Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek egy 14 éves lánynak...

Engednétek egy 14 éves lánynak a tiktokot?

Figyelt kérdés
Elég érett már hozzá? Régebben volt az a musically az sokkal jobb volt, biztonságosabb, rengeteg gyerek volt rajta szinte egy felnőtt sem most meg.. Hát meg lehet nézni. És ne írjátok hogy jaj nem ajánljuk mert mindenféle idióta van rajta, ez igaz, mint minden máshol!! Az utcán is sok az idióta akkor nem mindegy már? Ilyen ez a világ. És amúgy is olyan videókat dobál fel az algoritmus ami a te érdeklődési köröd.

2023. okt. 31. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rajtam múlna nem, de 14 évesen aligha csak rajtam múlik. Ha akarja nézi.

Egyébként a tiktok legrosszabb platform mind közül, mert semmi biztonsági szűrést nem lehet rá tenni, az algoritmus meg egyáltalán nem úgy működik, hogy csak azt dobja, hanem mindig belecsen valamit, amivel elterel.

Pont most teszteltük tiszta gépről, új accounttal. Kezdeti beállítás a cuki állatok és a magyar nyelv volt, 1 perc se kellett már politikát és undorító tartalmat mutatott

2023. okt. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem engedném, viszont youtube-shortsokba kb ugyanazok vannak.
2023. okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Senkinek sem engedném! Pláne amik mostanában kiderűlnek róla.

Nem véletlen, hogy a világ számos országában kezdik betiltani, szabályozni a használatát.

2023. okt. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem semmiképpen sem. Nagyon káros lenne egy 14 évesnek, de még egy idősebb magát kereső embernek is a világban. Egyszerűen olyan hamis világot mutat a tiktok, hogy tönkre teszik az embert. Pl mindenhol a drága dolgok mennek, ruházat, cipő, kocsi ha neked ezek nincsenek meg 18 évesen akkor hulladék ember vagy és a szüleid is semmirekellő proli emberek. Továbbá ha nem úgy nézel ki ahogy ők akkor megint semmit nem érsz. Nincs nagy cicid, formás feneked, kidolgozott izmaid. Ha nem utazol el ide-oda akkor megint 0 az életed. Ez egy 14 évesnek és más tininek nagyon súlyos önkép rombolást csinál mert ezekre hiszi ez a normális. De még egy felnőtt embert is mélybe tud taszítani a tiktok.
2023. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 abszolút igazad van és egyet értek! Viszont mindenhol ez megy instán és facebookon is. Elképesztően igazad van de már ez lett a világból sajnos!
2023. okt. 31. 09:58
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Ha olyanokat néz rajta, miket én, akkor már kisiskolás korától is.


Ha meg seggrázós videókat akar nézni, azt máshol is talál, nem kell hozzá TikTok.



Ennek a TikTok démonizálásnak kb annyi értelme van, mintha azért nem adnál kést a gyerek kezébe, mert biztos leöli s felboncolja a kutyát. Miközben szegény csak egy kis szalámit akar vágni magának, ha meg a kutyát akarná leölni, megoldaná ollóval is.

2023. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

"Ennek a TikTok démonizálásnak kb annyi értelme van, "

Semmiféle démonizálásról nincs szó, csak épp nem gyerekbarát a működése. Hiába vannak rajta jó tartalmak is, pl: anyanyelvi nyelvi oktató videók, kulturális szösszenetek, vicces videók.... Alapvetően nem azt nézed, ami tetszik és jó, hanem amit feldob. Nem tudod előre úgy szűrni, hogy én csak oktató cuccot akarok és köszönöm nem kérem pl: a haldokló gyerekeket vagy a gennyes fekély feltárását 1000-szeres nagyításban, bele fogja nyomni a képedbe.

2023. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Egy 14 évesnél már kicsit vicces engedélyről beszélni. Annyit tudok tenni, hogy felkészítem rá. Egyébként én is messze az egyik legrosszabb platformnak gondolom, pedig nagy közösségi média fogyasztó vagyok.
2023. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%

7


A TikTok azt dobja fel, amit a felhasználó szeret és néz, hogy minél többet használja az appot. Ilyen az algoritmus. Ez a fejlesztők érdeke.


Ha egy 14 évesnek vagy akárki másnak seggrázós videókra van igényük, s azokat bambulják egész álló nap, arról nem a TikTok tehet.


Egy hétig amúgy én direkt úgy használtam, hogy csak arra kerestem rá, aki miatt letöltöttem, majd tovább csak a "Neked" fülét használtam. Semmi olyat nem dobott fel, amivel riogatni szokták az embereket, hogy mik vannak a TikTok-on.

2023. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%

"Egy hétig amúgy én direkt úgy használtam, hogy csak arra kerestem rá, aki miatt letöltöttem, majd tovább csak a "Neked" fülét használtam"

Egy gyerek viszont nem így fogja használni. De egy felnőtt se ha nem célzottan tölti le valaki miatt.

Márpedig, ha úgy használja, hogy első bejelentkezéskor bejelöli az őket érdeklő témákat, kapni fog mindent, nem csak azt. S hiába pöccinti el, ugyanúgy fogja adogatni a szemetet a kedvelt témák mellé

2023. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!