Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezelitek a fiatoknál...

Hogyan kezelitek a fiatoknál a kamaszkori cigarettázást?csak olyanok írjanak akiknél fenáll a helyzet.

Figyelt kérdés
Tegnap este az udvarról enyhe cigiszag jött be....kinéztem a hálószoba ablakán és a fiam volt kinnt,egyedűl.telefonált ....és ő cigizett.

2023. szept. 3. 11:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%
Elfogadtam, nem volt mit tenni
2023. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Húszas éveimben járok, gimiben bulikban cigiztemlm. Nyilván maguktól megtudták a szüleim, párszor finoman szóltak is, de nem forszírozták, nem dühöngtek. Csalódottak voltak, mert a családban senki se dohányzott komolyabban. Az egyetem alatt többet szívtam, napi szinten elment pár szál, erről is tudtak. Annyit mondtak, hogy az egészségügyi következményekkel tisztában vagyok, nem örülnek, nem finanszírozzák és otthon szó sem lehet róla. Ennyi.

Mióta megkaptam a diplomát, nem gyújtottam rá, mert ezt megfogadtam magamnak. Azóta sem dohányzom. Nem is hiányzik. Szerencsére nem vagyok függő alkat.

26/N

2023. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
59%

Jó a kapcsolatunk, sosem voltam az a szigorú, korlátozó szülő, de következetesen neveltem. Elmondtam neki, hogy ha egyszer meglátom cigizni vagy gyanítom, hogy cigizik, onnantól nem kap zsebpénzt és más szigorítások is lesznek. A cigit, na azt nem fogom tűrni és finanszírozni.


Lehet, hogy elszív 1-1 szálat titokban a haverokkal? Lehet. De legalábnb nem szívja rendszeresen, nem lesz függő.

2023. szept. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%
Mint 3. Értelmetlen tiltások nincsenek, mehet a haverokkal kb bármikor bárhova, hazajönni csak kb időpontra kell, nem baj ha késik stb. De a cigit nem tűrjük el, ezt el kell fogadnia. Nyilvan nem tudom megakadályozni, hogy a hátam mögött szívja, de a szabály egyértelmű. Nincs cigi, és ha mégis kiderül, hogy szívja, akkor nem kap pénzt. A gyerekem, akiért felelős vagyok, nem fogok ilyesmit csak úgy "elfogadni".
2023. szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
21%

Én 14 évesen buktam le kétszer is. Kaptam érte nadrágszíjjal és másodszor pálcával és aztán abbahagytam.

16 F

2023. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem engedtek. Nagyon tiltották. nem volt alkudozás, nem vertek meg, de nem szabadott. Aztán bulikban rájöttem, hogy ez nem nekem való, csak alkalmilag egy-két szál.

Büszkék voltak.

2023. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
A lányom 17 és szokott cigizni. Pénzt nem adok rá neki, de nem tiltom. Az összes barátnője/barátja cigizik. Tudom, hogy nem jó dolog, de ha tiltanám, ugyanúgy csinálná, csak titokban. Amúgy jó tanuló, szorgalmas, erős gimibe jár. Nekem anno tiltották, mégis cigiztem, csak nem tudták a szüleim.
2023. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
13%
7, es mondd csak, ha nem adsz neki pénzt rá, akkor miből cigizik? 1500 ft egy doboz cigi.
2023. szept. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%
8, nyári diákmunkából spórolt pénz sokáig és sok mindenre elég, ha nem szórja el. Illetve a hiányszakmát tanulóknak ösztöndíj is van. Sőt, a szülinapra erre arra adott összegeket se mindenki nagyobb költekezésre tartogatja. Én is elköltöttem ruhára, kirándulásra, ilyenekre.
2023. szept. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
67%

"...ha nem adsz neki pénzt rá, akkor miből cigizik?"


Nem a 7. vagyok, de az enyém pl diakmunkazott, abból vette.

2023. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!