Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányomat nem tudom féken...

A lányomat nem tudom féken tartani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom. Nem tanul, visszabeszél, flegma velem. 2 hete úgy jött haza az iskolából, hogy befestette a haja végét szőkére, és piercinget rakatott az orrába.

Állandóan bömbölteti a zenét, ha rászólok, még neki áll fejjebb. Emellett nem is nagyon tanul.


De ami miatt úgy döntöttem, hogy kiírom ide ezt a kérdést, az ez:

Ma az egyik osztálytársának az édesanyja megkeresett hozzám azzal a panasszal, hogy az én lányom és még további másik két lány piszkálja az ő lányát. És méghozzá nem is akárhogyan. (A kislány asztmás, és hogy 1-est kapjon tesiből futásra, így a kezénél folyton visszahúzták. Szünetekben szalámival dobálják, lökdösik, leköpik.) Ledöbbentem. Olyanokat mondott nekem az a nő, hogy azt hittem elsüllyedek szégyenemben. Pedig mindig arra tanítottam, hogy ne bántson senkit. Hazajött ma délután, rákérdeztem. Mindent bevallott. Az ok az volt, hogy az a lány kibeszélte őt. Sajnos úgy csinál, mintha ő sose beszélt volna ki senkit. Amikor szembesítettem vele, hogy mit tett, és milyen következményei lehetnek, ha így folytatja, akkor is csak unottan nézett. Nem is nagyon érdekli a dolog.

Már nagyon kétségbe vagyok esve.



2019. okt. 28. 16:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Mar ott kovetkezmenyei lettek volna ha az orrabban piercinggel jon haza. Biztos, hogy minden olyan dolgot elvennek tole ami fontos neki. Legyen az tv, internet, baratok, mozi minden.

A suliba hoznam vinnem. Ugyan ezt csinaljuk csak 14 eves fiuval, maskepp nem lehet vele banni.

2019. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
A piercing, meg a hajfestés lofütty a zaklatáshoz képest, amit művel. Belengetném neki, hogy magántanuló lesz, ha nem tanul meg viselkedni. Azzal támasztanám alá, hogy úgyis kirugják ha ilyeneket csinál, úgyhogy megelözésképpen lehetne magántanuló.
2019. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Az en 13 eves lanyom is eppen a kamasz korat eli nem lehet o vele se birni de ket igazi apai pofon helyre szokta razni ! Hat ajanlom neked is ezt
2019. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Már azt sem néznénk el az apjával, hogy nem tanul, flegma, felesel, nemhogy azt, hogy egy beteget bántson. Egyik lányom egyszer hülyézett le minket, már kapott is apjától a seggére és állhatott be sarokba. Mindennek van határa. Nem szabad hagyni ennyire elfajulni a dolgokat
2019. okt. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Bünti,mindent elvenni tőle amit szeret, akár a menő ruhákat is,ha van valami hobbija, azt is.

Suliba hozni vinni mint egy ovist, úgy hogy a barátnői is lássák, hogy anyuci jön érte, csak hogy érezze.

Nem tanulásért, rossz jegyért, szintén bünti.

Zsebpénz nincs, net nincs, zene nincs.

Amikor viselkedik vagy jó jegyet hoz, egy valamit visszakaphat.

2019. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Apa hol van? Csapjon az asztalra.
2019. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Engem a piercing meg a hajfesték nem érdekelne, lázadó korszak. Én is átestem és álszent aki azt mondja semmivel se lázadt.


Viszont az osztálytársa bántása már súlyos azt sose engedném. Suliban felszedném, én vinném, nem mehet utána sehova, kikapcsolnám a netet, elvenném a telefont. Addig ezek a szankciók lennének, amíg rendesen nem tanul és bocsánatot nem kér a lánytól.


Illetve beszélnék a barátnői szüleivel is, hogy mi történt, hátha segít. Délutánonként leülnék vele tanulni ha egyedül neki nem megy.

2019. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

Egy kamaszrol beszelunk, ha eljutott erre a szintre akkor bizony ott valami felre csuszott a nevelesben!

Nem szeretnelek hibaztatni teged kerdezo, de emberek vagyunk akik hibazhatnak es senki se szuletik tokeletes szulonek. Amit en gondolok, nem bizik bennetek. (De ennek mi az oka?) en a szuleimhez oda mentem es a hajfestes-piercing temat oszinten megbeszeltem veluk. Kompromisszumokhoz es oszinteseghez kotottek mindent. Igy barmikor bizalommal fordultam hozzajuk! En is voltam kamasz, nehez eset de sohase csinaltam a szuleim hata mogott semmit sem, es nem bantottam masokat...

Amit szerintem tehetsz, mivel bizalom 0 ugysem nyilik meg...

veres semmi keppen se!

Ki kell alakitani egy bizalmi viszonyt, es kompromisszumokkal megmutatni ha jot tesz jot kap ha rosszat akkor buntetest.

Amit a beteg lannyal tesz nem helyes, de en a helyedben meghallgatnam mindket felet (kislanyokat, nem a szuloket) Attol hogy beteg a lany lehet hogy o kezdte a te lanyod meg csak tul tolta a bosszut. Ha ez nem igy volt, elvinnem kerjen bocsanatot. Suli utan nem mehet sehova, amig nem javulnak a jegyei. Amig flegma addig csak az alapveto szuksegleteit elegitenem ki (kap kajat es fedo van a feje felett) nem lenne utana valo elmosogatas, takaritas stb telefon korlatozasa pl napi 2-3 ora utana adjon le minden netes eszkozt. Amig nem tesz valami jot.

2019. okt. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Úgy pofon kéne verni,hogy a takony menetet vágjon a nyakán.Ezek a mostani kölykök nagyon el vannak szemtelenedve.
2019. okt. 29. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Festett haj, piercing, flegma modor még belefér, kamaszodás jelei, ahogy az egyedi önkifejetés eszközei is. Viszont mások bántása, szidalmazása már nem. Egy anyagi/apai pofon néha igen sokat tud segíteni. Nem, nem arra célzok, hogy a testi fenyítés jó dolog, de egy pofonnak nem a fájdalomoldala a bántó, hanem a cselekedetból adódó lelki érzelem. (Gondolj csak a régi párbajszokásra, egy pofon a jele a párbajra hívásnak.)

Érdemes lenne többször leülni és elbeszélgetni vele. Lehet, hogy te nevelted rosszul, de lehet, hogy csak a környezetéből adódóan változott. Én nagyon szívesen bemennék a helyedben az igazgatóhoz és a tesiterem közepén össszeültetném őket, hagy dobálják meg őket is, majd utána takarítsák fel ő maguk. Ez akkora lelki sérelem tud lenni, hogy észhez térítse őket. De odaállítanám a lányod a másik lányhoz és direkt összezárnám őket, hogy igenis, ismerjék meg egymást jobban. Ezenkívül a jól megszokott tiltások, miket már előttem sokan soroltak fel, de még hozzátenném, hogy, ha étellel játszik, akkor nem kap enni. Tanulja meg, hogy normális ember nem ront, hanem segít másokon. De nyugodtan érdemes szülőin felhozni, hogy prevenciós célzatú programot vezessenek be. Ma még csak ez, később lehet rosszabb.

Félreértés ne essék, én is lázadtam, nekem is vannak piercingjeim, de ettől még normális vagyok és nem bántokat másokat. Ne a Talio elvet vegye alapnak, hanem a normális életfelfogást, amire neked kéne megtanítani.

Remélem rendeződnek a dolgok.

2019. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!