Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek ha kiderülne...

Mit tennétek ha kiderülne anorexiás a gyereked?

Figyelt kérdés
márc. 24. 07:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megtennék a gyógyulásáért
márc. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Én anorexiás voltam

Azon kívül, hogy elvertek, sokat nem tettek ellene....


Ha az én gyerekem lenne az, mindenképp a gyógyulásban segítenék neki.

Nem is értem normális szülő mi mast tehetne

márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Menne a kórházba.
márc. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Láttam jó párat, úgyhogy biztosan támogatnám és segíteném, mivel ez egy betegség kérdező. Mi mást tennék? Nem is értem a kérdésed.
márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%
4, mondjuk a gyerek ellenében nem sokat lehet tenni. Ha meg akar gyógyulni, tudsz segíteni. Ha nem, akkor nem. Nincs valódi segítség semmilyen mentális problémára akarat nélkül.
márc. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Derjaderja ***** válasza:
76%

Mivel ez a betegség az esetek többségében családdinamikában gyökerezik, mennénk ebben jártas szakemberhez csaladterápiára.

A gyereket meg vinnem megfelelő pszichiáterhez.

És nagyon komolyan venném, relatíve magas halálozású betegség.

márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
5# Ilyenkor azért azon vannak elhiheted,hogy ez sikerüljön. Nem 1 és nem 2 ilyen családot láttam testközelből,nem egy és nem két gyereket szondáztam,mert olyan szintű anorexia volt már. Szépen kijöttek belőle,de ez nem 2-3 nap. Akarat nyilván,de még az olyan is kijött aki lehet nem nagyon akart együttműködni,mivel bekerült vele a gyerekpszichiátriára,ami nem egy leányálom hely,sajnos. Úgyhogy ha más nem is ez elég erős motiváció volt. Ennek ellenére biztosan van,akinél nem sikerül,de ott sajnos a szülővel is oltári nagy probléma van. Meg úgy általában egyébként is onnan gyökerezik ez a probléma legtöbbször. Leginkább a tanult,nyomást gyakorló elvárásos szülők gyereke került be így mindig a legelitebb iskolából. De nyilván azt kell elérni,hogy legyen akarat hozzá,no meg nem fogod végignézni nyilván,hogy meghal a gyermeked...tehát akkor kórház befekvéssel. 4# voltam.
márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Első körben mindenképpen orvosi segítséget kérnék, segíteném és megprobálnám segíteni.. de ha ennek ellenére bármiféle olyan cselekedetet látnék, ami azt tükrözni hogy gátolja a gyógyulást abban a mintumban kapta egy anyait.
márc. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Első körben utánaolvasnék, hogy hogyan lehet segíteni :-) Gondolom pszichológusra/pszichiáterre van szüksége a gyereknek, de valószínűleg a szülőknek és esetleg az egész családnak együtt is. Ha van valami külső tényező amit meg lehet szüntetni, iskolaváltás, piszkálódó nagynéni eltávolítása, akármi, akkor - ha lehet - azt is megtenném. Nyilván vannak korlátok, ha mondjuk éppen hogy megélünk, akkor nem fogok tudni magán pszichiátert kifizetni, vagy ha több közös időre lenne szükség, akkor azonnal otthagyni a munkahelyemet. És ha bennem van az ok, az én lelki sérültségem hat ki a gyerekre, akkor azt se 1-2 nap meggyógyítani.
márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Voltam anorexiás. Mennénk családterápiára, ő külön normális! pszichológushoz - sajnos nem igazán van jó szakember, ezt tapasztalatból mondom -, aztán, ha nem történik változás, tovább fogy, stb, úgyis kórház lesz a vége.


Ez van, ha kell, kell, de előbb halna meg az alultápláltságban, mint fejben helyrejöjjön.


Én több, mint ötéven keresztül voltam beteg, mire úgy döntöttem, elég, gyógyulni akarok, addig tök mindegy volt a támogatás, terápiák - pont leszrtam mindent.


De ha a gyerekem lenne anorexiás akkor is küzdenék érte, pont, mert tudom, milyen szem.t szar betegség és a 20% halálozási ráta piszok magas.

márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!