Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Iskolai zaklatás, mit tennél?

Iskolai zaklatás, mit tennél?

Figyelt kérdés

A fiam ma sírva jött haza az iskolábol. 9-es egy gimnáziumban. Csúfoljak, kiközositik és zaklatjak. Nagyon maga alatt van. Igazából az okát sem tudjuk, miért ilyenek vele. Ő nem bánt soha senkit, annyi a "bűne", hogy jó jegyei vannak, ami miatt nagyon utalják a többiek.

Elég rossz tanulokrol van szó.


Fiam közölte hogy ő soha többé nem teszi be a lábát ebbe az iskolába.


Látom rajta hogy zaklatott,ma még egy falatot nem evett azt mondta hogy nem bír, a gyomra görcsben van.


Nyilván ezek után nem engedem iskolába a héten. El kell vigyem innen.


Szerintetek mennyi idő, amíg találok egy másik sulit neki? (Budapest) addig itthon tartom mert nem szeretném, ha a vonat elé ugrana, mint az a sümegi 16 éves fiú.


nov. 27. 22:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan így voltam én is. Azonnal másik suli vagy magántanuló legyen. 30 felett vagyok de a traumák a mai napig elkisernek.

Ha gondolod írj privát ba.

nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Olvastam ezt a magántanulo dolgot.. Vajon olyat lehet kérni, hogy addig lehessen magántanulo (egyéni tanulási rend) amíg nem találunk új iskolát?


És veled mi lett 1 - es? Iskolát váltottal?

nov. 27. 22:25
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Átvinném másik iskolába. Budapesten könnyen találtok neki való sulit.
nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Igazából teljesen kiszámíthatatlan, hogy mennyi idő. Nekem annó 9.-ben suliváltásom 2 hét alatt simán megvolt, de én egy nem túl népszerű suliba mentem át, ahol éppen volt hely. A hónapkezdés miatt húzódott 2 hétig, könnyebb a sulinak az adminisztráció
nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Ezen vagyok most. Ma már írtam pár sulinak. Holnap is felhivok meg párat. Azt mondta hogy neki mindegy hova csak el innen. (az általános iskolaja csodás volt, oda szeretett járni. Nekem mint szülőnek ez az egész egy óriási fájdalom).
nov. 27. 22:28
 6/34 anonim ***** válasza:
9%

" Ő nem bánt soha senkit, annyi a "bűne", hogy jó jegyei vannak, ami miatt nagyon utalják a többiek"


Igen, persze... Csak azért senkit nem 'bántanak' mert jó jegyei vannak. Én végig kitűnő voltam a gimnáziumban és rám felnéztek az osztálytársaim a hatalmas tehetségem és tálentumom miatt, mert jóval intelligensebb voltam az átlagtól és impozáns személyiségem volt mellé.


Na de a kérdésre válaszolva: mindenképp ajánlott a gyerek önbizalmát felhúzni egy olyan szintre hogy mások tiszteletét kivívja magának. Én ha megjelenek egy lerobbant gettóban akkor is érzik az ottlakók hogy ebbe a férfiba nem szabad belekötni mert teljesen más mint a többi, olyan karizmatikus személyiségem van. Másfelől ha az iskola egy lebuj akkor irasd át máshova + irasd be a gyereket önvédelmi képzésre vagy harcművészetet tanulni ami nem csak arra jó hogy megvédje magát hanem megtanulja (ha már magától nem sikerült) hogyan kell a tiszteletet megparancsolni másokkal magának.

nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%

1es vagyok: igen, többször is mert engem hosszú ideig terrorizálják és már nem tudtam elsőre beilleszkedni a következő suliban sem.

Kialakult egy szociális fóbiám ami a mai napig elkísér. Ha nem engedik addig magántanulónak, addig irasd ki a dokival, de semmiképpen ne engedd vissza oda.

nov. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Építő jellegű hozzászolas volt 6-os, köszönöm szépen.
nov. 27. 22:32
 9/34 A kérdező kommentje:
Sajnálom 1-es. Nagyon sajnálom. Nem, nem engedem vissza.
nov. 27. 22:34
 10/34 anonim ***** válasza:
40%

Nincs olyan, hogy magántanulóság, 1-es, ami helyette van (egyéni tanrend), az rendkívül bonyolult és ritka.

Attól függ, hogy milyen iskolába akarod vinni. Jó iskolába nem fog sikerülni, mert az tele van, rosszba meg nem érdemes, mert ugyanígy járhat. Érdeklődj véleményekről. Nem ártana neki pszichológus is, mert lehet, hogy a viselkedésével, stílusával (nem az ötöseivel) ő váltja ki a többiek ellenszenvét, és az máshol is ugyanígy jelentkezhet unintelligens környezetben.

nov. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!