Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megtanítanátok ez esetben...

Megtanítanátok ez esetben begyújtani a kamasz gyerekedet, vagy inkább olajradiátort vennél?

Figyelt kérdés
Szóval olyan házba költöztünk, ahol nincs gáz, fával fűtünk. A gyerekem 14 éves, délután előbb ér haza mint én, addigra sajnos kihűl a ház, mondta is nekem a gyerekem hogy már pulóverben is fázik mire hazaérek. Pedig reggel indulás előtt begyújtok. Szerintetek korai megtanítani a begyújtást egy 14 éves gyereknek? Féltem tőle őt egy kicsit. Viszont úgy hallottam hogy olajradiátorral fűteni már napi 2-3 órányi időtartammal is meg tudja dobni jelentősen a villanyszámlát. Hallottam hogy fűtő klímával hatékonyan lehet fűteni, de egy olyan vételét sajnos mostanában nemigen tudom kifizetni. Szóval a fenti két megoldás marad egy darabig.
márc. 24. 13:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem korai, de mindenképpen vegyetek szèn-mknoxid jelzőt!
márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

11est mért kell lepontozni?

én normálisan felszerelt lakóhelyet szereztem volna a helyedben, de ha már muszáj, legalább a biztonságtechnikai részét próbáld meg igénybe venni a huszonegyedik századnak...

márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk édesapja megmutatta neki párszor hogyan kell, elmondta neki részletesen az apróbb "trükköket" (mekkora fa, ebből mennyi, gyújtósból-újságpapírból pontosan mennyi és milyen időközönként kell rakni stb.)

13 éves volt ekkor, ügyesen megtanulta, először felügyelettel, utána csinálta is egyedül párszor ha ő ért haza korábban.

márc. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
Szén-monoxid jelző nem feltétlenül indokolt, nálunk egy különálló melléképületben volt a vegyeskazán, semmi esetre se juthatott volna be a házba a szénmonoxid. Nyilván ha indokolt, vegyetek, mert nem olyan nagy tétel, azzal együtt sem hogy párévente újat kell venni.
márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
10 èvig jó egy jelző. Ha a kazànhàzban hal meg valaki, az jobb, mint a hàzban? Gàz- ès fatüzelés mellett is fontos.
márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő, az enyém adhd-s, tuti nem engedném neki, hogy egyedül begyújtson, amikor én nem vagyok otthon.
márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

#15, nem tom, szerintem az nem annyira életszerű, hogy a kazánházban súlyos vagy pláne halálos szénmonoxid mérgezést kapj. Az - legalábbis én úgy tudom - úgy szokott kialakulni, hogy ücsörögsz vagy pláne alszol a szobádban és fokozatosan telítőtik a véred vele. A kazánházban nem ücsörögsz. Ha meg már úgy mész be, hogy magas a szint, időben rájössz, hogy baj van és kijösz.


De senkit nem akarok róla lebeszélni, nálunk 20 éve volt külön épületben a vegyeskazán, akkoriban nem volt divat az érzékelő. Mióta a fürdőszobában van a nyitott égésterű gázcirkó, van szénmonoxid érzékelő is.

márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%

Az 5.jót írt!

De olajradiátort semmiképp se vegyél, meleg nem lesz bent, de a villanyszámlát nagyon megdobja. Attól már a hősugárzó is jobb!

márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A ventilátoros hősugárzó nagyon jó szerintem. Gondolom nem az egész házat kell befűteni, csak egy szobát. Odateszi a lábához, direkt magára irányítva szerintem hatékony.


De ha nyitott rá, hogy megtanuljon begyújtani, akkor az is nagyon jó. 14 évesen valószínűleg érett rá. És ez is egy háztartási munka nálatok, ráadásul pont olyan, ami egy kamasznak fekszik. Máskor is rábízhatod a fűtést, nem csak, ha egyedül van.

márc. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
80%

A 14 éves már rég túl nagy ahhoz, hogy csak most tanítsd meg, hogy hogyan kell meggyújtani egy gyufát.


Ha meg az olyan dolgoktól félsz, hogy a gyújtós leég, s a fa cseszik meggyúlni, az nem korfüggő.

márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!