Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lázadozó kamasznak, aki egyre...

Lázadozó kamasznak, aki egyre pofátlanabb, miként lehet értelmesen megmagyarázni, nincs pénzünk az elképzeléseire, nálatok mindezt, miként élitek meg?

Figyelt kérdés

jan. 30. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a kamasz és mennyire durva elképzelései vannak a pénztárcátokhoz képest?
jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Így ahogy írtad.

Egy kamasz már rég ismeri a pénz fogalmát,értékét.

jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan még csak 10 éves a lányom,de ipadet akár.

Kerek perec megmondtam,hogy nem kap,mert nincs rá.

Ha lenne rá akkor sem kapna, van laptopja szóval elegedjen meg azzal.

Akárhányszor felhozza a témát,ugyanazt a választ kapja.

Majd ha osszesporol rá magának akkor megveheti ha akarja.

Amire szüksége van azt megkapja(most kapott ijat,mert versenyekre jár)de egy iPad miatt nem fogom szarul érezni magam,hogy nem veszem meg neki.

jan. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Leírnád bővebben a szituációt?

Jobban tudnánk segíteni.

jan. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

16 éves fiú. Általában nem nagy dolgok pattannak elő a fejéből, habár ritkán azok is. Jellemzően pár naponta előáll valamivel, ami nem az általános menetszerinti bevásárláshoz tartozik. Azt megszoktuk, el is nézzük, illetve már nemigen vitázunk (belefáradtunk), hogy kamaszként "hízókúrát" tart és mindent befal, ami itthon van, még mások adagját is kérdés nélkül. De nem érti meg, miért nincs pénzünk minden héten újabb és újabb drága ruhákat, illatszereket rendelni Kínából vagy máshonnan, különböző felesleges apróságokat. Mindene megvan, ami az átlagos élethez kell, ám rendszeresen új ötletekkel áll elő, mintha minden héten karácsony lenne. Már ott tart, hogy minket szapul, mennyire csóró szülők vagyunk, mi nem értjük meg őt, miért ilyen hülye családba született, stb... Most avval zsarol minket, hogy nem megy iskolába, ha a legutóbbi kitalációit nem kapja meg. 178 magas, testes srác, így nem lehet őt csak úgy bevinni az iskolába, mint egy kisgyereket. Ráadásul, 16 éves elmúlt, így már nem is kötelező iskolába járnia. Természetesen, dolgozni nem akar menni. Az fel sem merül benne.

Olvastam, másoknak is vannak hasonló problémái, de hatásos megoldást még nem találtam.

jan. 30. 14:11
 6/16 anonim ***** válasza:
17%
Menj bele a zsarolásba, ha a jövője a tét. Mást nem tudsz tenni.
jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm...

Emlékszem hogy az öcsém kamaszkorában kipucolta a hűtőt annyit evett. 2 méter magas szép szál gyerekről beszélünk. A kaján sosem spóroltunk.

Ha ennyire nagy igényei vannak a lehetőségekhez képest akkor menjen el hétvégén diákmunkázni. Esetleg köthettek valamiféle kompromisszumot ha valamit nagyon szeretne akkor kipótoljátok neki amennyiben van rá lehetőségetek.

Ha nem szeretne tanulni akkor pedig el lehet menni dolgozni. 16 évesen már lehet dolgozni feltéve ha talál olyan helyet ahová papír és tapasztalat nélkül felveszik

jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Kaján és ruhán nem tudsz spórolni,az egyéb "vackok" is létszükséglet egy 16évesnek.

Az extrém kívánságokért vállaljon diák munkát, de ilyet akkor kérhettek tőle, ha minden kötelezőt megkap.

Ne egy normális vacsiért menjen már dolgozni egy gyerek.

jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Kaján én sem spórolok, két kamaszom van, a lányom normális mennyiséget eszik, a fiam néha annyit, hogy attól félek, rosszul lesz. Most kezd kamaszodni, hirtelen nő, szüksége is van rá. A fiamnak nem szokott semmi különös kívánsága lenni, a lányom ha kitalál valamit, akkor megbeszéljük, hogy meg tudjuk-e venni, tényleg szükséges-e, és ha igen, akkor megkapja esetleg valami ünnepre, vagy megveszi a zsebpénzéből (kap havi 20 ezret és nyári szünetben dolgozott is), ha én nem fizetem, de szüksége van rá (kozmetikai cuccok, szempilla lifting...). Van amikor tök hülyeséggel áll elő, mint pl tök drága parfüm. Azt megmondtam, hogy ünnepre sem venném meg, ha kell neki, vegye meg magának. De annyira nem volt fontos...
jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy hagyja abba nyugodtan a sulit és nem, hogy a mostani életszínvonala nem lesz meg, de ócska melók, nagyon rossz fizetéssel fognak rá várni és még válogatni sem tud.
jan. 31. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!