Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan viszonyulnál ahhoz, ha...

Hogyan viszonyulnál ahhoz, ha a kamasz gyermeked down szindrómás párt választana?

Figyelt kérdés
A fiunk együtt jár lassan 2 éve egy osztálytársával (EGYMI suli). Nagyon aranyos a lány is és a szülei is. A múltkor pont akkor értek haza, amikor a sógornőmék éppen nálunk volta és szinte sokkot kaptak, hogy hagyan hagyhatjuk ezt! Először nem is igazán értettem, hogy mit, de végül kibökték, hogy az zavarja őket, hogy a lány down-os. Azóta ezt persze futótűzként végigsöpört a családon és olyan rokonok is felhívnak beszólni, akikről vagy 20 éve nem is hallottam. Én meg csak pislogok, hogy miért kell ezen ennyire kiborulni.
márc. 15. 05:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Büszke lennék rá nagyon. De aggódnék is. Egy borzasztóan szar embernek érzem magam, de én tökéletes (és tökéletesen egészséges) embert akarnék a gyerekemnek, és aggódnék, hogy minden rendben lenne - e velük, megkapna - e az enyém mindent, amit szeretne. Ettől függetlenül eszembe sem jutna kritizálni őket se szülőként, se távolabbi családtagként.
márc. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
#1. Ha osztálytársak, akkor a fiú sem "tökéletesen egészséges", szóval innentől kezdve nem releváns a válaszod.
márc. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Ugye a fiú sem teljesen kerek. Szóval nem sikerült kibontani az igazság minden ágabogát. Egyébként tündérek lehetnek, sok boldogságot kívánok nekik. Azért kíváncsi lennék, hogy az emberiség történetében milyen gyakran fordul elő, hogy egy testileg és lelkileg teljesen egészséges fiatalember egy down kóros lányba lesz szerelmes.
márc. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Azt választ, akit akar, akivel boldog. Nekem sincs közöm hozzá, nemhogy a rokonoknak.
márc. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék, hogy boldogok, a rokonokat pedig lepattintanám.
márc. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Mivel a fiú is EGYMI-be jár, ő sem teljesen egészséges vagy átlagos. Ebből kiindulva, ha átlagos lányt választana, ellene is kampányolhatna a lány családja.

Ha ők boldogok, és elfogadják egymás korlátait, akkor nincs benne semmi rossz.

márc. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Csak ne csináljanak gyereket. Lehet lepontozni. Tudom milyen nem átlagos gyereket nevelni. A sajátomat felnevelem, miatta éppen elég áldozatot hozok. Az unokámat mar nem én akarom nevelni, ha lesz.
márc. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#7 Bizony, ilyenkor ez is felmerül a felelős gyermekvállalás tekintetében.
márc. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem baj. Én esti gimibe jártam és ott is volt egy enyhe értelmi fogyatékos pár, cukik voltak. De gyereket vállalni nem kellene és mivel vannak ösztöneik nem tudom ezt hogyan oldjatok meg.
márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Büszke lebetsz rá hogy egy tiszta szívű gyermeked van
márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!