Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezelitek a fiatoknál...

Hogyan kezelitek a fiatoknál a kamaszkori cigarettázást?csak olyanok írjanak akiknél fenáll a helyzet.

Figyelt kérdés
Tegnap este az udvarról enyhe cigiszag jött be....kinéztem a hálószoba ablakán és a fiam volt kinnt,egyedűl.telefonált ....és ő cigizett.

2023. szept. 3. 11:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
43%

Mondjuk a kezdetektől nem birkának nevelni. Hogy ha lát valamit a haveroktól, akkor azt kezelje kritikával.

Aztán például szabályokat felállítani es betartatni. Ha neked mindegy, hogy most cigizik-e, akkor nyilván nalatok nem volt olyan szabály, hogy nem cigizhet, és akkor nem is értem, minek valaszolsz itt. Ha meg volt, de attól még cigizik, akkor a szabály nem volt betartatva. A cigizést nem lehet eltitkolni. Hiába mos fogat neg zuhanyozik, egyszerűen párolog belőlük. Volt részem elég ilyen emberben.

Ez a ket dolog kell hozzá, nem a 15 évesnél kell elkezdeni. Két fiam van, 18 és 22 évesek. Egyik sem dohányzik. Mindent csinálhattak mindig, egy szabály volt kb, hogy semmit nem szívhatnak, se cigit, se füvet, se e-cigiket. Úgy is lett. Ez ennyi, nem bonyolult.

2023. szept. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
62%
Az ilyesmit kb csak úgy tudod korlátozni ha egyáltalán nem kap zsebpénzt. Annak meg semmi értelme, és bőven túlkapás, hogy semmi pénze se legyen, ne tudjon megvenni egy csokit, vagy ne tudjon elmenni egy moziba. Csak mert huuu cigi. Én is rühellem a bagót de be kell látni hogy efelett nem lesz kontrollod, ha nem akarod teljesen kinyírni a kapcsolatot köztetek.
2023. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
57%

"Mindent csinálhattak mindig, egy szabály volt kb, hogy semmit nem szívhatnak, se cigit, se füvet, se e-cigiket. Úgy is lett. Ez ennyi, nem bonyolult."


Nem azért nem dohányoztak, mert tiltottad, hanem azért, mert nem érdekli őket. Nekem nem tiltották soha, mégsem szívtam életemben egy szálat se. Azt se mondták, ne igyak, mégsem szoktam még iyg majd 50 evesen se. Nem drogozok, nincs semmi káros szenvedélyem. Nem azért, mert tiltva volt. Azért, mert nem érdekelt. A gyerekem meg 10 évesen közölte, ha nagy lesz, cigizni fog. Nem, se közel se távol senki nem cigizett se a családban, se az ismerosi körben.


Ez ennyi, nem bonyolult.

2023. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
63%

"Nem azért nem dohányoztak, mert tiltottad, hanem azért, mert nem érdekli őket"


Ez hülyeség. Én azért nem dohányoztam, mert ilyen téren szigorúan voltunk fogva, komoly következmények lettek volna, ha kiderül otthon, hogy cigizünk, másrészt nem kaptunk zsebpénzt. De ha kaptam volna, akkor sem mertem volna rendszeresen cigizni, le ne bukjak, csak titokban szívtam el egy-egy szálat, ha kaptam, pedig amúgy szerettem volna kamaszként én is menők közé tartozni, és ha nem tiltják, tuti cigiztem volna, hogy közéjük tartozzak, mert ez akkor, 15-17 évesen még számított.


Most nyilván felnőttként lefossa az ember az ilyet, eszembe nem jutna mások megítélése miatt csinálni valamit, de kamaszként máshogy viselkedik az ember.

2023. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Senior Séf ***** válasza:
91%
Mi a ménkűt mondhattam volna a 18 éves fiamnak, amikor én hatévesen a fatertól csórt Románccal villogtam a hasonszőrű haverok előtt, mert ők csak a 1,5 centivel rövidebb Fecskét, meg Plovivot tudtak felmutatni? Naponta füstöltünk, mint a gyárkémény.
2023. szept. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

24!


Most így, felnőttként dohanyzol?

2023. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Senior Séf ***** válasza:
Nem, kedves utolsó. 33 éves koromban (azaz 31 éve) letettem.
2023. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Szenior Séf! Nem tőled kérdeztem, hanem a 24.-től
2023. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!