Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinálnátok, ha a kamasz...

Mit csinálnátok, ha a kamasz lányod (13-17) éves gyereket várna?

Figyelt kérdés
El kéne vetetnie, meg kéne tartania, vagy eldönthetné. És utánna büntetnétek valahogy,tiltanátok a fiúktól?
febr. 13. 12:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Első körben ha nincs még 14 kiderítem ki az apa és feljelentem. 🤷 Aztán a kisasszony dönthet hogy elveteti vagy megtartja. DE ha megtartja akkor neki kell róla gondoskodni. Elköltöznie nem kell, de pénzt kell keresnie és ellátni. Ő a gyerek anyja nem én.

Ha elveteti akkor pedig garantált hogy egy darabig iskolán kívüli sehová nem mehetne

febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
14 alatt nem kérdés, abortusz. Jogilag akkor még csak és kizárólag a szülő döntése. Igaz, a gyerek fordulhat a gyamhivatalhoz, de egy 14 éves terhességét ők sem fogják támogatni. 14 felett számítana az ő véleménye is nekem. O mit szeretne, hoyg képzeli el a jövőt, tudja e mivel jár a gyermekvallalas, mivel jár az abortusz. 16 felett kizarolag az ő döntése lenne, támogatnám bármit is szeretne, és egyetlen szóval nem említeném, én mit tartanék jónak.
febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
38%

Először is ha a gyerekem 13,14 évesen de akár 17 évesen is gyereket várna, az ugyanannyira az én hibám, mint az övé.

Hacsak nem erőszak persze.

Én mellette állnék, ha megtartja, nekem előbbre való lenne hogy befejezze az iskolát és legyen egy szakmája amiből eltartja majd magukat, ezt nyilván nem várnám el tőle 15 évesen. Ha elvetetné, azt is megérteném, de nem örülnék neki. Megmondom őszintén, inkább nevelném én a gyerekét, minthogy abortáva legyen. De a lehető legnagyobb célom ezt elkerülni kommunikációval, felvilágosítassal, bizalom kiépítésével (10 éves lányom van. Én 37 vagyok)

Nem büntetném meg, és nem is tiltanám a fiúktól, de csalódott lennék nagyon. Remélem jól nevelem ahhoz hogy ez ne történjen meg nálunk

febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%

#1! Azt áruld már el, hogy gondoltad, hogy ő lásson el egy csecsemőt és mellette dolgozzon is? Főleg, ha 16 alatti és nem is dolgozhat.

Én már bőven elmúltam 13, 3x is, de nagyon érdekelne az ötleted, mert pont arra készülök, hogy ellátom a gyerekem és dolgozom is.

febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem mindegy, hogy 13 vagy 17.

Biztosan nem szeretnék rákényszeríteni semmit sem. Át kéne ezt nagyon beszélnünk. Szerintem nem is lennék elég ehhez én, hanem segítőket is bevonnék. Nem büntetném. De nyilván fontos, hogy hogyan esett teherbe. Mi maradt el? A felvilágosítás? Védekezésre lehetőség? Pl. nem volt rá pénze. Vagy kihasználta, bántotta valaki?

Én 16-17 éves esetében el tudom képzelni, hogy meg akarja tartani és teljesen normális életük lehet. Folytathatja majd a tanulást is.

13-14 évesnél nekem valahogy morbid egy terhesség.

febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
17%
Gondolom milyen sok esze lehet annak a lánynak.
febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%

Mélyen magamba néznék.


Amiért nem voltam képes a gyerekemet rendesen felvilágosítani, a védekezésre megtanítani.


Szégyelném magam, hogy nem voltam képes a gyerekemmel őszintén és nyíltan beszélgetni, egy olyan bizalmi kapcsolatot kialakítani, ahol félelem nélkül képes legyen elmondani vagy kérdezni bármit, felhívni a figyelmét és megtanítani arra, hogy ne siessen el semmit.


Nekem nővérem 15 évesen lett először terhes, köszönhetően annak, hogy anyánk egy kib@szott kontroll mániás volt. A felvilágosítás pedig hatalmas tabu téma volt.

febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
22%

4

Ha megcsinálni volt esze és még meg is akarja tartani a semmire akkor oldja meg. Ha szül magának szüljön ne nekem. Elmondom a tényeket aztán ennek a fényében lehet dönteni

febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

#8!Azt megértem, hogy nem akarod támogatni, de akkor miért nem azt mondod? Mert ezek szerint te is tudod, hogy az általad felvázolt lehetőség nem létezik. Csak egyből választhat.

#4

febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

"Ha megcsinálni volt esze és még meg is akarja tartani a semmire akkor oldja meg."


Gyerekként, egyedül? 13-17 évesen nulla végzettsége van, munkája max gyárban lenne, bár ott se fogják gyerekként teljes munkaidőben foglalkoztatni. Miből nevelje a gyereket? Igen, védekezni kellett volna -bar felnőttként azért már te csak tisztában vagy vele, hogy 100% módszer nincs. Azért, mert egyszer hibázott, az egész életét baxhatja? Az, mint lehetőség fel se merül, hogy a saját gyereked elvegzi az iskolát, szerez egy normális végzettséget, mellette te segited anyagilag és érzelmileg, segítesz a gyereknevelesben?

febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!