Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinálnátok, ha a kamasz...

Mit csinálnátok, ha a kamasz lányod (13-17) éves gyereket várna?

Figyelt kérdés
El kéne vetetnie, meg kéne tartania, vagy eldönthetné. És utánna büntetnétek valahogy,tiltanátok a fiúktól?
febr. 13. 12:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
El kellene vetetnie. Sajnálom, de nekem anyagilag nem fér bele még egy gyerek nevelése, márpedig a kamaszlányom nyilván még hosszú évekig képtelen lenne eltartani magukat.
febr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
14 évesen abortusz, nem is kérdés. 16-17 évesen ha szeretne tartsa meg vagy vetesse el, az már nagyobb részben az ő döntése. Ha megtartja támogatom, segítem, fejezze be az iskolát, legyen legalább egy szakma/érettségi a kezében.
febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
34%

Először is iszonyatosan rosszul érezném magam amiatt, hogy valamit nagyon elcs.sztem a a felvilágosítás terén.

Egyébként valóban nem mindegy, hogy hány éves. 17 évesen már rábíznám a döntést és támogatnám akárhogy is dönt. De szépen leülnénk megbeszélni, hogy ez mivel jár, mennyivel nehezebb lesz befejeznie a sulit, felelősséget vállalni a piciért stb.

Alatta a saját testi és mentális egészsége és a további élete érdekében az abortusz felé terelgetném és utána természetesen járna terápiára, hogy feldolgozza.


De én inkább azon vagyok, hogy a lányaim ne kerüljenek ilyen helyzetbe. Pont ezért egészen picike koruk óta a születés, fogantatás, menstruáció, intim higiénia, maszturbálás témában teljesen őszintén és tabuk nélkül válaszolok, semmivel nem kérdeznek nehezebben ezekről mint arról, hogy készül a pogácsa mert nem feszengve és ködösítve válaszoltam soha sem.

febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%

"Első körben ha nincs még 14 kiderítem ki az apa és feljelentem."


Nem szükséges, ez hivatalból megtörténik. Ha a kórházban megállapítják, hogy a fogantatáskor a lány még nem volt 14, az orvos azonnal köteles értesíteni a rendőrséget.

febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
41%
Nem ertem miert van lepontozva az aki ezt a sajat felelossegenek is erzi. Pedig az... szulokent az a dolgunk, hogy megfelelo felvilagositast adjunk, megfelelo nevelest. Ha kiszakad az ovszer, tud hozzad fordulni, es ha esemeny utani tablettaval is terhes lett, en tamogatnam barhogy is dont. De tenyleg nem mindegy hany eves, 13 evesen meg ne szexeljen.
febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem ertem miert van lepontozva az aki ezt a sajat felelossegenek is erzi. Pedig az

Mert hiába a megfelelő felvilágosítás, az adott helyzetben nincs ott a szülő, hogy szóljon, hogy haló, emlékszel mit tanítottam neked? Ott, abban a hormongőzös szituációban egy kamasz sajnos nem biztos, hogy jól dönt.

A kamaszok kockázatvállaló hajlama nagy, a racionális döntést hozó képessége meg alacsony tekintettel arra, hogy a homloklebenyük fejletlen az agy többi részéhez képest. Ezért olyan sok a tini terhesség es autóbaleset.

Persze a megfelelő felvilágosítás fontos, elengedhetetlen, de naív az a szülő, aki azt hiszi, hogy akkor a gyereke biztosan megfelelően fog védekezni.

febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
45%

"Nem ertem miert van lepontozva az aki ezt a sajat felelossegenek is erzi. Pedig az... szulokent az a dolgunk, hogy megfelelo felvilagositast adjunk, megfelelo nevelest. "


Mert a gyerek nem ures lap, amire azt irsz, amit akarsz, hanem egy onallo ember, vele született személyiséggel.

febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
44%

Nem tartaná meg. Ez nem olyan, amibe van beleszólása nulla munkaviszonnyal, semmi végzettséggel.


Vagy ha megtartja, akkor elmehet szépen dolgozni 18 éves kora után.


Bocs, más kontójára NEM szülünk és egy 14-17 éves gyerek nem érett egy csecsemő gondozására.


Vagy azt hogy? Ki adja fel a munkáját, aki gondozza a gyereket? ÉN vagy a férjem??? Hogyne.

febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%

Oké, én is szexeltem kamaszként de alap volt az óvszer. Mindig!, mert nem akartam tinianyuka lenni.


30 múltam, most is alap a gumi, mert nem akarok anyuka lenni.

febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Majd leszel, ne aggódj. ;) Láttunk már karón varjút.
febr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!