Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem enged meg csomó...

Miért nem enged meg csomó dolgot anyukám? Nem vagyok már olyan kicsi.

Figyelt kérdés

Először is, a körömfestés..Az összes barátom szinte festi a körmét, ha nem is a suliba, de nekem anyukám még az ÁTLÁTSZÓ /körömerősítő/ lakkot sem engedi meg..


A másik a...melltartó. Irtó gáz, mert az osztályomból azok is hordanak, akiknek semmi mellük nincs. Nekem azért lenne mit "eltakarnom" ugyanis nem olyan kicsi, és ami a legrosszab, hogy iszonyatosan hegyes. Nagyon ronda, az összes pólóm hülyén áll emiatt.

De anyukám szerint a melltartó (top) teljesen felesleges.


12/L


2011. júl. 25. 11:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és a láb-borotválás! Sok szőr van rajta, eléggé látszik is, mivel a bőröm fehér, a szőr meg majdnemhogy fekete.."Majd 2 év múlva borotválhatod. Még nagyon korai." :S
2011. júl. 25. 11:16
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A körömfestést megértem, nekem is a 13. szülinapomon volt először kilakkozva a körmöm, nem késtem le semmiről.


A topot viszont szerintem megengedhetné, nem drága, és tényleg elég hülyén tud mutatni, ha valakinek "szúnyogcsípés" cicije van. Mondd meg neki, hogy szekálnak miatta. Ha nem is igaz, legalább megszán:)


14L

2011. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

A körömlakk és lábszőr-borotválás valóban ne fontos, még egész életedben festheted majd a körmöd és borotválkozhatsz is eleget.

A topot viszont beszéld meg vele, ezt megértem, hogy zavar. Mondd el neki, mennyire rosszul érzed magad e nélkül.

2011. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
A körömfestést megértem hogy nem engedi. Nem kell csak azért festeni a körmöd, mert a többi lány is csinálja. Viszont a melltartót engednie kéne, ha már akkora melled van, hogy van mit takarni.
2011. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
* tartani. Előző voltam.
2011. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Nekem esküvőmön volt kifestve a körmöm :) Én kisebb lányoknak is látok kifestett körmöt, de ne akard tudni, mi a véleménye a többségnek erről. A borotválásról meg annyit, hogy még messze vagy olyan helyzetektől, ahol fontos a sima láb, szóval nyugi.

Melltartó az, amivel egyetértek, ha van mit belerakni, első melltartónak ilyen kisméretű sportmelltartót ajánlok, főleg tornaórára.

2011. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
A 11:22-es vagyok. Szerintem abba sem szólhatna bele Anyukád, hogy mit szőrtelenítesz magadon. A Te testedről van szó, Neked kéne eldönteni, hogy akarsz-e szőrteleníteni. Egyedül a körömfestés tiltásával értek egyet.
2011. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8%
12 éves!!!!! Igenis van köze az anyjának ahhoz hogy mit csinál. Ne szőrtelenítsen egy 12 éves kislány!!!! Top az azért jó lenne ha tényleg indokolt.
2011. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem olyan kicsi már egy mai 12 éves. Én 11 éves koromban kezdtem szőrteleníteni, mert nekem is elég erősnek látszott a világos bőrömön. Sőt, emiatt cikizhetik is, én is tapasztaltam már, nem kellemes:P

15lány

2011. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Nem tudom mennyire bensőséges a kapcsolatod anyukáddal, de megkell vele beszélned ezeket a dolgokat. Sűrű, fekete hajam van, bizony a szemöldököm sem volt egy leányálom. Azt hiszem 10 éves voltam, amikor először leborotváltam a lábamat. Cikinek éreztem, hogy sötét, sűrű, mégis lány vagyok. Anyukám nem is haragudott érte, egyébként meg... nem is tudott volna mit kezdeni vele:) ...

Nem értem a körömfestést... egy átlátszó körömerősítő lakk elférne rajta, de ha nem rágod a körmödet és nem is gyenge, akkor nincs értelme... Ha szülinapi buliba mész, vagy a barátnődnél alszol, szerintem kifestheted a körmeidet. Legalább arra az egy napra... Hiszen te is nő vagy, egyértelmű hogy szeretnél egy kicsit itt-ott csinosítgatni magadon:)

2011. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!