Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek olyan táborba a...

Elengednétek olyan táborba a gyereket 1 hétre, ahol csak 1x telefonálhat haza?

Figyelt kérdés

Tudom, régen is így volt, amikor mi gyerekek voltunk.

Bár amikor én gyerek voltam, én már kaptam telefonkártyát, és bármikor haza tudtam telefonálni.

Most a 13 évesem olyan táborba szeretne menni, ahol nincs telefon, és az 1 hét alatt 1 nap van, amikor telefonálhat.

Az a része tök jó, hogy nincs telefon nyomkodás. Csak nekem ez szokatlan, hogy 1 hétig nem hallok felőle. :D

Eddig max 2-3 napot töltött távol, és akkor is bármikor tudott írni mondjuk.


márc. 28. 07:34
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
90%
nem értem ezt a "vészhelyzet esetén hazaztelefonálhat" hisztit... ha valahova NEM engedném a gyereket, az az a tábor, ahol baj esetén neki, a gyereknek kell intézkednie, és nem a rá vigyázó felnőtt hív engem...
márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
81%
Ez vmi technofób tábor? Nem mondom hogy állandóan lógjon vki a telefonján de a tiltás engem irritál. Gyerekként pedig vörös posztó, hogy csakazértis
márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
#3 a naponta egyszer felhivogatás se túl szimpatikus. 13 évesen az ember már több önállóságra vágyik. Majd telefonálok ha kedvem van.
márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
82%

30-as. 18-as vagyok. Habár nem helikopternek mondanám, de ez iszonyú túlféltés. 13 éves már nem baba. Pár év és szavazhat, alkoholt vehet magának stb.

A suliban is törtenhet bármi lásd talán egy éve vagy két éve volt a gyerek aki késsel ment be, vagy a verekedések ami elég gyakori, egyre több az agresszív gyerek stb. Unokaöcsémet alsósként támadta meg egy gyerek egy jó nevű iskolaban és eltörte a kezét. Ennyi erővel az utcára ne engedjék ki a gyereket mert elüti egy autó, kirabolják, megverik stb.

Egy táborba menne ahol gyerekek vannak. Tegyük fel, hogy történik valami. Ha napi szinten hívhat akkor is megtörténik, meg ha heti szinten hívhat akkor is. Nem fog összedőlni a világ, ha jól érzi magát szeretne menni és csak egyszer hív fel. Ha bármi történik akkor is szólnak úgyis. Abba a táborba is történhet valami ahol naponta 10-er felhívhat.

márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
66%
#14 ez egy baromság. Telefon híján kb azt csináltál amit akartál, a szülő sokszor azt sem tudta élsz-e halsz e, sokszor csak estefelé keveredtél haza. A mostani szülök, akiknek nem voltak kontroll maniások a szüleik, a saját gyerekeiket megfojtják. Persze meg is ideológizálják miért, mert szerintük sokkal veszélyesebb a mostani világ, ám ez hazugság.
márc. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Én leginkább a gyógyszer miatt aggódom amúgy. Mert oké, itthon mindig tudja, beveszi. De ha idegen helyen van, ahol mondjuk ezer más dolog veszi körül, nem biztos, hogy nem felejti el. És az nem jó.

Egyébiránt nem szakemberek tartják a tábort. Nem pedagógusok, vagy hasonló.

Ez egy western falu, ahol a tulaj és az ő ismerősei vezénylik le a tábort. Évek óta van, sok pozitív véleményt hallottam. Meg nyilván negatívat is. :D


Egyébként nem vagyok helikopter szülő. Engedem nagyon sok helyre, csavarog a barátaival rendszeresen. Jár moziba, kirándulni, kajálni, minden felé. Ott is szokott aludni barátnőjénél. És nem, nem várom el olyankor se, hogy hívjon fel, és csacsogjon velem órákig. Általában sms-t szokott küldeni, hogy minden oké. Vagy pl.ha indul haza, hogy melyik busszal jön. Nálunk ez amúgy alap. Ha a férjem vagy én megyünk valahova, mi is írunk egymásnak, hogy megérkeztem, minden rendben. Egyszerűen csak hogy a másik nyugodt legyen.

márc. 29. 14:14
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha menni akar mehet. Sok esetbe inkább a gyereket zavarná ez. Úgy is lesz felnőtt felügyelet, ha gond lenne szólnának.
márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

30-as, az. Igen, akitől a gyereke majd úgy menekül, ahogy tud. :D Pontosan.


Egy 13 éves kamaszról beszélünk, nem egy 4 éves kisgyerekről.

márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
17 éves gyerekem van, évek óta engedtem el ide-oda, külföldre is iskolai kirándulásra. Soha nem hívtam. Annyit kértem, hogy minden este küldjön egy SMS-t, hogy jól van, illetve nem vártam el, hogy hívjon, de ha akart, hívhatott is. Mikor én voltam külföldön, ő az apánál, ő is elvárta, hogy küldjek naponta egy SMS-t. Arra akarok kilyukadni, hogy ez a szigor nem tetszik, hogy elveszik a telefonját (gondolom elveszik, másként nem tudják kontrollálni, hogy tényleg csak egyszer telefonál egy héten), oké, hogy napközben nem telefonozhat, de mi ördögtől való van abban, hogy estére visszakapja pl egy fél órára. Nemcsak a szülőt hívhatja, de akár barátait, testvérét. Engem pl azért hívott, hogy ne felejtsem el meg öntözni a növényeit. Vészhelyzet? Nem. De jó volt, hogy hívott, mert elfelejtettem. Lehet a gyereknek is igénye arra, hogy telefonáljon, értelmetlen ennyire lekorlátozni. És oké, hogy régen nem ez volt, de most nem régen van. Régen barlangban laktunk és kardfogú tigris harapdálta a seggünket, ma meg nem. Jelentkezzen, akinek ez gond. Szóval, ha ő kérné, elengedném, de nem szívesen, mert nem szimpatikus a tábor hozzáállássa.
márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen már nagy gyerek, van felelősségérzete. Ha menni akar, én simán engedném, én is mentem ilye táborba hasonló koromban, nem volt akkor semmilyen telefon.
ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!