Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lány sok fülbevaló,nál...

14 éves lány sok fülbevaló,nálatok hogy van?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem 15 éves lányunk, aki most került gimibe. Jó tanuló, komoly tervei vannak már most.


Múlt héten elállt azzal, hogy mindkét fülcimpajaba 3-3 lyukat és fülbevalókat szeretne. Merthogy több lánynak is van... 🧐


Én azt mondtam neki hogy nem örülök, inkább legyen akkor még egy-egy, de ragaszkodik a saját elképzelesehez.


Mindazonáltal meg egyelőre ott tartunk, hogy nem önfejű, mindig törekszünk a kompromisszumra mindenben. Szeret minket és bízik bennünk és ez fordítva is igaz.


Az apja azt mondta hogy ő nem szól bele, mert nem tudja hogy van ez mostanában.


Ez most csak egy közvéleménykutatas, hogy te mint szülő mit gondolsz erről?


Másrészt igen, érzékelem, hogy vihar a biliben, és ennél nagyobb gondom az életben sose legyen.


Tisztában vagyok vele, hogy ebben a korosztalyban sokkal nagyobb gondok szoktak lenni. (pia, drog, rossz társasag, stb.)


2023. szept. 30. 14:41
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Ez fájdalmas? Én azt hittem, hogy a fulbeloves nem fáj egyáltalán... 🙄
2023. szept. 30. 20:39
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát átlövik a húst, lesz ott egy seb, persze hogy fájdalmas. :D A belövés egy pillanat, de utána azért pár napig elég érzékeny, és kb. 1-2 hétig fájdogálhat, míg gyógyul, egyéni, kinek meddig tart, mennyire fáj. Minden nap többször meg kell mozgatni, fertőtleníteni stb.
2023. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

#21 Inkább a szúrást javaslom, az kicsit könnyebben gyógyul állítólag, illetve én is ezt tapasztaltam. Illetve nem tudom, mennyire érne porcot a harmadik fülbevaló a lányodnál, de ha igen, akkor minimum azt szúrassátok, mert porc esetén okozhat gondokat a fülbelövés.

De ja, nyilván fáj valamennyire, hát vannak ott idegek. Ha körömmel belecsípsz a fülcimpádba, akkor azt is érzed. Nekem a legfájdalmasabb is egy darázscsípés szintjén fájt csak, inkább kényelmetlen volt utána ráfeküdni 1-2 napig.

2023. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Hajjaj... Ezt nem is tudtam. Nekem csecsemő koromban szúrták ki így nincs róla emlékem... Köszi.
2023. szept. 30. 21:02
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

#24 Jó, azért fájdalom alatt ne ilyen belepusztulós fájdalomra gondolj. :) Inkább ilyen kellemetlen egy kicsit kategória többnyire. Mint egy injekció, vagy egy darázscsípés(nem allergiásan) Akkor fáj jobban, ha beleakadsz a ruhádba és megrántod. Én egyszer a felső porcba lövettem (akkor még nem tudtam, hogy nem lehet, csúnya vége is lett) egy helixet, és akkor a fülbelövő kis egyszerhasználatos szutyokba beakadt a fülbevaló végére húzható biszbasz, és ott meg lett kicsit húzva a fülem, hogy le tudja szedni a fülbelövő genyót a kozmetikus. Na az fájt, nem maga a belövés, a húzgálás, pedig porc volt.

Szúrásnál meg nincs ilyen, hogy beakad.

2023. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Hu, ha nekem jutott volna eszembe ez a fülbevaló dolog, én már lebeszelnem magam róla... 🤔😃
2023. szept. 30. 21:28
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Amugy ja, eloszor csak az egyik fulebe legyen (akar egyszerre mind a 3) aztan ha az meggyogyult, mehet a masikba. Maskulonben ahogy forgolodik alvas kozben, mindig felebred hiszen mindket fule fajni fog.
2023. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget. Szerintem két hét múlva ezt fogom neki majd kompromisszumkent ajánlani. 🙂
2023. szept. 30. 21:35
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 3-3 lyuk van a fülcimpámban, illetve van egy orrpiercingem, amit 18 évesen szúrattam, meg volt egy medusa piercingem is, amit a szülésnél kivettem, aztán azóta sem került vissza, de az orrpiercingem a mai napig imádom.

A fülbevalókat simán megengedném a lányomnak, ha majd pár hónap/év alatt esetleg lecseng nála ez a dolog, akkor sem lesz durva következménye..

Az enyémek egyszerre lettek szúrva, de nem okozott gondot alvásnál sem.

2023. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
71%

Az a sima fülbevaló, amit már sokszor a szülészeten betesznek a kisbaba fülébe, is pont olyan piercing, mint az összes többi.


Ha az mehet az európai társadalmi elfogadás szerint, a többivel mi a baj? Főleg, ha még a fülön is vannak...

2023. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!