Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megtanítanátok ez esetben...

Megtanítanátok ez esetben begyújtani a kamasz gyerekedet, vagy inkább olajradiátort vennél?

Figyelt kérdés
Szóval olyan házba költöztünk, ahol nincs gáz, fával fűtünk. A gyerekem 14 éves, délután előbb ér haza mint én, addigra sajnos kihűl a ház, mondta is nekem a gyerekem hogy már pulóverben is fázik mire hazaérek. Pedig reggel indulás előtt begyújtok. Szerintetek korai megtanítani a begyújtást egy 14 éves gyereknek? Féltem tőle őt egy kicsit. Viszont úgy hallottam hogy olajradiátorral fűteni már napi 2-3 órányi időtartammal is meg tudja dobni jelentősen a villanyszámlát. Hallottam hogy fűtő klímával hatékonyan lehet fűteni, de egy olyan vételét sajnos mostanában nemigen tudom kifizetni. Szóval a fenti két megoldás marad egy darabig.
márc. 24. 13:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%
Tavasz van. Hol élsz te? Két hónapja nem fűtünk és így is 22 fok van, pólóban ülök.
márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sajnos a házunk nem túl jól szigetelt, meg mifelénk hidegebb van, meg sajnos a gyerekem is eléggé fázós
márc. 24. 13:29
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
10 éves voltam amikor olyan házba költöztünk ahol vegyestüzelésű kazán volt, kb 12 évesen már lazán begyújtottam, ha fáztam. 14 évesen már nem igazán kell féltened az ilyen dolgoktól
márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
9%
Inkább olajradiátor.
márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Elsősorban rábíznám a begyújtást és a tűzrakást, majd a hamu eltakarítását amikor otthon vagyok. ÉS ha ez mondjuk pár napon keresztül stabilan megy minden probléma nélkül akkor engedném :)
márc. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem korai. Én ilyen házban nőttem fel, így már sokkal fiatalabb koromban is elboldogultam vele.
márc. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
14 éves, nem 6. 9-10 éves koromban megtanítottak begyújtani, tűzre rakni, stb.
márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen az 5 ös tanácsát valószínű megfogadom.
márc. 24. 13:48
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

1! Te hol élsz?!

Múlt hétvégén 3 napot nem voltunk itthon, hiába van 25centis szigetelés a házon, 22ről lement 13ra mire hazaértünk.


Egyébként 14évesen simán engedném.

márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%
9, K-Mo
márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!