Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek olyan táborba a...

Elengednétek olyan táborba a gyereket 1 hétre, ahol csak 1x telefonálhat haza?

Figyelt kérdés

Tudom, régen is így volt, amikor mi gyerekek voltunk.

Bár amikor én gyerek voltam, én már kaptam telefonkártyát, és bármikor haza tudtam telefonálni.

Most a 13 évesem olyan táborba szeretne menni, ahol nincs telefon, és az 1 hét alatt 1 nap van, amikor telefonálhat.

Az a része tök jó, hogy nincs telefon nyomkodás. Csak nekem ez szokatlan, hogy 1 hétig nem hallok felőle. :D

Eddig max 2-3 napot töltött távol, és akkor is bármikor tudott írni mondjuk.


márc. 28. 07:34
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
31%
Nem, ragaszkodom a napi 1x telefonhoz. Az én szülői felelősségem a gyerek elsősorban, nekem senki se mondja meg, hányszor beszélhet velem.
márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
89%
Anno gyerekként 9-10 éves koromtól jártam ilyen táborokba. Ott se volt hazatelefonálgatás. Mégis szuper volt.
márc. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Igyekszem nem túlfélteni. De állandó gyógyszert szed, amit reggel és este kell bevennie. És bár itthon ügyesen veszi be, nem kell szólni neki, nem tudom, egy táborban mennyire jut eszébe. Vagy hogy a tábor szervezőjének mennyire van kapacitása arra, hogy esetlegesen figyelmeztesse a gyereket.
márc. 28. 09:39
 14/41 anonim ***** válasza:
29%
Azért ne keverjük már a mostani világot a régihez. Lehet azt mondani, hogy én is 10-20 éve telefon nélkül voltam, de a mostani szülők nem ehhez vannak szokva. A gyerekek sokkal többmindent engednek meg maguknak mint akkoriban, sokkal problémásabbak. Régen kaptunk 2 fülest és tudtuk hol a helyünk. Érthető, hogy a szülők aggódnak. Én is állandó gyógyszeres voltam, így anyukám nem engedett táborokba és osztálykirándulásra se ami több napos volt.
márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
95%
Ha iskolán belüli a tábor akkor engedném ha nem iskolán bellüli akkor nem. Feltételezem a tanárokat ismered ezért írtam hogy csak iskolán bellül engedném
márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
36%
Nem.Azért a napi 1 telefon,hogy minden rendben,jól érzem magam,az a minimum.Azzal teljes mértékben egyetértek,hogy napközben egyáltalán nincs kütyü,nem azért megy táborba,hogy nyomkodja,de esténként 10 perc kapcsolattartás nálunk még az edzőtáborban is alap.Pedig ott tényleg szigor van,meg komoly munka.
márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
90%

Ha megbíznék a szervezőkben és a gyerek is menni akarna, akkor elengedném. Persze, aggódnék érte, de az az én bajom. Gyógyszerszedésre meg - amellett, hogy megbeszélném a táboroztatókkal - csinálnék neki emlékeztetőt. Akár egy látványos valamit kötnék a táskájára, hogy ha észreveszi, eszébe jusson, akár egy cetlit a piperetáskájába.

Annak idején olyan táborba jártam, ami sokszor olyan helyen volt, ahol a térerő sem jár. Még a táborvezetőnél is megvolt, hogy a nap egy adott szakában lehet telefonálni neki, de inkább SMS.

márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
95%

Ha a gyerek menni akar és a tábor alapfeltétele a mobilmentesség (unokaöcsém volt kütyüleszoktató táborban van ilyen) akkor elengedném. A gyógyszer kapcsán szólni kell a vezetőnek plusz emlékeztető a gyereknek.

Ami pedig fontos, hogy a suliban is lehet baj nem kell ahhoz táborba menni és természetes, hogy az ember félti a gyerekét, de túlfélteni sem kell.

márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom abban a táborban lesznek felnőttek is, akik vigyáznak a gyerekre, velük beszéld meg a gyógyszerezést, még akár azt is, hogy nekik adod oda a heti adag gyógyszert, ők pedig odaadják a gyereknek reggel-este étkezésnél (vagy amikor szednie kell).

Ha engedik, hogy állandó gyógyszerezéssel részt vegyenek a gyerekek a táborban, akkor erre is van lehetőség.

Szóval: igen, engedném, ha menni szeretne.

márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
23%
Nem
márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!