Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jó ötlet egy kamasznak elmonda...

Jó ötlet egy kamasznak elmondani, hogy el akartam vetetni, de meggondoltam magam?

Figyelt kérdés
Vagy inkább ne tudja meg.

2023. aug. 17. 18:39
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem tudom. Nekem elmondták, hogy anyám nem akart megtartani engem. Nagymamám rábeszélte, hogy hátha kislàny lesz a harmadik gyerek 2 fiú után… végülis bejött nekik, lány lettem. Engem nem zavart. Mondjuk mást ez nyilván mélyebben is érinthet, szóval javaslom hogy ne mondd el
2023. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
68%

Férjemnek elmondta az anyja, de ő meg is próbálta valami tablettákkal, csak fű alatt vette, és nem is olyan hatóanyagú volt... Ő nem problémázik rajta, de örült volna, ha inkább nem is tud a dologról.

Szerintem felesleges elmondani, hisz a lényeg, hogy meggondoltad magad.

2023. aug. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
74%

Nagy kárt okozhatsz a lelkében, ha elmondod neki.

Ez a célod, kérdező???

2023. aug. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 1Léna ***** válasza:
18%

Függ attól miyen a kapcsolatod vele. (14év fölött) Ha tudja, hogy mennyire szereted akkor nem lehet gond. Ha nem tudja, akkor fejezd ezt ki számára az ő szeretetnyelvén. (Az 5 szeretet nyelv: dicséret, ajándék, érintés, együtt töltött minőségi idő, szolgálat/segítség)

A titkod fontos lehet elmondani, ha éppen a szekszuális felvilágosítása kapcsán azt akarod nyomatékosítani, hogy a szexnek nem várt következményei lehetnek. Főleg azt hangsúlyoznám, hogy miért döntöttem a megtartása mellett és mennyire örülök ennek.

Nem baj ha a gyermekünk tudja, hogy nem vagyunk tökéketesek, hogy mi is hoztunk jó és rossz döntéseket. Mert egy ilyen beszélgetéssel lehet arról biztosítani, hogy hozzád minden gondjával fordulhat. Ne titkolózzon, ha bajba kerül. Vállalja a kockázatát, hogy legrosszabb esetben leordítod a fejét, vagy kiborulsz ha olyasmi történik vele amire nem nevelted, amire nem vagy felkészülve, de ha lehiggadtál akkor képes leszel vele együtt a helyzet megoldását keresni.

A titkaink megosztása számunkra is megkönnyebbülést okoz. Érdemes megkérdezni milyen érzései lettek ettől? Vannak-e kérdései? Érti-e miért mondtad ezt el neki? (Egy életbevágó fontos döntésen múlik az, hogy élhetünk-e?)

2023. aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
0%
Előbb-utóbb el kell mondanod.
2023. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell elmondani. Senkit nem érdekel
2023. aug. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, akit megviselt, amikor megtudta, de van, aki maga mondta el nekem, hogy az édesanyja terhesen hányféleképpen akarta elhajtani, de csak olyan anekdotázás stílusban. Öreg napjaira, aztán ő ápolta, nem a tervezett és akart testvére.

Én inkább nem mondanám el, hacsak nem kérdez rá egyenesen.

2023. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan milyen apropóból mondanád el? Valamit meg szeretnél tanítani vele?

Pl most ismerkedik a gyerek az abortusz fogalmával és el szeretnéd magyarázni a te álláspontodat, hogy te pl miért nem támogatod és ez lenne a példa, hogy te is gondolkodtál rajta és azért nem tetted meg, mert nem tudtad volna, mert már akkor szeretted őt?

Vagy a gyerek nem érzi magát szeretve és úgy érzi, te sosem akartad őt és elmondanád, hogy valójában te tényleg az abortudszon gondolodtál, mert túl fiatal voltál / nem álltatok úgy anyagilag / megerőszakoltak / etc , de nem tudtad megtenni, mert rájöttél, akarod őt és onnantól kezdve mindennél jobban szeretted?

Vagy váltok az apjával, az apja próbálja ellened hangolni a gyereket és biztos vagy benne, hogy előbb-utóbb ezt is elővenné, hogy besározzon és inkább te próbálod ezt előre megbeszélni a gyerekkel?

Mert, ha nem arról van szó, hogy a vasárnapi családi ebédre nincs jó téma vagy lelkileg szeretnéd zsarolni, akkor pl a fenti indokok megállják a helyüket, hogy elmondd.


Vagy esetleg te vagy a gyerek akinek elmondták és úgy érzed, nem kellett volna a fejedhez vágni?

2023. aug. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Mostanában nagyon érdekli a téma. Nemtudom miért. Sokszor kérdezgeti, hogy őt ugye nem akartam elvetetni. Mindig azt mondom neki, hogy nem és soha nem akartam ilyet. Pedig ez nem igaz. Sajnos nem voltunk olyan anyagi helyzetben, hogy tudjuk vállalni. Végül úgy döntöttem nem érdekel megszülöm. Nem szeretném ha tudná, de rossz neki folyton hazudni. Vannak emberek akik ezt tudják (barátnőim, rokonok) és félek, hogy mástól tudja meg. Vagy már tudja.....
2023. aug. 19. 08:26
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

19, hát most megfogtál. Én ha a gyereked lennék, ezen így nem sértődnék meg. Szerintem már a válaszidban nagyon szépen megfogalmaztad úgy, ahog ezt a gyerekednek eőadhatnád.


Én amennyire látom, belőle ez pánikot vált ki valami miatt. Így elég rizikós, mert lehet akár megnyugtatás is neki, amit mondasz, de lehet ott leragadna, hogy te is majdnem elvetetted őt. Valami miatt nagyon érzékenyen érinti a téma, én először is azt puhatolnám ki, hogy miért van ez a félelme, hogy a születése előtt mi volt vele. Meg lehet értetni vele azt is, hogy nagyon nem számít, hogy mo volt a születés előtt,inkább az a fontos hogy ő a gyerekkorából mire emlékszik vissza, hogy úgy emlékszik-e, hgy megvolt mindene, hogy szeretetben élt, mert ha igen, akkor nem igazán számít az, hogy mi volt a szülés előtt. Nem azért élt szeretetben, mert muszáj volt - szeretni tiszta szívből valakit nem lehet csak kötelességből - és innentől kezdve ha ő ebben a szeretetben élt, csak azért lehetett, mert akartad őt.

2023. aug. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!