeli lányt! Nem kell ehhez 18-nak lennie.

Talán a 18 éves már érettebb, annál, hogy teherbe ejtse. (talán)


Az a szülő, aki úgy képzeli, hogy a tizenéves lányának, fiának nincs semmiféle szexuális vágya, illetve nem él nemi életet, akár egyedül, akár partnerrel, az önámító és álszent.

Értelmes szülő kiskorától fokozatosan ismerteti meg a szexualitással a gyerekét, mindig az életkorának megfelelő szinten. Nem kamaszkorban kell leülni és elmondani, aaaa méhek, a virágok... őőőő... a fiúknak fütyijük, a lányoknak puncijuk van... Az ilyen felnőtt rég elkésett a témával! Aki viszont felépíti a gyermeke életét, megfelelő információkkal látja el miden életkorban, az felvértezi a fiatalokat a különböző ártalmak és behatások ellen, melyek érik majd az életében. Továbbtanulási, álláskeresési nehézségekkel szemben ugyanúgy, mint szexualitásban, párkeresésben vagy éppen a zaklatásban, ártalmas anyagokkal szemben. Talán még az egészséges életmódra is megtanítja vagy rávezeti. Ilyen 14 éves lány esetében nem kell aggódnia a szülőnek, hogy a 18 éves barátja teherbe ejtené, vagy rossz hatással lenne rá!

Ismétlem önmagamat, az a szülő, aki kamaszkorban szándékozik kioktatni gyermekét, önámító és elkésett a gyerekneveléssel!

2023. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 kriszpo ***** válasza:

Azokkal tudok egyetérteni, akik azt írták, hogy a 4 év egy 14 és egy 18 éves között nem sok.

Jó volt olvasni - főleg az utóbbi hozzászólásokat - hogy vannak még józanul gondolkodó, nem "dunsztosüvegben" élő, konzervatív gondolkodású szülők. Én most már egy ideje 40+-os vagyok (szülő) és amikor én tizenéves voltam (25-30 éve), már akkor is volt ilyen, nem egy. Meg kell érteni, és ketté kell választani: a gyermekek értettségi szintjét testileg és lelkileg külön lehet/kell kategórázálni. Vannak, voltak, lesznek testileg érettebb, de lelkileg éretlenebb fiúk és lányok és vica versa. Viszont nem ez határozza meg azt, hogy egy 14 és18 éves együtt járhat-e, lefeküdhet-e egymással, hanem majd ők! Higgyétek el kedves konzervatív szülők: hogy ha a gyermeketek úgy dönt, hogy együtt jár és lefekszik valakivel, aki 4 évvel fiatalabb/idősebb nála, akkor meg is teszi (vagy már meg is tette), és nem fogja az orrotokra kötni! Persze, itt azért érdemes egy határt húzni: a fiatalabb fél már járja ki a 8 osztályt az általános iskolában! Csak zárójelben jegyzném meg, hogy bizonyos "kultúrákban" egy 13-14 éves lány már a 2-3. gyermekét is várhatja... Meg kell hagyni a kamaszoknak a felfedezés élményét szexuális téren is, mert ha nem teszik, akkor annak később komoly következményei is lehetnek, főleg lelki szinten...

2023. aug. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!