Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lány sok fülbevaló,nál...

14 éves lány sok fülbevaló,nálatok hogy van?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem 15 éves lányunk, aki most került gimibe. Jó tanuló, komoly tervei vannak már most.


Múlt héten elállt azzal, hogy mindkét fülcimpajaba 3-3 lyukat és fülbevalókat szeretne. Merthogy több lánynak is van... 🧐


Én azt mondtam neki hogy nem örülök, inkább legyen akkor még egy-egy, de ragaszkodik a saját elképzelesehez.


Mindazonáltal meg egyelőre ott tartunk, hogy nem önfejű, mindig törekszünk a kompromisszumra mindenben. Szeret minket és bízik bennünk és ez fordítva is igaz.


Az apja azt mondta hogy ő nem szól bele, mert nem tudja hogy van ez mostanában.


Ez most csak egy közvéleménykutatas, hogy te mint szülő mit gondolsz erről?


Másrészt igen, érzékelem, hogy vihar a biliben, és ennél nagyobb gondom az életben sose legyen.


Tisztában vagyok vele, hogy ebben a korosztalyban sokkal nagyobb gondok szoktak lenni. (pia, drog, rossz társasag, stb.)


2023. szept. 30. 14:41
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy versenysportol, ahol minden egyes edzés és verseny előtt ki kell vennie ezeket a fülbevalókat.
2023. szept. 30. 14:48
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak fülbevalókat akar, simàn megengedném. Annak semmi következménye nincs, a lyuk kicsi, később, ha nem használja, akár spontán össze is forr.

Fültágító ennél 100-szor rosszabb szerintem.

2023. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Kíváncsi voltam az első válaszra, de pozitív volt. 🙂
2023. szept. 30. 14:52
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan engedd meg neki, ha annyira szeretné. Ha majd megunja, kiszedi. 🙂
2023. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanúgy gondolom, mint #1.

Egyébként nekem is volt ilyen korszakom, pont ennyi idősen. Szitává lövettem, aztán mégse hordtam. Azóta (40+) csak az újszülöttkoriak vannak meg, a többinek nyoma sincs. Pedig azokba is évente párszor teszek csak fülbevalót.🤷🏼‍♀️

A fültágítót viszont minden körülmények között tiltanám. Tudom, 18 után nem lehet, de remélem, addigra lesz annyi esze, hogy ilyen marhaság meg se fordul a fejében.

(Azért hívd fel a figyelmét arra, hogy sport előtt mindig ki kell vennie őket, hátha rájön, hogy nem ér neki ennyi macerát.)

2023. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

En 9.ben őrültem meg,4-4 lyukat csináltattam a fülembe. Anya intézte.

9.végén kiszúrattam a köldököm is, 10.ben a nyelvem.


Ma már 31 éves vagyok, a nyelv és a köldök pc-m a mai napig imádom.

A füleimben meg van 1-1 fülbevaló, a többit pedig lassan el is felejtem :)


Szoval én simán benne lennék

2023. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

De szuper válaszok jöttek eddig, köszönöm! 🙂


Igen, pont ott billent meg egy kicsit, amikor említettem neki, hogy heti 6x ezt ki be kell rakosgatni, plusz ha verseny van (ami szerencsére nem hetente van azért)... De egy kis billenes után újra kezdte, hogy de mégis szeretné.


Abban maradtunk hogy a szülinapjaig (két hét) átgondoljuk mind a ketten újra.

2023. szept. 30. 15:23
 8/32 A kérdező kommentje:
Fultagito szerencsére nem érdekli. Azon biztos, hogy el se gondolkodtam volna, hanem kapásbol nem.
2023. szept. 30. 15:25
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
És ha kompromisszumosan először csak az egyik fülébe lövetnétek plusz lyukakat? Azok gyógyuljanak be (nehezebben gyógyulnak a fent lévő, porcba lőtt lukak), lássa meg, tényleg nem gond-e minden edzés előtt-után ki-be tenni, és ha minden OK, akkor mehet a másik fülébe is a több lyuk. Mondjuk szerintem furán néz ki ha mindkét fülben sok van, nekem vagányabb az, ahol az egyikben csak 1 db, a másikban van 4-5. Nem nagy tragédia amúgy, több ismerős tinilánynak is van, úgy látszik ez örök divat. Én fiatal felnőttként lövettem 2 plusz lyukat az egyikbe, de a legfölső, a porcban lévő nagyon könnyen begyulladt, azt elég hamar hagytam benőni, és pár éve a másodikba is egyre ritkábban teszek, szerintem az is benőtt már. :D
2023. szept. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%

Egy hét alatt nem biztos, hogy begyógyul, ha meg úgy veszi ki, akkor beforr, vagy legalábbis rohadt fájdalmas lesz visszadugni, mert az ékszerrel kell magának átbökni a lyukat. Legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom. Nekem a cimpába másfél hétig gyógyultak többnyire.


Egyébként mehet, nem durva a fülbevaló(megy amúgy az összes pc, ami nem a bőr alá ültetős cucc). Ha megunja, kiveszi, beforr, legrosszabb esetben úgy néz ki utána, mint egy tág pólus. A fültágító meg a tetkó az, amivel óvatoskodni kell.

2023. szept. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!